Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Вярвате ли в прераждането? (част ІІ)

Препоръчан отговор

Привет ЕЛ,

При регресия не може да има внушени спомени, защото записа от касетата подлежи на анализ! Една моя регресия я имам като запис на диктофон и бих я публикувал като запис, но не знам как!

Спомените от миналите животи като правило са негативни, по простата причина, че само негативното носи кармични задължения!!!! Този вид спомени задължително се вписват в сегашната инкарнация ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!

Кому стиска да си направи една такава регресия и тогава да пише!

ЕЛ, попитах с какво се занимавам там оттатък. Наложи се да бъда малко настоятелен, но все пак получих някакъв уклончив според мен отговор! Занимавал съм се с анализ и преценка на миналите инкарнации, но не само на моите и подготовка за превъплъщаване! Превъплъщенията ми тук на земята са и за сверяване на часовника! Не можеш да имаш обективна преценка, ако не познаваш обстановката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октим, както винаги надмина всички! :)

При регресия не може да има внушени спомени, защото записа от касетата подлежи на анализ!

За какъв анализ говориш, че не разбрах? А инак, не става дума, че при реграсията има манипулации или внушения. Най-простото обяснение е, че това са фалшиви спомени. Преди година в Journal of Neuroscience, ако не греша, излезе ново проучване по темата. Най-общо, за създаването на подобни спомени вина носят неправилно функциониращи връзки между невроните в определени области на мозъка. Има множество такива изследвания и затова научната общност като цяло е скептична към регресивната хипноза.

Спомените от миналите животи като правило са негативни, по простата причина, че само негативното носи кармични задължения!!!!

Що за логика? Идеята на доктрината за карма е, че всички наши действия, думи и мисли, които са придружени със съответното намерение, дават резултат. Наистина недобродетелните действия носят нещо, което можем условно да наречем "кармичен дълг", но добродетелните също дават последствия. То инак, баси прецакването би било - цял живот си бил щедър, а веднъж си откраднал и в другия живот си просяк. ;)

Занимавал съм се с анализ и преценка на миналите инкарнации, но не само на моите и подготовка за превъплъщаване! Превъплъщенията ми тук на земята са и за сверяване на часовника! Не можеш да имаш обективна преценка, ако не познаваш обстановката.

Браво бе, момче, ми ти си бил анализатор и експерт по инкарнациите!.. Без коментар!

Що се отнася до тибетските лами, там нещата наистина стоят различно, но не са били и няма как някога да се превърнат в предмет на научно изследване. Тъй че за мнозинството от нас въпросът ще остане отворен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо напоследък, покрай всичките полицейски акции и недомислици на новия ни министър , съм настроен леко ..хммм... немистично

На мен пък главоблъскането по мистичното ми е идеален стимул да си решавам служебните проблеми- задачки-закачки. Challenges, както ги наричаше един професор. Колкото по-отвлечено, толкова по-добре - идеален reset на меморито :)

А и тук по темите взема по междудругото да понауча нещо интересно.

Едно време след изпит в ТУ, прочитах по един роман (колкото по-глупав, толкова по-добре), преди да започна да уча за следващия изпит. Сега само магарета и шебеци ми остава време да прочета в почивките. Една цигара време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарктерминал, поне 100 години преди това. Размахвах меч, а не рапира. Рицарите са били с благородническо потекло, доколкото ми е известно. Моят капитан - не.

Далеч съм от перото на Дюма, но ще видя какво мога да направя по въпроса. Историята на капитана е интересна. Заслужава си достоен разказ. Но за такъв трябва време. :)

Не съвсем. Рицар е можело и все още може да станеш и по заслуги (не само бойни), при липса на благородническо потекло, заедно с титулът "сър" се получава и санът ескуаър. Това, което исках да кажа е, че капитан съвсем не е просто звание (много далече от прост войник) и е съвсем независимо от титула...

