Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ramala

Моля за мнения относно конфигурация

Препоръчан отговор

Ориентирал съм се към следната конфигурация и се нуждая от мнения дали това е най-доброто за тези пари:

Дънна платка Gigabyte MA770T-ES3, AMD 770, AM3, DDR3

Процесор Athlon II™ X2 250 Dual Core (3.0GHz, 2MB, 65W,AM3) BOX

Видеокарта ATi HD5670, 1GB, Sapphire, PCI-E, DDR5, 128bit

Памети 2x2GB DDR3 1333MHZ, Kingmax, 3г. гаранция

Твърд диск 500GB Seagate, SATA2, 7200rpm, 16MB

Кутия и захр. ATX, Foxconn TSAA-424, черна, 400W PSU

DVD/DVD RWR Samsung SH-S223C SATA, черна +R 22x, -R 22x

Общо 833 лв

Предназначение: умерено геймърски ориентиран ;)

Колебая се за видеокартата дали има полза да е 1GB или да е същата, но 512?

Редактирано от Ramala (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Мисля, че за 830 лева и 86 стотинки е перфектно.

Доста по-качественно захранване, 3 ядрен процесор, харда е тих и хладен...

Редактирано от silicon valley (преглед на промените)
  • Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че за 830 лева и 86 стотинки е перфектно.

Доста по-качественно захранване, 3 ядрен процесор, харда е тих и хладен...

Това дъно и захранването не го намирам в Жар, но ще потърся и сред останалите магазини. Въпросът ми е има ли наистина нужда от 3 ядрен процесор. Чувал съм че повечето програми ползват макс 2... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Нещата, които съм дал са от ТУК. Скай са доста добри и няма смисъл да куруваш от джар. По-добре си поръчай нещата. Хората са много коректни.

Ако нямат дъното в наличност ще трябва да вземеш ТОВА, което е по-скъпо.

От триядрен процесор има смисъл. Все повече неща се оптимизират за повече от две ядра. И тъй като компютър не се купува всеки ден ти препоръчвам да се "запасиш" с малко-повече ядра. Още повече, че няма промяна върху цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...или това, ако бюджета изкаче много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пиша тук, за да не отварям нова тема.Публикувано изображение Това е една конфигурация на silicon valley, в която направих малки промени.Към нея мисля да добавя CoolerMaster GX Series 550W PSU. Имам въпрос относно процесора. В сравнение с Athlon II X3 Triple Core 445, 3.10GHz, 1.5M, BOX, AM3 феномът е по-добър,нали? Другият ми въпрос е свързан с хард диска. Има ли смисъл да го сменям този от blue серията с 500GB 7200 32MB SATA II Black. Нали черната серия се води по-производителна. Ако имате забележки към конфигурацията, отворен съм за предложения.

Редактирано от horus92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пиша тук, за да не отварям нова тема.Публикувано изображение Това е една конфигурация на silicon valley, в която направих малки промени.Към нея мисля да добавя CoolerMaster GX Series 550W PSU. Имам въпрос относно процесора. В сравнение с Athlon II X3 Triple Core 445, 3.10GHz, 1.5M, BOX, AM3 феномът е по-добър,нали? Другият ми въпрос е свързан с хард диска. Има ли смисъл да го сменям този от blue серията с 500GB 7200 32MB SATA II Black. Нали черната серия се води по-производителна. Ако имате забележки към конфигурацията, отворен съм за предложения.

Да обсъдим нещата.

За 500гб се ориентирай към самсунг спинпойнт ф3.

Това захранване, към което си се носичил е доста скъпо. 135 лева. За тези пари ТОВА.

Процесора е добър, НО няма да е лошо да кажеш за какво ще ползваш компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърът е за братовчед ми. Иска го главно са игри и това е причината да се насоча към тази карта. Той няма да обработва нищо, така че мисля, че повече ядра няма да му трябват. За хард диска се зачудих, защото не знам дали производителността на въпросната черна серия е достатъчно по голяма от тази на синята, че да жертвам 140гб, а самсунга ще го погледна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва конфигурацията в този вид.Единствено ако имате възможност вземете Феном 555 но и с 550 е супер.

