Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

X.S.09

XP не може да се инсталира(BSOD-HP4515S)

Препоръчан отговор

Лаптопа е HP 4515s олучавам това при опит за инсталация: STOP: 0X0000007B (0xF7DA63C,0xC00000034,OX000000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е HP 4515s

олучавам това при опит за инсталация:

STOP: 0X0000007B (0xF7DA63C,0xC00000034,OX000000

Активирана емулация на PATA в БИОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Активирана емулация на PATA в БИОС?

Ми не става

Сега имам 3 диска с XP-т 1 дава син екранм,2-рия забива на press any key 3-тият...нищо.

Все тръгва GRUB(беше Linux).

еееее защо HP така обичат 7...само 7 и виста могат...и най вече 7

Не може.Все излиза това GRUB.

Да си бях взел acer/asus...ия акива лимитации са правили,че лошо ми става.

КАК ДА СЛОЖА XP?

Редактирано от Christian D (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НР е все пак, стремят се да вдигат продажбите на новите ОС-и на Майкрософт! И аз съм се мъчил да слагам на моя НР Компак Пресарио и не ще, и не ще! Ще ти дам следния съвет: намери си оригинално ХР, с други думи ОРИГИНАЛЕН ДИСК С ОРИГИНАЛНО ХР и естествено сигурен ключ за активация! Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НР е все пак, стремят се да вдигат продажбите на новите ОС-и на Майкрософт! И аз съм се мъчил да слагам на моя НР Компак Пресарио и не ще, и не ще! Ще ти дам следния съвет: намери си оригинално ХР, с други думи ОРИГИНАЛЕН ДИСК С ОРИГИНАЛНО ХР и естествено сигурен ключ за активация! Успех!

Направо ужас.Ами...то диска си е оригинален(не е пиратски-повярвайте,не всички в БГ сме пирати).2 са пиратски,единия SP3 е оригинален.2 и 1 (SP) за пиратски и не се инсталирват.

И кво сега,7,така ли?Ама тоя 7 не го харесвам просто,не ми е приятен.Искам си XP.

Ама това пак GRUB.

Capnemo ами активирано трябва да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ужас.Ами...то диска си е оригинален(не е пиратски-повярвайте,не всички в БГ сме пирати).2 са пиратски,единия SP3 е оригинален.2 и 1 (SP) за пиратски и не се инсталирват.

И кво сега,7,така ли?Ама тоя 7 не го харесвам просто,не ми е приятен.Искам си XP.

Ама това пак GRUB.

Capnemo ами активирано трябва да е.

Провери го все пак, защото именно ВИста и 7 имат вградена поддръжка в инсталатора на SATA и нямат подобен проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за две седмици свикнах на седмицата ;) Каквото и ХР да сложех вадеше сини екрани и забиваше често, та по принуда сложих 7 и всичко е наред. Заприличва на нещо като му смалиш иконите и лентата със задачите и донастроиш това онова. Иначе и аз не можех да го понасям...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери го все пак, защото именно ВИста и 7 имат вградена поддръжка в инсталатора на SATA и нямат подобен проблем

емулация на какво? PATA или RATA искаше да кажеш.SATA иначе-ми има две опции някакви-и при двете е едно и също.

Не правете грешката да си купувате HP.Това,което ще получите е налптоп с невъзможност за инсталирване на различни ос-той само suse и win7 си иска.Не може да има дуал буут с две ос-една трябва да е.При опит да сложиш крак(това го тествах с виста),емулиращ OEM BIOS ОС не тръгва-не можело промени по BIOS.

да не се бях набутвал така...

7 не ми харесва.Просто НЕ.Все едно дали бил по-добър,по-бърз и т.н.Искам ХР.

Някакви идеи?!

Редакция-послепис: бил съм на 7,от самото му излзиане на пазара.Казах ти,не ми харесва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

емулация на какво? PATA или RATA искаше да кажеш.SATA иначе-ми има две опции някакви-и при двете е едно и също.

