Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Вярвате ли в прераждането? (част ІІ)

Препоръчан отговор

Тогава ние нямаме душа, която да си спомня.

Топло! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В книгата "Картини от реалния свят" от Георгий Гурджиев се твърди, че природният човек няма душа и целта на земния живот е придобиването на такава. Освен това, Будизма също игнорира наличието на душа. Обаче, ако съществува душа, то очевидно тя е безпаметна, неосъзната и в латентно състояние, защото в следващият живот тя не помни нищо от предишният. Но, ако се твърди, че няма прераждане, това е твърде жестоко, защото тази неосъзната душевност е осъдена на окончателна гибел - липса на пореден шанс за новораждане и пробуждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е израз на лична емоция или е своеобразно доказателство за наличието на душа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нe се стърпях

1:13

17.12.10

Лудите най-често се мислят за актьора Брад Пит

автор(и): Труд

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=712007

Пациентите с мании, настанени в Клиниката по психиатрия в Александровска болница, най-често се мислят за холивудската звезда Брад Пит. Иначе най-честите заболявания са депресия и шизофрения. Това съобщи пред “Труд” проф. Вихра Миланова, шеф на клиниката. Прави впечатление, че липсват пациенти, които се смятат за политици. За 1 г. екипът на проф. Миланова е помогнал на 1600 болни,консултирани са други 1200 и т. н.

Предколеден подарък от концерт за цигулка и пиано получиха вчера болните. Един от цигуларите бе пациент, а в друга двойка изпълнители на пианото също се изяви дама с душевни проблеми. “Те са невероятни таланти, ходят и на гастроли”, обясни проф. Миланова.

Истинско оживление настана, когато фоайето на психиатрията се превърна в дансинг на танцуващи латино двойки. Облечени в розови и червени пуловери пациенти се поклащаха в ритъма на танца.

Сигурно жените се мислят за Анджелина Джоли

Публикувано изображение

:speak: На тези можете да проверите хороскопите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,а, а .... за Анджелина Джоли съм виждал само две жени да се мислят.

И понеже Анджелина си е жива и здрава - няма как да са се преродили, тъй че казват, че "онази, дето сега е в Холивуд е самозванка, отнел аи личността, а тя е истинската, но заради интриги са я затворили в лудница.Ама тя ще съди дъжаватав Страсбург и ще излезе , и ще заеме мястото си".

Повечето от тия, "дето си помнят предишните животи" са Клеопатра, Екатерина Велика, Елизабет 1-ва.....

Принципно при хипноза, повечето така твърдят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е израз на лична емоция или е своеобразно доказателство за наличието на душа?

Не е доказателство за новородена душа, а по-скоро - изява на природно-самосътворяващ се "аз", на който му се иска, да се абсорбира в трансцедентността. Нещо непознато и различно :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,а, а .... за Анджелина Джоли съм виждал само две жени да се мислят.

И понеже Анджелина си е жива и здрава - няма как да са се преродили, тъй че казват, че "онази, дето сега е в Холивуд е самозванка, отнел аи личността, а тя е истинската, но заради интриги са я затворили в лудница.Ама тя ще съди дъжаватав Страсбург и ще излезе , и ще заеме мястото си".

Повечето от тия, "дето си помнят предишните животи" са Клеопатра, Екатерина Велика, Елизабет 1-ва.....

Принципно при хипноза, повечето така твърдят.

Каква липса на въображение !!! :) Аз бих си избрала Жана Д`Арк. И без това съм ходила в родния и град. Мога да си създам правдоподобна персоналия. Или Беатриче-то на Шекспир... Нещо по-вълнуващо от кралска особа. А мъжете биха могли да бъдат Крал Артур, Чингиз Хан, Пушкин, Нютон...

Док, раздвояването (мултиплицирането по принцип) на личността е характерно само за шизофренията или и за други психични заболявания? Вчера рових за шизофренията, беше ми интересно да науча най-накрая какво точно е заболяването. В Холандия се оказа, че боледуват 1:100 човека. Това е доста, защото Холандия е 16 млн. жители.

Редактирано от El. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда. За туй заболяване е характерна ;) 1:100 викаш ? :blink: Значи в град с 5 000 жителя има само 50 шизофреника ? :blink: въпреки, че те стигат де :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси - едно време в Плевен имаше цял баир с душевно болни - повечето от които шизофреници. Сега как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси - едно време в Плевен имаше цял баир с душевно болни - повечето от които шизофреници. Сега как е?

Сега ги закриват :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теее, като закрият заведението, пациентите къде мислят да ги пратят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Делфт имахме лудница. За Айндховен не знам. Един куку ме изплаши преди години. Изненада ме с въпрос $Колко е часа?$ Докато да му отговоря, ми сграбчи ръката, а неговите бяха увити в бинтове, някакви парцали и отгоре найлони, за да ги предпази. Предполагам, че имаше фобия от бацили и вероятно се мислеше за Майкъл Джексън, който закъснява за концерт.

:)

Ето и едно правдиво превъплащение на Розичка от Вермеер (от Делфт). Докато търсих ландшафт за гностичната тема, изрових този портрет.

Публикувано изображение

Да се върна към темата. Понеже разсъждаваме, дали може една душа да се преражда, в случай, че има душа, може ли някой от запознатите с теологията да ми каже какво е душа, според канона ? Защото според ню-ейджа е сгъстена енергия, светлина с определена честота на трептене.