П.П. Как само те сбарах аз, че скромничиш с този капитан... Давай интересната история - ама бързо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега само магарета и шебеци ми остава време да прочета в почивките. :)

Какво съвпадение... ;)

И някой друг скептик :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕЛ, попитах с какво се занимавам там оттатък. Наложи се да бъда малко настоятелен, но все пак получих някакъв уклончив според мен отговор! Занимавал съм се с анализ и преценка на миналите инкарнации, но не само на моите и подготовка за превъплъщаване! Превъплъщенията ми тук на земята са и за сверяване на часовника! Не можеш да имаш обективна преценка, ако не познаваш обстановката

Нещо като библиотекар. :) Вероятно за това вниманието ти е фокусирано върху човешките емоции. Те са чудесна движеща сила в човешкото поведение.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октим, както винаги надмина всички!

Занимавам се с този проблем точно 40г и 6 месеца! Нормално е да знам повече!

За какъв анализ говориш, че не разбрах? А инак, не става дума, че при реграсията има манипулации или внушения. Най-простото обяснение е, че това са фалшиви спомени.

Става дума за анализ на записаното, доколко се вписва в сегашната инкарнация! Направи си една регресия и тогава можеш да изказваш компетентно мнение, ама не ти стиска, защото живота ти ще се промени изоснови!

Що за логика? Идеята на доктрината за карма е, че всички наши действия, думи и мисли, които са придружени със съответното намерение, дават резултат. Наистина недобродетелните действия носят нещо, което можем условно да наречем "кармичен дълг", но добродетелните също дават последствия. То инак, баси прецакването би било - цял живот си бил щедър, а веднъж си откраднал и в другия живот си просяк. :)

Е те такова животно нема! В кармичният закон няма параграф за компенсация! И да, ще си спомняш дългът другото е уредено! Значи ако имаш да ми връщаш 100лева ще ме пратиш да ги искам от Вуте понеже той пък имал да ти връща 200лева, я стига!

Браво бе, момче, ми ти си бил анализатор и експерт по инкарнациите!.. Без коментар!

След 10-15г, а може и по-рано ще разбера дали е вярно!

Имам син на 40+ години! Така че момчето може да ти бъде батко или .....! Това го казвам на ЕЛ и само нейният коментар ме интересува! Ти не може да изказваш мнение за нещо което не познаваш! Спокойно сине, има още да учиш, понеже теоретичните знания не значат опитност!

Редактирано от октим (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото Ел, моята критика е по принцип. Тъй че ако имаш какво да ни разкажеш за капитанската ти кариера се присъединявам към молбата на Дарки. Обещавам, че ще се отнеса с необходимото уважение и няма да пускам неуместни шеги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво съвпадение... :lol6:

И някой друг скептик :)

ъхъ! Но признавам, че той ми е сложен. Изказът му ми е сложен Но Вал каза да се запознаем с подходящата терминология и да се научим да четем и такъв изказ Значи няма начин - ще се уча :clap:

Скептик извини говоренето по твой адрес по този начин ! :P

Не съвсем. Рицар е можело и все още може да станеш и по заслуги (не само бойни), при липса на благородническо потекло, заедно с титулът "сър" се получава и санът ескуаър. Това, което исках да кажа е, че капитан съвсем не е просто звание (много далече от прост войник) и е съвсем независимо от титула...

П.П. Как само те сбарах аз, че скромничиш с този капитан... Давай интересната история - ама бързо!

Сър` Терминал` сър правя каквото ми е по силите ! (за момента само ми избягаха запетайките и някои други препинателни знаци)

Днес сутринта вместо да си строя моделите с крайни елементи`рових за типичните методи за изтезание през средновековието Бедният капитан има доста нерадостна смърт и се опитах да проверя дали въобще е съществувала такава смърт като неговата по онова време` Оказа се наистина сравнително разпространена и тооочно за това`за което я получи

Говоря ли завоалирано Б Така е`Нали трябва да оставя историята интересна до края

Трябва да си призная`че насилствената смърт на капитана е чудесен пример за скоростопостижно възмездие за множеството бойни подвизи (и де-факто убийства на бойното поле)

Но има един проблем - спомените са само откъсленчести сцени`За да се получи история`се налага да впрегна цялата си фантазия`която по принцип не е малко`и да допълня белите полета

:) Това мъжете въобще не можете да търпите на чакане :)

Между другото Ел, моята критика е по принцип. Тъй че ако имаш какво да ни разкажеш за капитанската ти кариера се присъединявам към молбата на Дарки. Обещавам, че ще се отнеса с необходимото уважение и няма да пускам неуместни шеги.

Критиката е полезна. Помага ми да отсея реалното от измисленото. Възможното от абсурдното. Вярно, налага се да сритвам егото си по кокълчетата от време на време, но и това е полезно упражнение. ;)

То хубаво да я разкажа историята, но Дарктерминал както ме сгащи с толкова информация по въпроса за средновековното военно дело, сега трябва сериозно да внимавам, за да не взема да напиша някоя грандиозна глупост :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъхъ! Но признавам, че той ми е сложен. Изказът му ми е сложен Но Вал каза да се запознаем с подходящата терминология и да се научим да четем и такъв изказ Значи няма начин - ще се уча :yanim:

Ма верно сложно пишел този пангалозин. А аз си мислех, че само на мен ми е изпила чавка акъла.

Сър` Терминал` сър правя каквото ми е по силите ! (за момента само ми избягаха запетайките и някои други препинателни знаци)

Хахахаха, разсмя ме - и то в такава сериозна тема! Какво си правиш по клавиатурата? Първо ти чезне кирилицата. Сега повечето от препинателните знаци. Следващия пост май ще е в двоичен код. Изпадаш в крайности момиче - спри да изтезаваш терориите за крайните лелементи!

:) Това мъжете въобще не можете да търпите на чакане :)

Аха и на инжекции :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам син на 40+ години! Така че момчето може да ти бъде батко или .....! Това го казвам на ЕЛ и само нейният коментар ме интересува! Ти не може да изказваш мнение за нещо което не познаваш! Спокойно сине, има още да учиш, понеже теоретичните знания не значат опитност!

Да, по-голям е от мен. Аз превалям Христовата възраст :yanim: Даже мисля, че това беше една от причините да тегля една черта до момента и да видя къде съм, какво съм и на къде да поема. Така де, теоретично съм "избутала" до средата. Нека другата половина от живота ми има няколко допълнителни подпалки към финала. :)

Много хора преосмислят живота си след хипнотична регресия. При мен стана точно обратното - преосмислянето на живота доведе до хипнотичната регресия. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как никой никъде е е аписал, че в предишния си жовит е бил тъп, прост селянин, който е спял със свинете в кочината, прилепена до замъка....

Всеки вика : "Аз съм бил рицар, принцеса, крал, кралица, учен ли откривател" или нещо от сорта - велик, богат, известен...

Ако е било така - къде са отишли тези, които са били селяни ?

Аз, козар на бей по време турското присъствие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спри да изтезаваш терориите за крайните лелементи!

Аха и на инжекции :)

Аз не споменах ли някъде, че като се приближа до компютър за първи път, той блокира обикновено :) Викайте ми Поразяващата клавиатура :)

И това е най-долна инсинуация ! Моделите с крайни елементи ме изтезават мен. Ежедневно :yanim:

Стигаааа! Разводнихме хубавата темичка.

"О, музо, възпей оня гибелен гняв у Ахила Пелеев!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора преосмислят живота си след хипнотична регресия. При мен стана точно обратното - преосмислянето на живота доведе до хипнотичната регресия. :yanim:

При мен е същото! Любопитството е голяма работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за анализ на записаното, доколко се вписва в сегашната инкарнация!

Axa... И как се промени живота ти след като си припомни миналата инкарнация?

ъхъ! Но признавам, че той ми е сложен. Изказът му ми е сложен

Чакай да се включи Сисоне. Ще го помоля да ти разкаже за трансценденталната аперцепция на Кант или за ейдетичната редукция на Хусерл, да видим дали после ще се оплакваш от моя изказ. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай да се включи Сисоне. Ще го помоля да ти разкаже за трансценденталната аперцепция на Кант или за ейдетичната редукция на Хусерл, да видим дали после ще се оплакваш от моя изказ. :)

Ще си инсталирам тълковен речник направо ! :yanim:

Знам, снимката е на рицар, но лицето на актьора така чудесно предава настроението, че не се стърпях да не я сложа.

Публикувано изображение

(филмът е Ironclad)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен остава въпрос загадка все още какво става, когато душата стане достатъчно напреднала? Когато премине цикъла на земните прераждания. Дали започва сама да взима активно участие във формирането на новото тяло и преживявания?

Напреднал значи обективен! Ако една душа е достатъчно обективна то отговора на вторият въпрос е твърдо да!

Също напоследък размислям над въпроса - наставниците са наше висше аз или действително души от друго духовно семейство ? :yanim:

В моят случай са от друга група! Доста по-стари са според мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ел, много брутална си била! Пък сега - инженер... Да не си към военните? А нали спомена как са те екзекутирали като капитан. Сподели поне това... Но всъщност, ако е мъчително да си спомняш за тези неща - забрави.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато чаках при едно прераждане, си говорих с Гавраил и той ми вика: "Пускаме в обръщение нова конфекция души, които станат селяни и лентяи, после си ги пребираме и ги даваме за бракуване. Пропускаме единствено заслужилите, докато си изкарат Самсарата, пък те нека се мъчат с нови бракувани!" Така ми каза архангел Гавраил, значи ако не ми вярваш, в Девете сфера на звездата Сириус, малко след шифъра на Леонардо, всеки петък между 15:00 и 19:00 Московско време приема души за разговор... Ако нещо за прераждането не ти е ясно, питай човек, ще те упътя :withflowers:

Ох, тези от Сириус са такива чебурашки. Как се забърка с тях. Нищо не разбират от хипнотична регресия.

Пък два етажа по-горе докато умирах от скука взех че се позабавлявах и аз. Спонтанна регресия само че. И ако Октимчето не викаше така силно, щях да я завърша успешно и вместо мен, туморното човешко образувание щеше да чака за инкарнация. Мхм...

Ама не, без късмет съм си и пак на опашката, и то без пътеводна светлина като тебе, Сис :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не забравите пешкирите, Сисоне и Розичка ! ( за справка "Пътеводителя") Скепсис :) Не, не работя с военните или НАСА. Но все още практикувам бойни изкуства :withflowers: . А, не! Не казвам. Споменът за смъртта не беше и не е болезнен. Повече ме боля, когато не можех да помагам на ранените войници в превъплащението ми като мед.сестра.

Редактирано от El. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на компютърчето, питаш ли какво му беше, като му изкърти кирилицата? М? А?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес научих, че само гарвана знаел къде има Жива вода. Елфче, какво изкуство..?

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предишния си живот бях Георг Хегел, малко преди това съм бил и Сенека, а в първия си живот бях Питагор... сега чакам следващо прераждане в женско тяло като следващия папа ... Мадона Чиконе Луиза 23- та ... Разбира се, че вярвам на тази неща, как да не вярвам... мисля, че скепсис е бил в предишния си живот Фихте, мисля че сме се виждали около оста Берлин - Кьонинсберг ... :withflowers:

Ако си бил ПИТАГОР БИ трябвало да помниш всички минали си животи,защото за ПИТАГОР пише в биографията му,че той си помни абсолютно всички минали животи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес научих, че само гарвана знаел къде има Жива вода.

Тез мънички капки роса по перата му

полепнали ситни частици от мрак

Полека се стичат и мокрят краката му

пренасят живота в отвъдното пак

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си бил ПИТАГОР БИ трябвало да помниш всички минали си животи,защото за ПИТАГОР пише в биографията му,че той си помни абсолютно всички минали животи. :)

И Орфей ги помни. И дядо Хермес. И не само те. :withflowers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...