Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Тази конфигурация която ти предлагат направо си си купила проблеми.Асрок дъно супер менте с 2 годишна гаранция.Постоянна нужда от флашване.Хард самсунг голяма пръчка която за нищо не става.Рам супер талент китайско менте.Това всеедно комп правен в техномаркет,а там всички знаят що за пръчки правят.Ако искаш се свържи с мене по скайпа и ще ти кажа кое от къде ще го вземеш и ще е около твоята цена.Скайпа ми е: veselinalex1

Мухаха-ха М-че аз съм с дъно на АСрок вече повече от година. Поне половината от това време компа беше без UPS и какви ли превратности в напрежението не е понасял и дъното е бетон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мухаха-ха М-че аз съм с дъно на АСрок вече повече от година. Поне половината от това време компа беше без UPS и какви ли превратности в напрежението не е понасял и дъното е бетон.

Слидерум ти не се меси. Ти тия работи не ги разбираш. Човека е професионалист - послушай го.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

шегувам се естествено.

Препоръчвам да ъпгрейднеш до "скромните" EVGA SR-2 и 2 кита доминатори гт по 6 гиги всеки.

ахахахаха

Редактирано от silicon valley (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слидерум ти не се меси. Ти тия работи не ги разбираш. Човека е професионалист - послушай го.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

шегувам се естествено.

Препоръчвам да ъпгрейднеш до "скромните" EVGA SR-2 и 2 кита доминатори гт по 6 гиги всеки.

ахахахаха

Като ще спамим, може и тази памет! Както и съответният компютър около нея...Е, то паметта че струва към 1100Евра...Какво от това - следващите минимум пет(5) години няма да е нужно такъв компютър да се пипа от към ъпгрейд или смяна, поради каквато и да е причина, освен евентуален дефект...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори не ми се смята какво става ако се вземат два такива кита + "дънцето" на е-ви-джи-а. Разбира се без два хубави ксеона и необходимия брой гтх480ки. Водното, захранванята и райда с ссд-та са "дребни разходи". Обмислям закупуването, като основно ползвам майкрософт офис пакета. (съжалявам за спама)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много жертви, заради едните четири гъбки рам. От сокет 775 + ддр3 няма смисъл, а харда по-добре да е спинпойнт ф3. Захранването е слабичко ако се сложи по-силна карта. Тая рам явно е по-долу и от а-дата. Та защо се взима компютър пенсионер, като може да се вземе нещо ново?

И кои са жертвите по-точно? Има предостатъчно мощни процесори за сокет 775 и винаги може да направи ъпгрейд ако поиска. Разлика в производителността между ДДР2 на 800МХз с 5-ци тайминги и ДДР3 на 1333МХз с 9-ки няма и е въпрос на личен избор кое ще предпочете. Количеството е много важно в случая, така че не трябва да се отстъпва от него. NANYA е реномиран производител на чипове от много време и определено е по-добре от А-дата. Всъщност май всичко е по-добре от А-дата :) Захранването е напълно достатъчно за по-непретенциозна видеокарта, още повече че самият процесор е с 30 вата по-ниска консумация от АМД-то под товар. Ако мисли да слага по-мощна по-нататък, спокойно може да си вземе по-читаво захранване за разликата в парите, писал съм го. Разликата в проиводителността между двата процесора е малка, а интела можеш да го клокнеш леко дори и с боксовия охладител, което е невъзможно за амд-то. До скоро си мислех, че няма по-скапани охладители от интелските, но се оказа, че амд могат да сътворят още по-голям боклук. Толкова голя, че освен невероятния шум, дори не се справяше с охлаждането и при 65!!! градуса машината ставаше нестабилна. Какво остава, когато се позадръсти леко с прах?

Та в крайна сметка кое му е пенсионерското?

ех тоя sky...

Цените са от ценовата листа на Компютър 2000 със стандартна за фирмата ми надценка от 8%. Лошото е, че в момента нямат подходящи Foxconn дъна, иначе щях да сложа такова.

Асрок наистиан са тръгнали като подразделение на АСУС, но от бая време вече не са една и съща фирма. Често продаваме такива дъна, защото клиентите търсят евтиното, въпреки, че ги предупреждаваме да не го правят. Рекламациите са множество. Няма друга марка дъна, които да са ми създавали толкова проблеми в последните три години.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

П.П. Мноонервен кво дискретно видео за 600 лева?

