Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Еволюционисти и креационисти


El.

Препоръчан отговор

Ако се самозаблуждаваш, за да можеш да поемаш ударите в живота - добре. Но не се опитвай да заблудаваш другите. Онзи Дарвин с приказките пак е писал неща по-конкретни от която и да е религиозна книга и доктрина и е опитал да обясни, а не просто "вервайте ми". Религиите ви много приличат на Симеончо, който ни "оправи" за 800дни. А какво не е създал господ според библията? Мен. Мене мама и тате, не господ. :D

 

стига с тая глупост малее - как може да вярваш че сме произлезли от маймуните  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 756
  • Създадено
  • Последен отговор

Защо мислиш, че вербалната комуникация е единствено възможната форма на общуване?

Сериозно ли не си чувал за невербална комуникация? Не ми се вярва.

Освен това дори при вербална комуникация, не вербалните компоненти заемат голяма част от общуването!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не става въпрос за клеймо, а за нещо съвсем различно. :) Не бащините гени определят произхода(народ, нация), а майчините. По някакъв начин са го знаели. И това е факт. 

Валката може да ни разкаже повече по въпроса.

Ето казах ти буквална истина, а ти я интерпретира по своему. :)

Какво излиза? - Че дори и истините възприемаме различно. :)

 

:offtopic_s: На един жена му родила и си приказват през прозореца на родилното.

- Момче ли е:)

оназ вика:

-Да-и го показва.

Мъжа щастлив, пак се провикнал:

-На кой прилича.....

- :get out:  Не го познаваш.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам в общото "папагалене"......цитирайки себе си от други постове тук , защото взе да ми писва от преливане "от пусто в празно" :

"Ако това въобще е някаква висша тайна - в "ученията" съвсем съзнателно и целенасочено са обърнати причинно-следствените връзки ! Това е напълно достатъчно "обикновеното съзнание" тотално да изпадне в неразрешими за него противоречия и да предаде Богу дух.....

Сложете Човека преди Бога - Баща (Партията - Майка - също ако искате!) и всичко само , от само себе си си идва на мястото ! Няма нужда от никакви допълнителни , свръх сложни и недостъпни за простото съзнание конструкции....

     Обобщено и казано с други думи : "И човекът създаде Бог по свой образ и подобие , да му служи в собствена угода !

     Напълно е възможно също да сме отгледани в "Едемската Градина" на извънземни посетители.....при това не един и два пъти!.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли не си чувал за невербална комуникация? Не ми се вярва.

Освен това дори при вербална комуникация, не вербалните компоненти заемат голяма част от общуването!

 Не бе, питах колегата, дали е чувал...

––––––––––––

В своята божествена мъдрост Творецът е създал Сим, за да може да бъде опроверган от Вал и така да се докаже и утвърди креационистката теза. Бе, Бог също излиза, че е тарикат или голям майтчапчия... Аман вече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

въобще нямаше да се включа тук, на поредните повторения и дракания на едни и същи неща, между едни и същи хора, ако не бяха тия толкова точни думи.Толкова точни....Човека е бог на своя малък свят.  Съвсем точни, съвсем на място, дори и автора им да не разбира сам колко...

Всъщност описано с други думи, това което аз мисля се доближава много до това, което ти изказа. Обемът от текст, който ползвам аз е по-скромен обаче. А иначе - поздравявам те.

"Ако това въобще е някаква висша тайна - в "ученията" съвсем съзнателно и целенасочено са обърнати причинно-следствените връзки ! Това е напълно достатъчно "обикновеното съзнание" тотално да изпадне в неразрешими за него противоречия и да предаде Богу дух.....

Добре казано. Само за извънземните е недоказуемо, но и хипотетично да предположим, че е било - вече не е.

стига с тая глупост малее - как може да вярваш че сме произлезли от маймуните

Няма да е нищо чудно. Както, че делфина има повече близост до антилопата, отколкото до калкана. Учудва ли те?

Не бе, питах колегата, дали е чувал...

Да, чувал съм.

баламач

Всъщност с много думи, но е написал нещо интересно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 и после,ше ми кажеш ли с една дума ,за какво става въпрос?

Аз, но сега нямам време да чета и излизам. Разбира се, не мога да кажа какво казва той, а какво аз съм разбрал.

Във всеки случай, мисля че Адонай отново победи благодарение на своята избранница. Бе, хитрец е Той, щото знае как да си подбира опонентите. :angel19:

Всъщност с много думи, но е написал нещо интересно.

Обикновено е така. Просто трябва време и желание да го прочете човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

виж сега симчо, на тоя принцип ако гледаме то ти си грешка...

