Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бих искал да чуя мненията Ви за следната конфигурация.

К8 AMD64 3200+ Socket 939 Box

Asus A8N-E, NFORCE4, S939, DDR400. (Има ли смисъл да се дават 30-50 $ повече за А8N-SLi или A8N- Sli Deluxe)

или

EPOX 9NPA+SLI nForce4, S939, DDR

160GB или 200GB HDD Serial ATA

1GB DDR 400MHZ, Kingmax Dual

NEC black DVDRW ND4550GNB

За график картата още се чудя дали ATI или NVIDIA, досега винаги съм бил с NVIDIA, но нямам нищо против и ATI даже съм по-склонен да взема ATI този път, както и да е. До сега бях с 64MB и не мога да кажа, че съм имал проблеми. Предложете ми някоя 128MB или 256MB, важно ми е да има TV-out, а откъм игри, който играя са AOE 3, Need for Speed Underground 2 и Counter Strike. Не професионално, от време на време ползвам Corel Draw и PhotoShop.

За HDD изчетох много и все различни мнения. Обединява ги това, че всички се спират на Seagate, Hitachi или Samsung. Последните 8-9 години съм бил със мастодонтите в бранша Seagate, и съм нямал проблем. Ако няма голяма разлика между тях, ще реша на бързо нещо.

За захранването ясно ми е, че ще е Fortron/Zalman/Thermaltake, мисля, че 400W ми е достатъчно. Нямам желание и средства да upgrade компютъра през месец-два, затова искам нещо, което поне 1-2 год. може и да не upgrade-вам.

А за охлаждането и кутия съвсем нямам нямам мнение. Нито какви вентилатори са нужни, нито дали има смисъл от скъпи кутии като Тhermaltake или някоя друга ефтина ще ми върши същата работа.

Преди време на сайта на hardwarebg.com имаше класация за най-добър hardware, но такъв за 2005 не можах да намеря.

Благодаря предварително за отговорите и мненията на всеки от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

препоръчваната карта от хардуербг е 6600 с DDR3 памет - само че трудно се намира :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.