Премини към съдържанието
adXok

Как да плащаме през Internet?

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да продам някой стари свои неща през Internet: техника, части и т.н.

Някой знае ли дали в БГ се поддържат и какви форми на онлайн плащане се предлагат.

Дали има безплатни акаунти за онлайн-бизнес?!

Къде е най-ефтиния акаунт за онлайн-бизнес, но да могат хората да плащат и извън БГ, с кредитни карти и т.н.?

Изобщо има ли такава възможност за БГ, щото знам, че тук в БГ не може да се ползва PayPal, WorldPay и други подобни.

Трябва да има някакъв начин да се направи акаунт за плащания в БГ, видим и отвън! Но какъв, безпатен или не токова скъп на месец примерно?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Moneybookers

Работи с Булбанк, Обединена българска банка, Първа инвестиционна банка, Стопанска и инвестиционна банка и Хебросбанк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

трябва и от други страни извън БГ да могат да плащат

epay.bg май не върви!

Другото не го знам... за Moneybookers

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да epay.bg е само за бг.Сега ще го пробвам и аз другия сайт.

Едит : moneybookers става, обаче трябва да имаш кредитна карта, или си плащеш чрез банков трансфер.Трябва да се занимаваш да ходиш по банки.....

Няма ли някой сайт, през който да можеш да плащаш с дебитна карта?

Редактирано от peacecrusher (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Epay.bg работи и извън България ако имаш съответните регистрирани кредитни и/или дебитни карти.

On-line плащения предлагат и почти всички нормални банки в България- плащания, като обикновенни платежни нареждания, платежни нареждания към бюджета и всички други банкови трансфери от и към чужбина и България (респективно) пише го на всички сайтове на големите банки (ДСК, ОББ, ПИБ, ДЗИ, РАЙФАЙЗЕН БАНК и др.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодяря ви, бяхте много полезни.

Ще проуча въпроса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Безопасно ли е плащането по интернет?

Моля,споделете вашето мнение и коментари! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей sam, аз ползвам от доста време интернет банкиране и ти казвам ,че можеш да си спокоен безопасно е.Това става като ти отворят акаунт на съответната банка и връзката ти с него през браузъра е криптирана. Дават ти юзърнейм и парола,отделно ти дават лист от банката с така наречените ТАН кодове и всяка транзакция се потвърждава с такъв код.Даже и някой да ти влезе в акаунта не може да ти прехвърли парите без такъв ТАН код, който само ти имаш на разпечатания от банката лист.Така ,че може да ползваш интернет банкиране много е удобно ,за другите системи на разплащане не знам как е. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Плащане на домашни сматки влиза ли в определението'банкиране"?Говоря за изпозване на дебитни карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как и откаде мога да си платя пътния данък по интернет ? Ще съм ви благодарна ако ме опътите как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Как и откаде мога да си платя пътния данък по интернет ? Ще съм ви благодарна ако ме опътите как става.

Трябва да провериш дали сайтът на общината, в която живееш предлага тази услуга, в което се съмнявам. Най-много да разбереш по кои банкови сметки можеш да преведеш сумата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Трябва да провериш дали сайтът на общината, в която живееш предлага тази услуга, в което се съмнявам. Най-много да разбереш по кои банкови сметки можеш да преведеш сумата.

Но колата не е прехвърляна и се води на софиянката, и доколкото знам май трябва да ходя до София, а това са си средства и за това предпочитам, ако мога по интернет.

Редактирано от cveteelina (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност, оказа се че съм те заблудил мъничко :blink: Данъци и осигуровки могат да се плащат, но без местните такива: https://www.epay.bg/index.cgi?p=front_ad_17...CFSVUZwodAy7E0A

Но тъй като пътният данък е вид местен данък:

От началото на 2006 г. обслужването на местните данъци и такси (данък сгради, такса смет, данък върху превозните средства, данък при придобиване на имущество и т. н.) премина към общинските власти. Затова от системата „Плащане на данъци и осигуровки по интернет” е премахнат модулът за плащане на местни данъци и такси (МДТ). Те се плащат по банковите сметки, разкрити в съответната община или на каса в местните структури за обслужване на МДТ.

Ето ти линк към администрациите на съответните райони в София, откъдето могат да ти дадат информация за банкова сметка, по която да преведеш парите: http://www.sofia.bg/portal.asp?nxt=1&lines=3891

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.