Като Асус са боклук земи направи една фирма и създавай качествени дъна ти.

...

защо да се измисля "топлата вода" все пак има Supermicro, Foxconn, дори и MSI и Gygabite...

п.с а относно к'во видео за 600 пари в сравнение с предлаганите от Mr. Sky бози дори g31+Е3300+2х1G/800+500G hitachi+9600 512 ddr2+case 350w FSP на цена от 520-580 според кутията е better

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МСИ в момента нямат интересни дъна. Наблъскаха чипове хидра в дъната си и си мислят, че това ще ги продава. Че то само чипа е 75 зелено. Гигабайт е хубава марка, не отричам. Супермикро имат ли представител в България? Тука най-заредено е с гигабайт, асус и асрок. Дори и да откриеш представител на някоя друга марка под въпрос е колко от продуктите им имат, ако искаш нещо друго - за колко време ще го доставят и тн. Аз не виждам смисъл да се купува нещо на сокет 775, при условие, че ние вече очакваме 1155.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кокомиле в случая си напълно прав, а и съм сигурен, че имаш повеч опит от мен. Както виждаш моя коментар е преди човека да е казал за какво точно става въпрос. Явно не ме харесваш много :D А редовната конфигурация.. Щом работи, защода я сменяме :D П.С. Сори за спама. Сега ще закуся и после ще драсна една конфигурация ;)

А-а-а, не си прав  :lol6: Изобщо .....ама изобщо не те харесвам ! ( аз съм си хетеросексуален, а доколкото ми е известно, ти си от мъжки пол - така че .........  изобщо не те харесвам  :no-no: - и бих се радвал на същото отношение) 

Що се отнася до "дежурната конфигурация" ......... нищо и няма на конфигурацията, добре си е. упрекът ми е породен от факта, че е безкрайно скучно за нас, четящите, във всяка тема да четем едно и също :) Ама вземете малко ги персонифицирайте тия конфигурации , та да е по-интересно и на нас.

Компютърът, който споменах далече назад, в първата стр. на темата, се използва професионално ! Целият софтуер, като се започне от Уиндоус, та се стигне да Solid Works  и MasterCam X4 са легално закупени и работят без проблем на въпросното компютърче. Компютъра не ги бави !  И хората хич, ама хич не ги интересува каво има вътре в кутията ! Дали е Интел или АМД, дали паметта е ДДР2 , или ДДР3 . Тях ги интересува посочените програми да вървят безотказно , защото машините чакат файловете от този компютър. 

Друг път ще обяснявам на колко по-слаб компютър посочените програми вървят и колко по-слаб компютър управлява подобна машина за изработване на 3Д детайли - че много дълго стана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ахахаха Получаваш същото отношение :д. Е да почти еднакви са навсякъде конфигурациите, където се въртим около въпросната сума. И да, отново, хората не ги интересува какво има в кутията. Важно е да работят програмите, които им трябват. На селерон с 2*512 мб рам и хд 2600 про аз съм работил с корел дроу, гуугъл скеч ъп, фотошоп цс3. Още доста програми са в списъка. Вече не го ползвам аз въпросният компютър, но наскоро го ъпгрейднахме с пентиум 4 с хипертриидинг и 2*1 гб рам /просто ми изпаднаха тези компоненти/. Сега е "звяр в сравнение с преди".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 10 години ползвам БЮДЖЕТНИ дъна на Асрок на не един и два компютъра. Не са идеални и винаги има по нещо малко което им куца, но за цените са си идеални.Досега дъно не ми е горяло,разваляло или нещо такова а съм сменил не едно и две.

И Асрок нямат нищо общо с Асус освен фабриката в която се правят.Преди няколко години Асус излязоха с офицялно съобщение и се разграничиха от Асрок.