Не правете грешката да си купувате HP.Това,което ще получите е налптоп с невъзможност за инсталирване на различни ос-той само suse и win7 си иска.Не може да има дуал буут с две ос-една трябва да е.При опит да сложиш крак(това го тествах с виста),емулиращ OEM BIOS ОС не тръгва-не можело промени по BIOS.

да не се бях набутвал така...

7 не ми харесва.Просто НЕ.Все едно дали бил по-добър,по-бърз и т.н.Искам ХР.

Някакви идеи?!

Щом знаеш че има SATA, трябва малко да се разровиш за да разбереш че означава Serial ATA. Т,е, това, което трябва да търсиш е PATA - Parallel ATA

Препоръки: Пробвай SuSE ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах искаш от Линукс на ХР да минаваш? Както и да е! А форматирал ли си харда? Все пак опитвал ли си това, да форматираш, за да не ти се включва GRUB? И след това би трябвало да стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах искаш от Линукс на ХР да минаваш? Както и да е! А форматирал ли си харда? Все пак опитвал ли си това, да форматираш, за да не ти се включва GRUB? И след това би трябвало да стане!

Каква е връзката с форматирането? Да не би инсталатора на ХР да няма модул за форматиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори 7,нищо не иска да се инсталирва.Върнах BIOS по default обаче не става-веднага се включва GRUB.

Ето ви видеоклип какво правя: http://www.mediafire.com/?exc2faginebw2b7

Харда го форматирах и направих два дяла: 400 и нещо GB дял и 30GB а системния.И двата са NTFS,форматирана под Windows Server 2008 R2(Windows 7 Server).Сега нищо не ще да се включва-май дава,че няма хард диск,не го ли засича.

П.С.:Честит ми 500-тен пост :singer:

:super:http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif помогнете да го оправя че сега без лаптопа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си има! Но нали го мъчи GRUB? Ако е задавал някакви команди, как ще му тръгне? Аз доколкото знам GRUB е "нещо" от Линукса! Според логиката ми и това, което поразрових в нета, е че трябва да се зададът някакви настройки в GRUB, за да позволи да зареди диска с ХР и да се зададе правилен дял от харда! Специално за тоя GRUB не искам да споря за нещо, което не знам напълно! Ако ме разбираш, ще кажеш, че имам малко право, за форматирането на харда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си има! Но нали го мъчи GRUB? Ако е задавал някакви команди, как ще му тръгне? Аз доколкото знам GRUB е "нещо" от Линукса! Според логиката ми и това, което поразрових в нета, е че трябва да се зададът някакви настройки в GRUB, за да позволи да зареди диска с ХР и да се зададе правилен дял от харда! Специално за тоя GRUB не искам да споря за нещо, което не знам напълно! Ако ме разбираш, ще кажеш, че имам малко право, за форматирането на харда!

Де чете това нещо?Ако може линк....дано има повече инфо.

Иначе GRUB е ччччччаст от линукс,не разбирам как така имам линукс,при положение че изтрих ВСИЧКИ дялове от Server 2008 R2 инсталатора.От де това?

От къде да ги задам?Като дам команда boot не ми дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де чете това нещо?Ако може линк....дано има повече инфо.

Иначе GRUB е ччччччаст от линукс,не разбирам как така имам линукс,при положение че изтрих ВСИЧКИ дялове от Server 2008 R2 инсталатора.От де това?

От къде да ги задам?Като дам команда boot не ми дава.

Това дето ти тръгва е част от Grub, записана в MBR то на хард диска. При тебе не ще да тръгне да търси зареждане първо от оптичното устройство, а директно търси зареждане от харда. Нещо не се оправяш с BIOS а, това е. Поне това видях от филмчето ти.

