Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Еволюционисти и креационисти


El.

Препоръчан отговор

така де. ми аз нали това питам..къде са тия вкаменелости и фосилни остатъци от преходната форма....тука се мъчите да говорите за изобилие от доказателства пък такива няма.

 

И аз това питам, ама явно не им харесва въпроса.....имало, та имало теория..Ми подкрепете я с нещо тази теория.

хайде де. :tongue2:  днес говорихме за делфините.излиза,че са по умни от маймуните.сега да не излезе,че русалката е липсващото звено. :lol6:

 

Недей, че ще дойде и Божидар Димитров и вампири ще намеси....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 756
  • Създадено
  • Последен отговор

И как доказва това, че няма Бог?

 

Религията също може да се обясни като инструмент за адаптация на вида към околната среда, което също е продукт на еволюцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Религията също може да се обясни като инструмент за адаптация на вида към околната среда, което също е продукт на еволюцията.

 

Обясни ми го, ама за кой ли път ще те помоля, да ми дадеш някакви факти. И то неоспорими.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хайде де. :tongue2:  днес говорихме за делфините.излиза,че са по умни от маймуните.сега да не излезе,че русалката е липсващото звено. :lol6:

 

И делфините, и маймуните са умни, но нямат понятийно мислене, което е типично за човека, но пък имат символно мислене, което липсва при останалите видове. Това са функционални разлики в интелекта. :tongue2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За общия създател е написано в книгите и си е останало непроменено хиляди години...

Именно поради този факт най-много трябва да се съмняваме в него. Защото човешко е да се греши, както е и стремежът към съвършенство. За хиляди години да няма усъвършенстване какво ти говори това? Правота? На мен ми говори за липса на критично мислене и подлагане на съмнение, проверка за достоверност. Защото религията все си стои в стангация, няма адаптация към времената, а нравите които проповядва в действителност са просто отпреди хиляди години, книга която не е избягала от предразсъдъците на времето си. Няма какво да усъвършенстваш, защото там зад паравана в действителност няма нищо и не стои никакъв рационализъм или здраво мислене. Па фантазията можеш да си я оформяш по свой образ и подобие. Сиреч ти си бог на своят малък свят и като първа точка в съзиданието си му избрал да си поставиш бог над теб, по свой образ и подобие. Ирония.

Еволюцията има доста малко общо с мутацията!!!

Всъщност не знаеш колко общо има. Мутацията на генетичен код, благодарение на външни фактори може да се отсява като вредна или да се предава в поколенията, ако е полезна. И това не противоречи на естественият подбор по никакъв начин. Различни механизми могат да играят роля през различни етапи от развитието на видовете. Ти си прав, абсолютно. Но смятам, че и аз съм прав. Има примери за йонизиращи лъчения в природата и влиянието им върху живите организми е описано.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Развитието на неокортекса. :P

ОК. Така е.

Ето една хипотеза, която се съгласува и с креационизма, и с еволюционизма. Отчасти, разбира се, но все пак може да се вземе под внимание. Можем да допуснем, че ние, както и цялата планета с нейната биосфера и прочие, е експеримент.

Не много успешен, обаче. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можем да допуснем, че ние, както и цялата планета с нейната биосфера и прочие, е експеримент.

Ако ще и извънземните да са ни посели тук, това нито нашата Еволюция отрича, нито на извънземните. Развитието може да се види. Защо пък и извънземните да не са следвали път на развитие? Ако ги има - не са полетели из звездите веднага, още докато са били прости едноклетъчни.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И делфините, и маймуните са умни, но нямат понятийно мислене, което е типично за човека, но пък имат символно мислене, което липсва при останалите видове. Това са функционални разлики в интелекта. :tongue2:

 

Явно ще си говорим общи приказки.......Имаше едни дето копи-пействаха, бяха по интересни....

 

Един съвет към симтеч и готича: За да оборите нещо, първо се запознайте с него. Иначе изпадате в неловко положение, да не кажа в комично. Едно време, за това се учеше марксизъм в духовната академия, за да може да се оборва...Същото го правеха и умните комунисти - учеха Библията, не че успяха, но успяха да промият мозъците на цяло едно поколение....

Лека ви вечер и четете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми докараш извънземно.......

Значи, не ти ли изглежда малко странно цяла една необятна Вселена с безброй галактики, звездни системи, планети и прочие, да е създадена само заради нашия полу-разумен вид?

