Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Искам да си купя нов компютър.Искам да е с много хубава видео карта (1gb и нагоре) и 3GB RAM и нагоре!Процесора също е от значение!Компа ми трябва за бързи и тежки 3d програми!Обаче трябва да е горе долу евтин... Търсих из онлайн магазините ,но не намерих изгоден... Трябва да е за не повече от 600лв ,без никакви аксесоари.Много ще се радвам ,ако ми помогнете или ми дадете сайт с изгодни компютри ,които имат сходни параметри!Благодаря! Сигурна съм ,че темата не е поставена в правилния раздел ,но не знам къде да я публикувам!Моля модератор да я премести!Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 600 лева не можеш да вземеш свестен компютър с външна видеокарта. Отделно трябва да кажеш кои компоненти включваш в тази сума, да има ли клавиатура, мишка, друга периферия, ДВД.. Монитор е ясно, че няма да има :whist: А и видеокарта с "над 1ГБ памет" не ти трябва, освен ако не играеш игри на висока резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не 1гб прави видеокарта хубава. Ако графичният процесор на карта е бавен и 500 гб памет да има - картата си остава бавна. За рамта е хубаво да е 2*2 гб. Какво ще рече без аксесоари? За да вървят тежки 3д програми /например игри/ бързо само процесора и видеокарта струват ПО около 600 лева. Кои по-точно са тези програми?

Редактирано от silicon valley (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами програмите са Daz3d,3d max,Maya...А игрите :The Sims 3... За симс 3 например ми трябва много силна графика ,защото правя дрехи и мебели ,а те трябва да се снимат и то с доста качествена снимка!Също така програмите и играта не трябва да засичат... Имам си мишка ,клавиатура ,монитор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Послушай Silicon Valley той найстина може да те упъти най-правилно ! За около 600лв. можеш да си вземеш що годе добър компютър, но няма да е точно това което желаеш, както написаха в предния пост само видеото, процесор и дъно ти стъпват 600, ще те посъветвам и ако си слагаш много добра видео карта да не пренебрегваш захранването :) Е, успехи с покупката !

Редактирано от who-am-I-? (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един мой приятел си взе комп за 1200 лв 4 ГБ 4 ядрен Видеокарта външна 1024 МБ - NVidia много е хубав и то само за 1200 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами програмите са Daz3d,3d max,Maya...А игрите :The Sims 3... За симс 3 например ми трябва много силна графика ,защото правя дрехи и мебели ,а те трябва да се снимат и то с доста качествена снимка!Също така програмите и играта не трябва да засичат...

Имам си мишка ,клавиатура ,монитор...

Винаги са ми били интересни разбиранията на хората за "сила". Както и да е, за тази игра ти върши работа коя да е видеокарта в общи линии. В конфигурация за такива пари можеш да забравиш видеокарта от която макса и маята да се възползват, т.е. ще разчиташ само на процесор за обработката. Много видеорам ти е безполезна, казаха ти вече защо. Надявам се че смяташ да го ползваш с 64 битова операционна система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно уточнение да вметна. Посочените "програмки" вървят на 6 на компютър с процесор Е 5200 ( без клок)  + видеокарта  ATI HD 4670 с 512 Мб памет. Освен 3D`s Max на компютъра работи  и Solid Works + още една специализирана програма.  ( пак да спомена- това са лични впечатления, а не почерпени от картинки, тестове и прочие, прочетени в интернет) В този ред на мисли, 600 лв едва ли ще стигнат за подобен компютър, но пък и приказките , че трябва видеокарта и процесор за по 600 лв са много далече от истината  :) Ей сега някой ще напише редовно предлаганата  конфигурация с процесор АМД и видео на нВидия, мене ме мързи да смятам в неделя сутринта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кокомиле в случая си напълно прав, а и съм сигурен, че имаш повеч опит от мен. Както виждаш моя коментар е преди човека да е казал за какво точно става въпрос. Явно не ме харесваш много :) А редовната конфигурация.. Щом работи, защода я сменяме :D П.С. Сори за спама. Сега ще закуся и после ще драсна една конфигурация ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно уточнение да вметна. Посочените "програмки" вървят на 6 на компютър с процесор Е 5200 ( без клок) + видеокарта ATI HD 4670 с 512 Мб памет. Освен 3D`s Max на компютъра работи и Solid Works + още една специализирана програма.