А защо не ползваш гигабит има ги и в почти същия ценови клас.Добър сервиз на мост.Цената почти същата.5-6 лева разлика.Уестрърн дискове.Рядко имат проблеми.Същата работа като цена.Вие поне правите впечатление на човек който наистина си вади хляба с това.А тея другите философи само са чували за хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не ползваш гигабит има ги и в почти същия ценови клас.Добър сервиз на мост.Цената почти същата.5-6 лева разлика.Уестрърн дискове.Рядко имат проблеми.Същата работа като цена.Вие поне правите впечатление на човек който наистина си вади хляба с това.А тея другите философи само са чували за хардуер.

Вадя си хляба с нещо съвсем различно, това ми е хоби. На месец средно сглобявам по една две конфигурации, като в повечето случаи става въпрос за хибриди от части втора ръка + нови такива.Ползвам и дъна на гигабаит и на Асус че и на Биостар даже.

Обикновено някои приятел или познат си оставя компютъра. Разпродавам каквото може, допълва малко пари и правим ъпгрейд.

Като често от старата конфигурация остава само кутията, CDто и харда.Става въпрос за бюджетни компютри и някак си Асрок най-добре се вписват в бюджета и изискванията на човека.Когато трябва да се вместиш в сума да кажем от 350лв http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif 5-6лв разлика на компонент е от значение.

Да чукна на дърво досега не ми се е налагало да ползвам сервиз, на няколко пъти са ми горяли компоненти но са ми ги заменяли без много много да питат.Захранване, видео карта и един хардиск все маркови и уж качествени ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5-6 лева разлика?!! Я виж колко струва дъно на асрок с 870 чипсет и такова на асус. От кое мое/на слидерум и другите изказване си направи извода, че само сме чували за хардуер?!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау... За 2 дни 3 страници... Благодаря на всички ,които ми помогнахте ,но май не ме разбрахте... Искам цял сглобен компютър... Просто искам да е с добра видеокарта и поне 3GB рам!Няма смисъл да ми казвате модели ,марки ,дънни платки ,процесори... Не разбирам изобщо!Просто искам да ми препоръчате някой магазин от който да си купя добър компютър!Една приятелка преди 2 месеца си купи от техномаркет компютър с 1GB video card 3GB ram 500 HD.И е много доволна от него.Тя също се занимава с 3d програми и симс.На мен всички тези програми ми тръгват и от тук ,но просто не мога да правя снимки в симс 3 ,защото графиката е ужасна и много сече. Искам компютър до 650 лева с възможност за изплащане.Просто не искам да ми засичат програмите ,игрите и т.н.Не мисля в бъдеще да купувам нови видео карти и т.н.Трябва ми компютър ,който ще ми върши работа в следващите 3-4 години.Дори и от техномаркет да е ,от технополис - няма значение стига да нямам проблеми. Главно искам да е с горе долу добра видеокарта!Много ще се радвам ако ми препоръчате магазини,сайтове и съответно компютри.Благодаря ви предварително! :):rolleyes::baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В магазина ще ти го сглобят безплатно, а компютрите в техномаркет са боклуци. Попринцип сглобените конфигурации са боклуци, поне в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау... За 2 дни 3 страници... Благодаря на всички ,които ми помогнахте ,но май не ме разбрахте...

Искам цял сглобен компютър... Просто искам да е с добра видеокарта и поне 3GB рам!Няма смисъл да ми казвате модели ,марки ,дънни платки ,процесори... Не разбирам изобщо!Просто искам да ми препоръчате някой магазин от който да си купя добър компютър!Една приятелка преди 2 месеца си купи от техномаркет компютър с 1GB video card 3GB ram 500 HD.И е много доволна от него.Тя също се занимава с 3d програми и симс.На мен всички тези програми ми тръгват и от тук ,но просто не мога да правя снимки в симс 3 ,защото графиката е ужасна и много сече.

Искам компютър до 650 лева с възможност за изплащане.Просто не искам да ми засичат програмите ,игрите и т.н.Не мисля в бъдеще да купувам нови видео карти и т.н.Трябва ми компютър ,който ще ми върши работа в следващите 3-4 години.Дори и от техномаркет да е ,от технополис - няма значение стига да нямам проблеми.

Главно искам да е с горе долу добра видеокарта!Много ще се радвам ако ми препоръчате магазини,сайтове и съответно компютри.Благодаря ви предварително! :):rolleyes::baby:

Виж сега твоята приятелка си е купила готова конфигурация.Браво на нея.Тук обаче никои няма да ти предложи такава по простата причина че ще си дадеш парите за остарял хардуер.