Творецът, според мен, би трябвало да е доста по-ефективен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не знаеш колко общо има. Мутацията на генетичен код, благодарение на външни фактори може да се отсява като вредна или да се предава в поколенията, ако е полезна. И това не противоречи на естественият подбор по никакъв начин. Различни механизми могат да играят роля през различни етапи от развитието на видовете. Ти си прав, абсолютно. Но смятам, че и аз съм прав. Има примери за йонизиращи лъчения в природата и влиянието им върху живите организми е описано.

 

Ами няма нищо общо, защото видът отхвърля от себе си мутиралите екземпляри, защото те застрашават с мутация генетичния код на вида - съответно те нямат възможност да създадат поколение, което да разшири влиянието на мутацията върху вида.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, не ти ли изглежда малко странно цяла една необятна Вселена с безброй галактики, звездни системи, планети и прочие, да е създадена само заради нашия полу-разумен вид?

 

За мен е тъпо, да разсъждавам за нещо хипотетично, не мисля че научната фантастика/колкото и да я харесвам/ е база за сериозен диспут ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма нищо общо, защото видът отхвърля от себе си мутиралите екземпляри, защото те застрашават с мутация генетичния код на вида - съответно те нямат възможност да създадат поколение, което да разшири влиянието на мутацията върху вида.

Това е абсолютно половинчата спекулация. Не си говорим за еднооки хора с 3 пипала, 4 ръце и 8 крака. Говорим си как промяната на няколко бръмки в ДНК може да се окаже, че ти дава имунитет към различни заболявания или те прави по-издържлив от повечето други хора. Например някои гени направо са си отговорни за предразположености към заболявания. Мислиш, че една първобитна жена няма да иска да има поколение с генофонд максимално богат, генофонд който гарантира по-голям шанс за оцеляване на поколението? Правени са редица експерименти, включително с хора, които показват че на една или друга степен тези принципи действат и днес и макар да не са водещи при съзнателни същества, те си остават подтикващи. Например при мирешене на потни тениски на мъже жените като най-добре миришеща са избирали тази на мъжа с геном най-различен от нейният. Експериментът звучи смешен, но е показателен.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен е тъпо, да разсъждавам за нещо хипотетично, не мисля че научната фантастика/колкото и да я харесвам/ е база за сериозен диспут ;)

Кое е база за сериозен диспут тогава - Библията ли? Или "Произходът..." на Дарвин?

С какво тази хипотеза е по-лоша от тях? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое е база за сериозен диспут тогава - Библията ли? Или "Произходът..." на Дарвин? С какво тази хипотеза е по-лоша от тях? ;)

 

Произходът на Дарвин го отрекоха отдавна....а за Библията не съм чул подобно нещо, поне не научно обосновано, а повярвай ми, чел съм доста по въпроса ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С какво тази хипотеза е по-лоша от тях?

С това че ограничените мозъци са заключили една теория, която са приели безкритично като религия. Да се опитваш да ги обориш или откъснеш от тази теория е все едно да убеждаваш наркозависим в това да спре да употребява наркотици.

...а за Библията не съм чул подобно нещо, поне не научно обосновано, а повярвай ми, чел съм доста по въпроса

Говорещи змии и хора живеещи по 800години. Трябва човек да е кръгъл идиот, за да не може да направи просто сравнение и да види, че влечугото змия не говори и никога не е говорело, няма потенциал да говори, а хората не живеят по 800години. Всъщност в генният код на човек е общо казано не е заложено повече от това да създаде поколение, да го отгледа до 30-40годишна възраст, докато то стигне полова зрялост и да умре. Всичко останало е бонус, който сами сме си го направили.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е абсолютно половинчата спекулация. Не си говорим за еднооки хора с 3 пипала, 4 ръце и 8 крака. Говорим си как промяната на няколко бръмки в ДНК може да се окаже, че ти дава имунитет към различни заболявания или те прави по-издържлив от повечето други хора. Например някои гени направо са си отговорни за предразположености към заболявания. Мислиш, че една първобитна жена няма да иска да има поколение с генофонд максимално богат, генофонд който гарантира по-голям шанс за оцеляване на поколението? Правени са редица експерименти, включително с хора, които показват че на една или друга степен тези принципи действат и днес и макар да не са водещи при съзнателни същества, те си остават подтикващи. Например при мирешене на потни тениски на мъже жените като най-добре миришеща са избирали тази на мъжа с геном най-различен от нейният. Експериментът звучи смешен, но е показателен.