( пак да спомена- това са лични впечатления, а не почерпени от картинки, тестове и прочие, прочетени в интернет)

В този ред на мисли, 600 лв едва ли ще стигнат за подобен компютър, но пък и приказките , че трябва видеокарта и процесор за по 600 лв са много далече от истината :)

Ей сега някой ще напише редовно предлаганата конфигурация с процесор АМД и видео на нВидия, мене ме мързи да смятам в неделя сутринта.

Мда, ще вървят, но все пак, ако човека мисли да работи професионално, т.е. да гони качество и срокове не му мърда нуждата от машинка струваща поне Х5...минимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста го мислих и стигнах до това. Цената е 630 лева:

Публикувано изображение

Обосновавам се за компонентите:

1. Дъното, макар и със стария чипсет, е с една от двете най-добри вградени видеокарти. Радеон 3300, която е равна на 4290 и издухва по-слабичките 4200 и 4250 /макар и с не много/. Може да се вземе 890 екстриим 3, но ще е резачка за другите компоненти.

2.Именно заради евтиното дъно успях да включа 3 ядрен процесор, който е добра основа за бъдещи ъпгрейди.

3. Сложих 2х1 гб рам за да се възползва системата от дуал ченъл.

4. Харда е само с една плоча - по-тих и по-хладен.

5. Кутията, макар и евтина, е доста по-добре от кодегет, джи-ен-си и тн.

6. 500 вата са пре-достатъчни за системата, но ако в бъдеще се обавя видеокарта ще сме подсигурили заханването. Разликата между 400 и 500 ватовия модел е минимална и това определи избора ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста го мислих и стигнах до това. Цената е 630 лева:

Обосновавам се за компонентите:

1. Дъното, макар и със стария чипсет, е с една от двете най-добри вградени видеокарти. Радеон 3300, която е равна на 4290 и издухва по-слабичките 4200 и 4250 /макар и с не много/. Може да се вземе 890 екстриим 3, но ще е резачка за другите компоненти.

2.Именно заради евтиното дъно успях да включа 3 ядрен процесор, който е добра основа за бъдещи ъпгрейди.

3. Сложих 2х1 гб рам за да се възползва системата от дуал ченъл.

4. Харда е само с една плоча - по-тих и по-хладен.

5. Кутията, макар и евтина, е доста по-добре от кодегет, джи-ен-си и тн.

6. 500 вата са пре-достатъчни за системата, но ако в бъдеще се обавя видеокарта ще сме подсигурили заханването. Разликата между 400 и 500 ватовия модел е минимална и това определи избора ми.

350 вата захранване е предостатъчно. Поне 3 гиги рам, даже 4. Таковай го двуканалния режим някъде...тук количеството е от значение, най-обикновената памет ще й върши работа, ако ще и на по-ниски честоти да е. С 2 гиги рам ще умре още на първата задачка. Така ще се получи по-балансирана конфигурация, съобразена с нуждите на жената, което и целта на занаятието. Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Евентуално могат да се намерят и на по-ниски цени, но като закуся ще си сложа един офис и ще проверя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация която ти предлагат направо си си купила проблеми.Асрок дъно супер менте с 2 годишна гаранция.Постоянна нужда от флашване.Хард самсунг голяма пръчка която за нищо не става.Рам супер талент китайско менте.Това всеедно комп правен в техномаркет,а там всички знаят що за пръчки правят.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя умрЕл процесор и тва старо дъно... Само на мен ли ми прави впечетление, че паметта е ддр2 800, а процесора е писан с 1066. Купува се компютър отдавна излязал в заслужена пенсия. Гошо_кара не знам как се умира с 2 гиги рам, като аз съм работил с фотошоп цс3, корел дроул /правих едни брошурки/ на селерон с 2*512 мб. Плюеш, ама ти самия нищо не предлагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, лека редакция : Процесор Е6500 - 137 лева. Хард - Seagate 7200.12 500GB 16MB кеш - 78 лева. РАМ - NANYA DDR2 800Mhz - 2бр - 141 лева. Дъно - ASUS P5G41-M - 105 лева. Кутия - TS-424/FORTRON350W - 97 лева. Общо - 558 лева. За разликата може да се вземе по-хубаво дъно с ДДР3 памет, или да се съберат още стотина лева за външна видеокарта. Може и друга кутия и едно по-скъпо и качествено захранване като поглед в бъдещето. Но и в това състояние ще ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много жертви, заради едните четири гъбки рам. От сокет 775 + ддр3 няма смисъл, а харда по-добре да е спинпойнт ф3. Захранването е слабичко ако се сложи по-силна карта. Тая рам явно е по-долу и от а-дата. Та защо се взима компютър пенсионер, като може да се вземе нещо ново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно уточнение да вметна. Посочените "програмки" вървят на 6 на компютър с процесор Е 5200 ( без клок)  + видеокарта  ATI HD 4670 с 512 Мб памет. Освен 3D`s Max на компютъра работи  и Solid Works + още една специализирана програма. 