Като искаш евтини чушки и домати отиваш в метро за пералня и телевизор в техно маркет и подобните.Въпросните магазини купуват остарял хардуер на килограм и сглобяват нещо наречено компютър като те цакат и с гаранцията.Същото е положението и с готовите конфигурации от компютърните фирми в тях се слага остарялата и залежалата стока.

Компютър се купува като се мисли за следващите 2-3 години от фирма която се занимава с компютри.Отиваш със списака на предложените от нас компоненти в компютърна фирма и те ще ти сглобят всичко.Има и вариант да поръчаш онлаин и да ти го доствят с куриер до входната врата.Плюса на онлаин магазините е че цените са малко по ниски, има и един неприятен момент с гаранцията ако се наложи да се ползва пак трябва да ползваш услугите на куриерска фирма.

Успех с пазаренето.

Редактирано от ПетьоСтоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основно пазаря от няколко сайта. http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewCat&catId=3 http://911.bg/a2/firm.asp?id=4206 http://www.altech.bg/bg/catalog/862 http://pora4ai.com/index.php Така ми излиза много по-евтино и по-качествено. Ако кажеш от кои град си някои все ще те насочи към кварталната бакалия.Още веднъж успех и дано няма теми от рода на прегрява и изгоря. :rolleyes:

Редактирано от ПетьоСтоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кой магазин? :rolleyes:

Нали ти казаха. Отиваш в бакалията с една пазарска чанта тип "найлонка", може и маркова, като "Най-здравата торбичка" и питаш на щанда, който е след този със зеленчуците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да си избера части не знам какви!Ок щом няма хубави компютри за тази цена...Но няколко човека ми сглобихте и всеки каза по нещо лошо за компютрите които ми сглобихте!:cool: Можете ли да сглобите някой хубав? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ти казаха. Отиваш в бакалията с една пазарска чанта тип "найлонка", може и маркова, като "Най-здравата торбичка" и питаш на щанда, който е след този със зеленчуците...

Ахахахаха. Чак се задавих от смях. (съжалявам за спама, но не успях да се сдържа). Едит: колкото човека в този форум - толкова мнения. Сега ще излезне още някой и ще е с различно мнение. Всеки е защитил своето мнение. Какво повече? Редактирано от silicon valley (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво да правя. http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewCat&catId=3&page=2 От тук например може ли да ми сглобите?И искам да е на изплащане ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МСИ в момента нямат интересни дъна. Наблъскаха чипове хидра в дъната си и си мислят, че това ще ги продава. Че то само чипа е 75 зелено. Гигабайт е хубава марка, не отричам. Супермикро имат ли представител в България? Тука най-заредено е с гигабайт, асус и асрок. Дори и да откриеш представител на някоя друга марка под въпрос е колко от продуктите им имат, ако искаш нещо друго - за колко време ще го доставят и тн. Аз не виждам смисъл да се купува нещо на сокет 775, при условие, че ние вече очакваме 1155.

supermicro - persy.bg

foxconn - asbis.bg, digi.bg

MSI - че нямат интересни дъна в сравнение с гигадръв и слънцата е така, но са стабилни като работа

....

Асрок наистиан са тръгнали като подразделение на АСУС, но от бая време вече не са една и съща фирма. Често продаваме такива дъна, защото клиентите търсят евтиното, въпреки, че ги предупреждаваме да не го правят. Рекламациите са множество. Няма друга марка дъна, които да са ми създавали толкова проблеми в последните три години.

от опит с asrock - за да работят безпроблемно (важи си за всеки компютър) трябва стабилно захранване, а не "пуканки" от тип linkworld / golden field, codegen, jnc.. и подобия причина за дефект в Q95 от сериите n61, n68, заминал южен мост при g31 и g41...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от опит с asrock - за да работят безпроблемно (важи си за всеки компютър) трябва стабилно захранване, а не "пуканки" от тип linkworld / golden field, codegen, jnc...

Явно трябва и Фортрон да се сложи в този списък, че предимно с тях работим като по-евтини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...