 

Мисля, че прекалено много залагаш на лични разсъждения вместо на еволюционната теория. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С това че ограничените мозъци са заключили една теория, която са приели безкритично като религия. Да се опитваш да ги обориш или откъснеш от тази теория е все едно да убеждаваш наркозависим в това да спре да употребява наркотици.

 

Виж ми съвета, почети, поинтересувай се и другия път с аргументи ми го кажи същото и го докажи :)

 

 

Лека ви вечер, много ме забавихте, дано е имало защо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Произходът на Дарвин го отрекоха отдавна....а за Библията не съм чул подобно нещо, поне не научно обосновано, а повярвай ми, чел съм доста по въпроса ;)

Теорията във вида, който я е дал Дарвин е отречена, разбира се. Но не и еволюцията на видовете като цяло, щото тя се наблюдава и днес. Написаното в Библията нито е нито отречено, нито доказано по строго научен начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но истината е една има празнина между човека и животинския свят.

 

Да. И тя е във функционалното развитие на неокортекса. :tongue2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че прекалено много залагаш на лични разсъждения вместо на еволюционната теория. ;)

Нищо подобно. Твърдя, че полезните мутации се предават, а всички останали се отсяват точно по схемата, за която говориш ти. Ако една мутация те прави възприемчив към болести, то в животинският свят никой няма да иска поколение от теб, докато ако си по-силен от другите - ще иска. Или те антилопите според теб правят ДНК анализи?

Виж ми съвета, почети, поинтересувай се и другия път с аргументи ми го кажи същото и го докажи

Ехооо, ти виждал ли си 800годишен човек, говорещо влечуго и човек възкръснал след като е бил убит и сериозно мъртъв?

...човека и маймуната не се кръстосват и не дават поколение...

Репродуктивно изолирани днес като следствени видове. Обаче между сходни видове може да има кръстосване.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо подобно. Твърдя, че полезните мутации се предават, а всички останали се отсяват точно по схемата, за която говориш ти. Ако една мутация те прави възприемчив към болести, то в животинският свят никой няма да иска поколение от теб, докато ако си по-силен от другите - ще иска. Или те антилопите според теб правят ДНК анализи?

 

Мутацията е аномалия и като такава застрашава генетичния код на вида.

Организмите, които имат аномалии, биват прогонени или изолирани от вида, като така не могат да създадат поколение, с което мутацията се заличава.

Съвременната еволюционна теория доста добре е описала това положение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорещи змии и хора живеещи по 800години. Трябва човек да е кръгъл идиот, за да не може да направи просто сравнение и да види, че влечугото змия не говори и никога не е говорело, няма потенциал да говори, а хората не живеят по 800години.  

 

Уф, пак ма върна....по мое време в училище учихме някои литературни похвати като хипербола, сравнение, синекдоха, метонимия, метафора, олицетворение, предобраз и т.н. Да знаеш от мен, че в Библията е изпълнена с всички тези похвати и трябва да си природно тъп, за да приемаш всичко буквално. И вземи я прочети, а не да ми пишеш наизуст......

 

ПП Ако се затрудняваш с термините, утре може да ти ги обясня....кажи си не е срамно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. И тя е във функционалното развитие на неокортекса. :tongue2:

Аз това питах. На какво се дължи това, защото е твърде чудновато...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям. Въпросният съфорумник освен да пише безсмислици и да троли, друго не прави.

 

Драги ми съфорумнико, за докажеш, че не тролиш, като мен, хайде отговори на зададените ми въпроси, но не като разтягаш локуми, а както помолих с факти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Организмите, които имат аномалии, биват прогонени или изолирани от вида

Хайде да не бъда голословен, дай да дадем една външна статия Генни мутации поддържат еволюцията на човешкия мозък п.п Аз като гледам в банките за репродукционен материал все се търсят такива...по-умнички, по-хубавички.. Май не е съвсем така, не стига че по-различните не биват прогонени, ами и са по-търсени, ако различието им е полезно...

...Да знаеш от мен, че в Библията е изпълнена с всички тези похвати и трябва да си природно тъп, за да приемаш всичко буквално....

Ако говореща змия е метафора, защо Бог да не е метафора, проекция, продукт на човешкото съзнание? Ама много си избирателен! Или буквално, или нищо. Значи приемаш буквално, че бог има, защото така пише там, но говорещата змия не е буквална, защото не ти е угодна, такава няма?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...