Добре. Тогава ми кажи делфините като не са риби, какво правят в морето. Да ти подскажа - направо си се твърди, че всъщност предшествениците им са били земни бозайници. Щом това може да стане за милиони години, какво по-точно те учудва? Има много време за проби и грешки, за кумулативно натрупване на промени и за редене на парченца от пъзел. Всъщност, ако играеш милиард години на тото-то и без да имаш късмет, все можеш да улучиш шестица. Милиард години ако опитваш комбинации за сейф произволни, все ще го отключиш. Въпрос на време, а Еволюцията го има в излишък.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига си ги лъгал хората. :)

Желание не е достатъчно. Никога не е било.

кажи сега,ти какво мислиш за еволюцията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

кажи сега,ти какво мислиш за еволюцията?

Много неща... но нито едно не е сериозно. Освен това съм ги писал тия.

То не е една тема за едни и същи хора, за едни и същи приказки. Повторение, след повторение - на хора, на идеи, на представи, на тълкувания и на доказване. Едно и също, едни и същи.

 

Всъщност повечето тук именно това ги интересува - кършене на време и дребни егови почесвания на лични сърбежи. На едни форума им бил виновен, за други е изход или обяснение на истината - бог или еволюцията.

 

Както вече написах на друго място - мищурия да става...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Освен това, засяга неща, които са поне едно ниво над водения разговор...

Всъщност това, което казва може да е ниво над воденият разговор, но определено е определящо за целият разговор.

Всъщност повечето тук именно това ги интересува - кършене на време и дребни егови почесвания на лични сърбежи. На едни форума им бил виновен, за други е изход или обяснение на истината - бог или еволюцията.

Знам. Аз се намесвам само като ми дотегнат креационистичните недоумици. Иначе е ясно, че почти едно и също се говори.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това, което казва може да е ниво над воденият разговор, но определено е определящо за целият разговор.

Пак казвам, че разговорът се води на едно равнище, а той пише на друго, което е мета- спрямо първото. Даже мета-, мета-... И аз не виждам някой да има желание да обсъжда на това ниво, защото то означава (най-малкото) да премине някои вътрешни бариери. Ти също, впрочем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 да ти кажа,индийците наскоро взеха решение да се признаят делфините за личности.

Да. Това беше много хубаво. Крайно време е да ги последват и други.

 

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Тогава ми кажи делфините като не са риби, какво правят в морето. Да ти подскажа - направо си се твърди, че всъщност предшествениците им са били земни бозайници. Щом това може да стане за милиони години, какво по-точно те учудва?

 

казват,че хипопотама произлиза от семейството на китовете,така че първо е кита,после е еволюирал в хипопотам и после му е домъчняло за водата и е еволюирал в делфин. :speak:

Не ви ли омръзна с тази еволюция?

Според мен(тъй като никой не може да докаже това което казва,това означава,че изказва мнение-не факт)нито бог е създал човека,нито е причината еволюцията.

 

Защо маймуната да е първа?

И защо не се разгледа,че може би маймуната е еволюирала от човека?Като например живеещите в джунглите,на които не им е бил нужен интелект и с поколенията са затъпели,но им е останала капка генно наследство с човека и неговия интелект?Има и такива случаи ;)

 

И аз да се включа с такива мисли :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Иначе е ясно, че почти едно и също се говори.

А разбираш ли защо? Ти какво мислиш по този въпрос? Защото ти си също участник в спектакъла и обикновено заемаш единия фланг в битката.

----

 

Пак казвам, че разговорът се води на едно равнище, а той пише на друго, което е мета- спрямо първото. Даже мета-, мета-... И аз не виждам някой да има желание да обсъжда на това ниво, защото то означава (най-малкото) да премине някои вътрешни бариери. Ти също, впрочем...

Пак казвам - СКЕП, ЖЕЛАНИЕ НЕ Е ДОСТАТЪЧНО.

Да, така е -  Да, пиша ги направо във форума, не са в УЪРД, импровизирам, не  цитирам - да, те са на "прима виста" - конструирам ги докато ги пиша. В изказа има много слаби моменти, разхвърляно е защото не е редактирано...

И въпреки това явно е възможно да се изведе и екстрактира съдържанието им, дори и в тия проблеми , при самата форма на поднасяне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам, че разговорът се води на едно равнище, а той пише на друго, което е мета- спрямо първото. Даже мета-, мета-... И аз не виждам някой да има желание да обсъжда на това ниво, защото то означава (най-малкото) да премине някои вътрешни бариери. Ти също, впрочем...

Виж сега, осъзнавам какво е написал той. Също така и виждам, че никой няма желание да ходи на това ниво, което означава че всички хубавци тук(почти) отпадат и трябва да си говорим аз, ти и рамус. Посоката я определя мнозинството, за жалост и трудно ще се подеме разговор в разговора. п.п Най-малкото подобно ниво ще означава по-малко вирене на нослета и повече мислене. Неприемливо за някои.