Иначе има наистина случаи, дето не ще да се инсталира XP, но съм го виждал лично на MSI лаптоп. Но и там се зареждаше инсталатора на XP от оптичният диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,хм. Не става.Няма опция First boot device.Отначало му давам Ф9-Настройки>Буут от оптичен диск.Така съм буутвал винаги.М/д от първия ден лаптоап неще да буутва от флашки.Ето скрийнове от биос: http://img543.imageshack.us/i/dsc00034q.jpg/ http://img22.imageshack.us/i/dsc00035vx.jpg/ http://img826.imageshack.us/i/dsc00036ky.jpg/ http://img33.imageshack.us/i/dsc00037kq.jpg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори 7,нищо не иска да се инсталирва.Върнах BIOS по default обаче не става-веднага се включва GRUB.

Ето ви видеоклип какво правя: http://www.mediafire...exc2faginebw2b7

Харда го форматирах и направих два дяла: 400 и нещо GB дял и 30GB а системния.И двата са NTFS,форматирана под Windows Server 2008 R2(Windows 7 Server).Сега нищо не ще да се включва-май дава,че няма хард диск,не го ли засича.

П.С.:Честит ми 500-тен пост :rolleyes:

:)http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif помогнете да го оправя че сега без лаптопа...

Намери ОЕМ версия за HP машини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери ОЕМ версия за HP машини

Само SUSE имам на диск от HP персонализиран.

Май..и аз не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само SUSE имам на диск от HP персонализиран.

Май..и аз не знам.

Тогава оставаш на СуСЕ. Просто следващия път си купи машина с преинсталиран Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,това ХР го иснатлирах вече,с триста зора.Ето ви някои линка.Моля на админите да не ги трият,на някои може да им потрябва.За едни линкове ли сте,като в раздел "музика" има мнбого линкове към пиратска музика.На някой ще му са полезни:

http://h30434.www3.h...lem/td-p/242467

http://forums.techgu...2513-post4.html

Това са някои OEM XP HP:

....

Аз работих последното.Благодаря на @HristoX за линковете и ЛС-то.

Преди инсталацията,ето това: http://img543.images.../dsc00034q.jpg/ където ви пише SATA DEVICE MODE го настройте на IDE.

Та така,сега...знам,че е 32-битов и е до 4гб,но при други разпонава 3.2 или 3.5,при мен 2.99 и тосъс ПАЕ.

Има ли някакъв хак или хотфикс за повече?

За виста знам,че има.За ХР има ли?

Редактирано от capnemo
2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чел ли си правилата на форума ? Форумът е ПРОТИВ пиратския софтуер! :)

Как може да даваш така линкове :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За едни линкове ли сте,като в раздел "музика" има мнбого линкове към пиратска музика.На някой ще му са полезни:

Пиратска музика може, но пиратски софтуер не може. Прочети правилата още веднъж... Там е забранен само пиратския софтуер, което значи че пиратската музика и филми са разрешени... Така че недей ги споменава изобщо.

Предлагам линковете към незаконния софт да се изтрият от модератор ...

Редактирано от borisfx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,добре.Знаете къде е пиратският залив,търсете там HP XP. Та пак към въпроса-има ли начин поне до 3.5гб да го накарам да разчете? Видеокаратта е със собствена памет,нищо не се заделя от рамта за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,добре.Знаете къде е пиратският залив,търсете там HP XP.

Та пак към въпроса-има ли начин поне до 3.5гб да го накарам да разчете?

Видеокаратта е със собствена памет,нищо не се заделя от рамта за нея.

Колко рам ти чете в момента и колко имаш общо рам?

Ако имаш повече от 3 ГБ рам си сложи 64 битова версия на Windows. и ще ти ги ползва чялата рам после :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми чете 2.99GB в System,а иначе във info ми дава 3GB.Имам общо 4гб.Сложил съм 32-бит ХР.Знам,че не чете 32-битовият повече от 3.5,но това и искам-да не е 2.99 а да е поне 3.2 или 3.5,както на другите.Не,не искам 64 битов ХР(няма драйвери за него),нито виста или 7. Питам за конкретен начин на 32 битов ХР може ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...