Захранването в момента е скъпо но си заслужава всяка стотинка.

Помоли да ти обновят биоса до последната версия,

Публикувано изображение

така с едно натискане на бутон при стартиране на компютъра при късмет получаваш четириядрен процесор плюс 7-8 % овърклок.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех аз да я сглобявам конфигурацията, дали ще стане, ако се обадя предварително да обновят биоса и да приготвят, каквото искам, и да мина да взема частите. Ти явно си имал късмет с процесора, а ако се окажат дефектни изключените ядра, няма проблем отново да се изключат, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем да се "заключат" отново. А биоса можеш и сам да го обновиш под Уйндолс, но не мисля, че трябва да ти е приоритет. Аз лично не разчитам на никакъв автоматичен овърклок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За обновяването ме притеснява основно гаранцията, защото отпада, но май ще мине без ъпдейт. Братовчед ми не рабира и не мисля, че би усетил някаква разлика или пък би тръгнал да човърка и да овърклоква. Така де, иска само да си включва компютъра и да го гаси. Да не говорим, че е далеч и ако някое ядро прояви дефект, няма кой да му се занимава там. Благодаря много за съветите. Вече всичко е решено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с автоматичния овърклок е добър вариант за начинаещ.

Биоса се обновява много лесно под Уйндолс,единствения риск е да не премигне тока но ако имаш UPS нищо не рискуваш.

И със старата версия може да отключиш ядрата,биоса е с много опции за настройка и клок има и възможност за създаване на профили.

Аз успях да докарам моя процесор до 3,80GHz стабилни 24/7 без кой знае какво повишаване на температурата.

При отключване се повишава консумацията и от там и отделяната топлина. Ако се планира и клок е добре да се вземе и допълнително охлаждане за процесора.

Освен това боксовото охлаждане е шумно.

За обновяването ме притеснява основно гаранцията, защото отпада, но май ще мине без ъпдейт. Братовчед ми не рабира и не мисля, че би усетил някаква разлика или пък би тръгнал да човърка и да овърклоква. Така де, иска само да си включва компютъра и да го гаси. Да не говорим, че е далеч и ако някое ядро прояви дефект, няма кой да му се занимава там. Благодаря много за съветите. Вече всичко е решено.

Незнам кой ти е казал че отпада гаранцията, няма такова нещо.

Гаранцията отпада при овърклок, обаче ако се наложи да я ползваш отричаш и се правиш на гръмнат че не знаеш какво означава този термин.

Винаги като сглобявам нова конфигурация или ми дадът някоя стара за почистване и преинсталиране обновявам Биоса.

Миналото лято като си купувах лаптопа го включих да го тествам с едно лайв СД и понеже не отчиташе температурата на харда си обнових Биоса още в офиса на фирмата, никои нищо не ми каза.

Редактирано от ПетьоСтоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видя. Има още малко време и ще реша. UPS имам, така че няма да е проблем токът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз долу-горе се ориентирах в нещата и мимам само 3 въпроса. 1. Това дъно наистина ли е най-доброто за парите си? 2. Компа го вземам за игри и нужен ли ми е 3 ядра процесор или да взема по-добър 2ядрен? 3. Дали да не взема 1GB видео карта вместо 512 и каква да е тя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-добро за парите си. По-добър двуядрен е едно 40 лева нагоре. При евтините карти няма смисъл от 1гб памет. Те с един гигабайт имат мястото нужно за информацията, но не могат да правят толкова изчисления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-добро за парите си. По-добър двуядрен е едно 40 лева нагоре. При евтините карти няма смисъл от 1гб памет. Те с един гигабайт имат мястото нужно за информацията, но не могат да правят толкова изчисления.

