Black Dragon 777

Как да си сменя езика на компютъра ?

25 мнения в тази тема

Здравейте ! Може ли да ми помогнете се един от отдавна мъчещ ме въпрос ? Как да си сменя езика на компютъра от Български на Английски ? Повечето ми приятели казват че това се прави само по време на преинсталация . Има ли и други начини за това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дай инфо за ОС-ма! Днес врачките не работят!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дай инфо за ОС-ма! Днес врачките не работят!

Ос-ма ? не съм разбирач ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто казано ОС е съкращение на Операционна Система! "???" Е? С ХР, Виста, 7-ца, Линукс, Мас ? С какво си? Или си с Win 98?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Контрол панел-Регионални настройки-Промяна на езика на показване. Дали си със седмица или хр менютата са подобни.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали си със седмица или хр менютата са подобни.

Нали трябва да се научи човека! За да получи сносен отговор, трябва да си зададе правилно въпроса с поне някаква информация за ОС! Ами ако е с Линукс? Аз откъде да знам, че е с някакъв си Уиндоус???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раздела е за Windows. А за да научи нещо първо трябва да му го обясниш. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто казано ОС е съкращение на Операционна Система! "???" Е? С ХР, Виста, 7-ца, Линукс, Мас ? С какво си? Или си с Win 98?

С Windows Xp съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти още ли го мъчиш? Както казах менютата са подобни. В момента лаптопа не е в мен но няма как да го сбъркаш. Контролен панел, Регинални и езикови настройки, Езици, и избираш от падащото меню български или английски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aнглийски езиков пакет няма. Локализирани версии на WindowsXP не могат да бъдат превеждани, защото езикови пакети се инсталират САМО на Английска версия. Единствената надежда е твоят WindowsXP да е преведен на Български с LIP/MUI пакет. Ако е LIP трябва да се деинсталира, за да се върне компютърът на Английски език. Ако е MUI eзикът може да се смени от Control Panel->Регионални опции-Езици->Език на който да бъдат показвани менютата и диалозите.

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти още ли го мъчиш? Както казах менютата са подобни. В момента лаптопа не е в мен но няма как да го сбъркаш.

Контролен панел, Регинални и езикови настройки, Езици, и избираш от падащото меню български или английски.

1.Влизам в Регонални и Езикови настройки .

2.След това ми излизат три графи : Регионални опции ,Езици , Разширение ;

3.Сега накъде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по-нататък:

Публикувано изображение

За смяна на езика на Windows-a е необходимо да се избере необходимият език от това, което съм показал, да се даде "Log Off" от Старт менюто и после веднага "Log On" без рестарт.

Редактирано от TankoBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по-нататък:

Публикувано изображение

За смяна на езика на Windows-a е необходимо да се избере необходимият език от това, което съм показал, да се даде "Log Off" от Старт менюто и после веднага "Log On" без рестарт.

Проблема е , че аз нямам такова меню в "Езици" нямам къде да избера изека на менютата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е , че аз нямам такова меню в "Езици" нямам къде да избера изека на менютата

Няма как да нямаш. Провери пак в Control panel. Прегледай Това

Публикувано изображение

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пиеш една студена вода тогава... Сто пъти ти казаха хората че ако Уиндоус-а ти е локализирана версия на български няма начин да я обърнеш на английски и ти продължаваш да се мъчиш да правиш нещо което няма как да стане...

Aнглийски езиков пакет няма.

Локализирани версии на WindowsXP не могат да бъдат превеждани, защото езикови пакети се инсталират САМО на Английска версия.

Ето къде ти го каза преди няколко поста jjjjjk Редактирано от borisfx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш такова меню защото не е инсталиран както трябва българският езиков пакет за Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aнглийски езиков пакет няма.

Локализирани версии на WindowsXP не могат да бъдат превеждани, защото езикови пакети се инсталират САМО на Английска версия.

Единствената надежда е твоят WindowsXP да е преведен на Български с LIP/MUI пакет.

Ако е LIP трябва да се деинсталира, за да се върне компютърът на Английски език.

Ако е MUI eзикът може да се смени от Control Panel->Регионални опции-Езици->Език на който да бъдат показвани менютата и диалозите.

Въпроса ми е съвсем конкретен и искам конкретен отговор. Какъв друг метод освен с LIP и MUI може да се преведе ХР на български? Не на някой друг език, а точно на български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е съвсем конкретен и искам конкретен отговор. Какъв друг метод освен с LIP и MUI може да се преведе ХР на български? Не на някой друг език, а точно на български.

Локализирана версия, предназначена за точно определен пазар.

Тя не се превежда с езикови и каквито и да е било други пакети и може да бъде само и единствено на езика, на който е била локализирана.Не може да се обърне в друг език.

Говоря по принцип. Не съм се интересувал дали има и дали се намира някъде локализирана версия на WindowsXP на български език.

TankoBGтова меню ще е там където го показваш, САМО ако е инсталиран MUI, но ако е инсталиран LIP, то тогава смяната на езика по показаният от теб начин е невъзможна.

Ако не намира LIP езиковият пакет в Add/Remove Programs...

Между другото на крайният потребител се доставя само LIP пакета, но братята Руснаци са направили конвертер от LIP към MUI..Е..не е перфектно, но все пак...

Eто една тема по въпроса ЛИНК

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Локализирана версия, предназначена за точно определен пазар.

Тя не се превежда с езикови и каквито и да е било други пакети и може да бъде само и единствено на езика, на който е била локализирана.Не може да се обърне в друг език.

Говоря по принцип. Не съм се интересувал дали има и дали се намира някъде локализирана версия на WindowsXP на български език.

И аз така знам. Как да разбирам тогава изразената надежда Windows да бил превед с MUI или LIP? Затова питах конкретно - имали и трети начин, защото в предния си пост ти (може би неволно) намекна за това. Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, друг начин няма.

Не си ме разбрал правилно.

Имах предвид, че ако е MUI или LIP-да, може да се възстанови Английският като език за интерфейса(диалози и менюта)

За това-Ако не е преведен с LIP или MUI, а просто е преведен от MS като локализирана версия, то това е.

На какъвто език си е, на такъв ще си е.

Не може и няма как да е на различен от езика, на който е бил локализиран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте искам да сменя езика от английски на БГ,но при мен го няма това което е заградено с червено.какво да правя?post-294108-0-08270400-1297942478_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички.На мен ми беше мн. полезно всичко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте искам да сменя езика от английски на БГ,но при мен го няма това което е заградено с червено.какво да правя?post-294108-0-08270400-1297942478_thumb.

Като си намериш и инсталираш ( Windows XP BG language pack ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход