Премини към съдържанието
ozzy

предполагаем проблем с RAID контролер

Препоръчан отговор

Имам следния проблем с компютър:

Инсталация на Windows XP не тръгва от буут диск.

Също не можах да подкарам хайрен буут сд, както и knoppix live cd.

От друга страна като бутна от дискета и отворя диска с fdisk ми отваря партишъните нормално,трие и създава такива.

Направи ми впечатление ,че в биоса ми вади конфигуриране на райд устройство.

Нямам обаче никакви драйвери под ръка.

Кажете който е имал подобен проблем, как ще е най-добре да постъпя в този случай , за да мога да инсталирам windows xp. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като гледам постнал си в 17-33ч. та сигурно още не си пил/а/. Имаш повече от 150 съобщения /че даже и положителна репутация/ та значи не пишеш тук за първи път. А обясни ми тогава що за "тема" си пуснал?

и аз имам компютър

пък инсталацията тръгва от буут диск.

подкарах и хайрен буут сд, както и knoppix live cd.

също така като бутна от дискета и отворя диска с fdisk ми отваря партишъните нормално,трие и създава такива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Като гледам постнал си в 17-33ч. та сигурно още не си пил/а/. Имаш повече от 150 съобщения /че даже и положителна репутация/ та значи не пишеш тук за първи път. А обясни ми тогава що за "тема" си пуснал?

и аз имам компютър

пък инсталацията тръгва от буут диск.

подкарах и хайрен буут сд, както и knoppix live cd.

също така като бутна от дискета и отворя диска с fdisk ми отваря партишъните нормално,трие и създава такива...

<{POST_SNAPBACK}>

нещо не си чел както трябва

казвам че не маже да бутне а не че може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си с FAT 32, пробвай да бутнеш от стартова дискета за Windows 98 и оттам да започнеш преинсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

благодаря,утре ще го боря тоя комп пак и така ще направя както ме съветваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ше се опитам да ти помогна! Значи и на мен ми се е случвало но аз съм с хард диск SATA може да не ти го намира но ако си само с SATA ако ли не требжа да направиж формат с Partition Magig под dos и си готов а както казах ако си със SATA докато се инсталира натискаш F6 и си качваш дривари през дискетата и си готов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Би ли уточнил модела на дъното и харддиска. Възможно е да имаш проблем причинен от райд настройките на самото дъно. В Windows SP2 по принцип няма кои знае колко драйвери за райд контролерите, моя съвет е да изключиш райда по време на самата инсталация или да си направиш дискета за този драйвер. Програмата за правене на дискета ти е в диска на дъното, но не навсякаде има такива драйвери, затова ако не ти създава проблем уточни модела на дъното и диска, за да ти дадем конкретна инфорамция. Желая ти лек ден и успех.

Редакция: опс видях по късно че самите опреационни системи не буутват, в такъв случай мисля че проблема е имено в някоя от опциите на дъното. Трябва да изключиш една от опциите които са при ide конролера но не се сещам коя точно. Опитай така.

Редактирано от onset (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.