( пак да спомена- това са лични впечатления, а не почерпени от картинки, тестове и прочие, прочетени в интернет)

В този ред на мисли, 600 лв едва ли ще стигнат за подобен компютър, но пък и приказките , че трябва видеокарта и процесор за по 600 лв са много далече от истината  :)

Ей сега някой ще напише редовно предлаганата  конфигурация с процесор АМД и видео на нВидия, мене ме мързи да смятам в неделя сутринта.

Помагах на комшииката (те всъшност са две сестри близначки) с дипломната работа.Проект на търговски център и водна палата, правен на споменатите програми.Компютъра от подписа рендира по 1-2 часа.Бяха се уляли с огледални повърхности пък и всичката тази вода.....

Някои от елементите ги правихме на Гугъл Скеч ъп на тях им трябваше краен резултата без значение с коя програма са "нарисувани", скеч ъпа е лек но като опре работата до рендиране особено на цяла сграда с отражения и светлосенки нещата пак отиват към няколко часа при мен, и няколко дена на техния комп за една картинка. А на тях им искаха по 5-6 изгледа отвън и още толкова вътре.Та мисълта ми е че за 600лв трудно ще се направи компютър с които да се работи що годе нормална на тези програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация която ти предлагат направо си си купила проблеми.Асрок дъно супер менте с 2 годишна гаранция.Постоянна нужда от флашване.Хард самсунг голяма пръчка която за нищо не става.Рам супер талент китайско менте.Това всеедно комп правен в техномаркет,а там всички знаят що за пръчки правят.

Леле размя ме.. Я кажи колко конфигурации/отделни компоненти са ти минали през ръцете, че ги говориш тези работи? Асрок било супер менте. Асрок е фирма на Асус. И Асус ли са ментета? Последно време ми минаха две такива дъна /конфигурации за приятели/ през ръцете и се оказаха прилични дъна. Преди време бях взел едно п4и65г - още работи без проблем. Тия хардове не са пръчки. Два спинпойнта имаме вкъщи. Супер талънт щом е боклук окей. Друг път ще слагам доминатор гт, които са по 300 кинта кит-а. Айде кажи тука какво ще предложиш /да го изкоментирам/, а не давай скайп. Това да не ти е сайт за запознанства? Аман от такива, които само плюят, ама те самите нещо градивно да кажат - не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле размя ме.. Я кажи колко конфигурации/отделни компоненти са ти минали през ръцете, че ги говориш тизе работи? Асрок било супер менте. Асрок е фирма на Асус. И Асус ли са ментета? Последно време ми минаха две такива дъна през ръцете и се оказаха прилични дъна. Преди време бях взел едно п4и65г - още работи без проблем. Тия хардове не са пръчки. Два спинпойнта имаме вкъщи. Супер талънт щом е боклук окей. Друг път ще слагам доминатор гт, които са по 300 кинта кит-а. Айде кажи тука какво ще предложиш /да го изкоментирам/, а не давай скайп. Това да не ти е сайт за запознанства? Аман от такива, които само плюят, ама те самите нещо градивно да кажат - не.

