Премини към съдържанието
Axel

Дигиталните сензори CCD vs. S-Had CCD?

Препоръчан отговор

Здравейте, горд притежател съм на Sony DSC W5, Но така и не разбрах каква е разликата м/у CCD и Super HAD CCD ? Може ли някой да ми я каже?

Мерси много. Дано да съм в правилната тема, (ако не - много се извинявам) защото Админите много лесно дават отрицателна репутация, а трудно положителна. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти малко ИНФО

и един бърз цитат от там

Efforts for more pixels and smaller size for CCD have resulted in a smaller aperture area of sensor, presenting the problem of lower sensitivity.To improve this, a lens has been provided on the top of the sensor for focusing, which increases the virtual aperture area of the sensor for higher sensitivity.That is what is called the on-chip microlens.Sony, the first to adopt it for the CCD image sensor, has thus successfully achieved higher sensitivity

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ето ти малко ИНФО

и един бърз цитат от там

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси много, ама не съм толкова в час с техническата терминология, а в същност и с техническата страна на въпроса даже и на български biggrin.gif

Редактирано от Axel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко терминология.

Charge Coupled Device: one of the two main types of image sensors used in digital cameras. - CCD е един от двата главни типа сензори, използвани при цифровите камери. ( Другият е CMOS - по-стар и по-евтин).

Super HAD CCD - Super е ясно, CCD - вече ти е ясно, HAD - Hole-Accumulation Diode - нов тип диод, разработка на Sony. Общо взето това е нова технология и нов тип CCD чрез който рязко се повишава чувствителността на самия сензор.

Поне това твърдят от Sony.

Нямам преки наблюдения и не знам дали е така.

Аз съм традиционалист и предпочитам Olympus laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за точните и бързи отговори ! :)

Редактирано от Axel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.