Мисля да икономисам някой лев от дъно като си взема някое достатъчно стабилно, но не с толкова екстри и да налея тия пари в по-хубава видео карта. Някаква идея за по евтино дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не. Това е най-евтиното, което си заслужава. Има разни за по 100тинЪ левЪ, но те са със стар чипсет, а и не са толкова качествени.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че същата карта с 1гб памет ще работи по-зле от тази с 512 и изобщо не трябва да я взимам? Някои от новите игри си търсят 1 гб и не тръгват с по-малко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че същата карта с 1гб памет ще работи по-зле от тази с 512 и изобщо не трябва да я взимам? Някои от новите игри си търсят 1 гб и не тръгват с по-малко :speak:

Първо ядрото спъва картата, а не паммета. Ако, например, играеш на 1900х1080 ти трябва 1 гб, НО ако самия графичен процесор не може да направи толкова сметки и 8гб да имаш - пак няма да можеш да играеш.

Съмнявам се, че някоя игра иска минимум 1гб. С въпросната карта ще можеш да играеш доста игрици на 1280х1024 или дори на 1680х1050. Разбира се всичко зависи от конкретната игра и колко детайли си пуснал.

Не се притеснявай - с тая карта имаш ДОСТА голям избор от игри, които да вървят гладко. Ето кризис на 1366х768 с всички настройки на макс и 0xAA:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ядрото спъва картата, а не паммета. Ако, например, играеш на 1900х1080 ти трябва 1 гб, НО ако самия графичен процесор не може да направи толкова сметки и 8гб да имаш - пак няма да можеш да играеш.

Съмнявам се, че някоя игра иска минимум 1гб. С въпросната карта ще можеш да играеш доста игрици на 1280х1024 или дори на 1680х1050. Разбира се всичко зависи от конкретната игра и колко детайли си пуснал.

Не се притеснявай - с тая карта имаш ДОСТА голям избор от игри, които да вървят гладко. Ето кризис на 1366х768 с всички настройки на макс и 0xAA:

До колкото разбирам същата карта с 1гб ще се справя по същия начин нито по-зле, нито по-добре и поради тази причина не си заслужава да се дават допълнително пари? Какво ще кажеш за:

тази кутия и захранване FOXCONN 3GTLA-143/420W PFC 1

това дъно ASUS M4A78LT-M LE /AM3 1

П.П. чух че след месец излиза Ati HD Series 6000 и поради тази причина ще паднат цените на серия 5000... :speak:

Редактирано от Ramala (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно е със стар чипсет и плащаш за вграденото видео. Също така има само 2 слота рам. Дъното на асрок няма с какво да го замениш. Всичко по-евтино е със стар чипсет и е спестено от разни неща, за да се постигне толкова ниската цена. А захранванията на фокскон са боклук, макар че са малко по-добре от другите боклуци. Все пак не бих си взел такова освен ако бюджета не е многа, ама много малък. И тъй като в твоя случай не е - вземи ксигматека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Нещата, които съм дал са от ТУК. Скай са доста добри и няма смисъл да куруваш от джар. По-добре си поръчай нещата. Хората са много коректни.

От триядрен процесор има смисъл. Все повече неща се оптимизират за повече от две ядра. И тъй като компютър не се купува всеки ден ти препоръчвам да се "запасиш" с малко-повече ядра. Още повече, че няма промяна върху цената.

ПОнеже това дъно, което ми предложи на асрок не го намирам на сайта и се насочих към по-скъпото ASUS M4A87TD EVO, AMD 870, DDR III 2000 (O.C)/1600/1333, RAID, SATA III, USB 3.0, 1394, GLAN, AM3.

Гледам и още едно долу-горе на същата цена: Asus M4N75TD, nForce 750a SLI, AM3, DDR3, 2xPCI-E (SLi), SB7.1, Lan1000, SATA RAID 0,1,5, 2x1394, ATX

Кое да избера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...