само да помоля, стига глупости, компютъра за 600 си е сЪклецарска маКина, къде е дискретното видео за Maya в предложената конфигурация, така като гледам компонентите май са от digi.bg и реалната цена на първата конфигурация по цена дилър 1 е 578лв. с ДДосаднаС, на втората с ухапания А(sus)зис* /factory refurbished/ пак при дилър 1 е 534 с ДДС.... и всяко дискретно решение от 9600 / 3650 нагоре било и с 256 RAM дори и на двуглав селерон и 945 шитсет ще даде по добра производителност

п.с. последно за Maya и МаХ на база Phenom II x6...като само "куция" ATI Fire Pro V8700 е $1280

* че Asrock са на Asus спор няма, но, че Asrock и Asus са боклучки също поне "камъните" са на тънки пари и оправдават до някъде инвестицията

Редактирано от MHOOHEPBEH (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле размя ме.. Я кажи колко конфигурации/отделни компоненти са ти минали през ръцете, че ги говориш тизе работи? Асрок било супер менте. Асрок е фирма на Асус. И Асус ли са ментета? Последно време ми минаха две такива дъна през ръцете и се оказаха прилични дъна. Преди време бях взел едно п4и65г - още работи без проблем. Тия хардове не са пръчки. Два спинпойнта имаме вкъщи. Супер талънт щом е боклук окей. Друг път ще слагам доминатор гт, които са по 300 кинта кит-а. Айде кажи тука какво ще предложиш /да го изкоментирам/, а не давай скайп. Това да не ти е сайт за запознанства? Аман от такива, които само плюят, ама те самите нещо градивно да кажат - не.

Асрок вярно че е фирма на асус но тестова.т.е. ти си купуваш нещо тяхно за да го тестват с твоите пари.Погледни на саита им колко кръпки излизат за месец.така са си боклук от всякъде.Познавам фирма в града ни която роботи само с асрок и виждам за какво става въпрос.3 месеца работят от там на сетне постоянни проблеми.Супер талента са много добри рамове,но в бг внесоха някакви боклуци дето за нищо не стават.Ти за кингстан не си ли чувал.И не се прави на умен за разни доминатори да говориш който не си виждал даже,а мечтаеш да купиш някой ден.Прочети по форумите за самсунг или погледни самсунг е марката техномаркет,а да и на зора.Ти или работиш там или от там си купуваш компютрите.Айде и не подвеждай хората да си купуват боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асрок вярно че е фирма на асус но тестова.т.е. ти си купуваш нещо тяхно за да го тестват с твоите пари.Погледни на саита им колко кръпки излизат за месец.така са си боклук от всякъде.Познавам фирма в града ни която роботи само с асрок и виждам за какво става въпрос.3 месеца работят от там на сетне постоянни проблеми.Супер талента са много добри рамове,но в бг внесоха някакви боклуци дето за нищо не стават.Ти за кингстан не си ли чувал.И не се прави на умен за разни доминатори да говориш който не си виждал даже,а мечтаеш да купиш някой ден.Прочети по форумите за самсунг или погледни самсунг е марката техномаркет,а да и на зора.Ти или работиш там или от там си купуваш компютрите.Айде и не подвеждай хората да си купуват боклуци.

От 10 години ползвам БЮДЖЕТНИ дъна на Асрок на не един и два компютъра. Не са идеални и винаги има по нещо малко което им куца, но за цените са си идеални.Досега дъно не ми е горяло,разваляло или нещо такова а съм сменил не едно и две.

И Асрок нямат нищо общо с Асус освен фабриката в която се правят.Преди няколко години Асус излязоха с офицялно съобщение и се разграничиха от Асрок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахаха не съм виждал доминатори - окей. Самсунг било марката на зора, а асрок били гадни - окей. За кингстАн съм чувал, че даже съм ги ползвал. Аз когато съм си купувал дъно томато с пентиум двойка техномаркет нямаше. Мисли преди да говориш за хората. П.П. Мноонервен кво дискретно видео за 600 лева? Като Асус са боклук земи направи една фирма и създавай качествени дъна ти. П.П.П. Петьо, Тед Хсу е чейрмен на Асрок и вицапрезидент на Асус. Това за мен е достатъчно. Асрок е направена с цел да се състезава с марки, като ЕЦС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, лека редакция :

Процесор Е6500 - 137 лева.

Хард - Seagate 7200.12 500GB 16MB кеш - 78 лева.

РАМ - NANYA DDR2 800Mhz - 2бр - 141 лева.

Дъно - ASUS P5G41-M - 105 лева.

Кутия - TS-424/FORTRON350W - 97 лева.

Общо - 558 лева.

За разликата може да се вземе по-хубаво дъно с ДДР3 памет, или да се съберат още стотина лева за външна видеокарта. Може и друга кутия и едно по-скъпо и качествено захранване като поглед в бъдещето. Но и в това състояние ще ти върши работа.

ех тоя sky...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...