обобщено  по еволюционно,според тебе..делфините са междинното звено между човека и маймуната,която също е бозайник....или  човека амфибия ,е междинното звено между човека и животното....

Делфините са малко далеч в момента от хората, но в този ред мисли да поспекулирам - в далечното еволюционно минало не се знае до колко в даден момент сме споделяли сходна генна база. Ако пък моите думи ги интерпретираш по същият начин като религията и слагаш в устата ми думи, които не съм казал - твоя воля, сама показваш себе си.

И защо не се разгледа,че може би маймуната е еволюирала от човека?Като например живеещите в джунглите,на които не им е бил нужен интелект и с поколенията са затъпели,но им е останала капка генно наследство с човека и неговия интелект?Има и такива случаи

Защото основното правило е от по-неефективното към по-ефективното. Адаптивните видове оцеляват и се развиват, а върхът на адаптацията е интелектът. Сиреч от по-простото към по-сложното. Пасивно да търпиш особеностите на средата е едно, активно да я променяш или да нагаждаш заобикалящият те свят към себе си е друго.

Защото ти си също участник в спектакъла и ...обикновено заемаш единия фланг в битката.

Съм участник и правилно е, че заемам единият фланг обикновено. Но то според нивото на целият разговор. А и честно казано подобен тип теми предразполагат към сблъсък между фундаментално различни типове идеи и възприятия за света. А относно написаното - бих желал да си запазя възможността да го коментирам по-проширно, но обективно погледнато голяма част от мнението ти се доближава до личностни идеи и теории, макар и изказани с други думи и може би по-простичко.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поздравче за всички участници в дискусията - наследниците на мамуните, на извънземните, на прасетата и хипопотамите, на чехълчетата и амебите и на дядо Адам и баба Ева :)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маймуната всъщност показва интелект завиден за вид извън човешкият. .

 

Бог и еволююцията са съвместими. Източните религии също поддържат тезата за еволюцията.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Шедьовър на абстрактния експресионизъм, сътворен от шимпанзе и тихият живот на цветето, пресъздаден от слон, са част от новото изложение на изкуство, създадено от животни, съобщи Би Би Си.

"UCL Grant Museum of Zoology" в Лондон събра и изложи серия произведения на горила, шимпанзе, два слона и орангутан, като с това постави и въпроса "какво е и какво не е произведение на иззкуството?

 

http://reporterbg.com/index.php?id=40451

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 симчо,

 

как да те спра в устрема ти,да се излагаш и да изтъкваш сам,колко си невеж.

 

в 99,9 %процента ,мутациите са вредни и водят до пълна рецесия на вида,предизвикват смърт, или трайни  и необратими смущения в жизненото развитие.

 

и знаеш ли защо е така бре учено светило,недоучено, войнствено дето воюва единствено и само срещу себе си :tongue2: ..ами защото при мутацията се губи генетичен материал......да ти дам едно примерче-албиносите-те са рецесивна мутация.

 

мутацията води до изчезването на цели видове,

Точно ,казано .Мутацията на ,човека е довела до произхода на маймуната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тия "полезни"мутации,дето ми ги разправяш изобщо,ама изобщо не могат да доведат до създаването на нов вид...

Това вече го писах, но щом животните могат да излязат на сушата и да се върнат обратно във водата, като например делфините, които не са риби и произходът им е от сухоземни бозайници, то кумулативното наслагване на мутации и приспособяване към действието на външните условия, отсявани от естественият подбор спрямо тяхната полезност за оцеляването на индивида не трябва да те учудва.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако прочете Бог, горния пост, ще се плесне по челото и оборен от непоклатимата логика, ще се разтвори в небитието......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това вече го писах, но щом животните могат да излязат на сушата и да се върнат обратно във водата, като например делфините, които не са риби и произходът им е от сухоземни бозайници, то кумулативното наслагване на мутации и приспособяване към действието на външните условия, отсявани от естественият подбор спрямо тяхната полезност за оцеляването на индивида не трябва да те учудва.

ко ко

викаш може и от рибите да сме произлезли ъ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

викаш може и от рибите да сме произлезли ъ

Ако смяташ делфините за риби, то с теб няма какво повече да коментирам по тази тема.

Ако прочете Бог, горния пост, ще се плесне по челото и оборен от непоклатимата логика, ще се разтвори в небитието......

Ако си толкова невеж, за да мислиш, че има бог над теб, който специално уникално теб да бави, то трябва да те плесне някой по челото. А каквито работи съм чувал, надявай се да няма - няма да отидеш в рая. Това всичкото, разбира се, е оффтопик, а твоите излияния в темата са основно интелектуална помия. Ако нямаш да кажеш нищо смислено, спести ни спама.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...