"1:100 , вероятно генетично обусловено и сред млади хора между 15-30 години се открива за първи път. Освен това доста завършват със самоубийство."

цитирам по спомен. за БГ резултатът може да е различен.

Редактирано от El. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая светлина бая тъмна ще да е... Според закона на Вин поне де... Тия хора не мислят като сипят бълвочи... Като мешат наука и мистика, поне да влагат малко мисъл... Баси и душата - ако е електромагнитно поле, то трябва да може да се регистрира с радиометрия - за сега никой не се е похвалил с такова достижение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последното, разбира се сме го ( или , ако предпочиташ : съм го) отрекли. Шарлатания си е от където и да го погледнеш.

Второто се опитваме да докажем.

Първото е ясно, но не ние имаме души, ами ние сме самите души.Разликата е съществена, ако им позволиш да добавя :lol6:

marushka , прощавай мила, но по въпросите за катарите и особено за богомилите, тук сме се събрали малко по-запознати от цитираните от теб ГРЕЪМ ХЕНКОК И РОБЪРТ БОВАЛ.За сравка -разходи се из форума и виж съответните теми.няма нужда да ни цитираш лаици.

Извинявай,но аз пиша списък за тези личности и учения и древни религии общо,които вярват в прераждането - почнала съм го отдавна и продължавам с него,а не пиша специално тема катари,а само съобщавам заради прераждането,че вярват и те и богомилите също така,манихеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се върна към темата. Понеже разсъждаваме, дали може една душа да се преражда, в случай, че има душа, може ли някой от запознатите с теософията да ми каже какво е душа, според канона ?

Имаш предвид според теологията, а не според теософията, нали? Разликата между "Тайната доктрина" и "Summa theologica" е от небето до земята. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая светлина бая тъмна ще да е... Според закона на Вин поне де... Тия хора не мислят като сипят бълвочи... Като мешат наука и мистика, поне да влагат малко мисъл... Баси и душата - ако е електромагнитно поле, то трябва да може да се регистрира с радиометрия - за сега никой не се е похвалил с такова достижение...

Е, уж са я мерили, че е 9 грама.

Много симпатизирам на утопията, която предвещават за 2012, обаче и на мен ми идва доста умствена акробатика, докато се опитам да схвана тази история с по-високата честота на душата. Защото в крайна сметка най-високата честота за нас е в гама лъчението. Първо, ако не се лъжа, това значи, че ще станем хипер-радиоактивни и второ, ултра горещи. :)

То че съм Слънце, Слънце съм, ама чак пък толкова :)

Скепсис, добре че ми разбираш грешките http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Оправих си питането.

Досегът ми с Теософията е през един роднина, който е антропософ. Впечатлението ми е, че антропософията на Щайнер е една идея по-близо до Християнството, отколкото теософията на Блаватска. Може и да греша. Не съм се задълбавала в двете учения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въх, забравих да спомена, че Рудолф Щайнер бил преродения Йоан Кръстител. Само не знам, дали е негово лично твърдение или на последователите му. :gift:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въх, забравих да спомена, че Рудолф Щайнер бил преродения Йоан Кръстител. Само не знам, дали е негово лично твърдение или на последователите му. :down:

Сериозно ли? Не бях чувала за това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, уж са я мерили, че е 9 грама.

Хъм, май бъркаш Ямбол и Стамбул - девет грама е (средно) тежестта на един куршум. Също като в песньовката "...Девять граммов в сердце, постой не зови, не везёт мне в смерти, повезёт в любви..."

Много симпатизирам на утопията, която предвещават за 2012, обаче и на мен ми идва доста умствена акробатика, докато се опитам да схвана тази история с по-високата честота на душата. Защото в крайна сметка най-високата честота за нас е в гама лъчението. Първо, ако не се лъжа, това значи, че ще станем хипер-радиоактивни и второ, ултра горещи. :lol6:

То че съм Слънце, Слънце съм, ама чак пък толкова :down:

А неутриновите потоци - къде ги забрави? Те са с по-висока честота и не топлят (хм, не ми се употребява тази дума) много... Я си представи сега, една неутринова душа, несгряваща ни никак и много трудна за засичане. Представи ли си я? Сега обаче, си представи и какво ще я задържи в човешкото тяло...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно ли? Не бях чувала за това...

Според роднината ми. А той поне е изчел и все още чете цяяяла библиотека с книги на Щайнер. Наистина не знам, дали е твърдение на самия Щайнер или на последователите му.

ДаркТерминал, бъркам само в броя нули след запетайката... Много ме бива да изпускам милито и микрото http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

за меренето на теглото на душата

Предполага се, че през 1988г. в Източна Германия са повторили експеримента на д-р МакДугъл и са стигнали до идеята, че душата е 9 мили-грама (1/3000 oz = 8.5 mgr). Проблемът е, че такива учени няма :withflowers: И в Германия не мерят с унции.

Затова пък, Р.Л. Хъбърт предлага съвсе-ем друг грамаж.

Hubbard once defined a thetan as: "... having no mass, no wave-length, no energy, no measurable qualities and no time or location in space except by consideration or postulate. The spirit is not a thing. It is the creator of things."[1] Oddly, in a lecture series later published as a book ("The Phoenix Lectures"), he pointed to a study that implied a thetan manifests a small but measurable amount of mass:

"From some experiments conducted about fifteen or twenty years ago — a thetan weighed about 1.5 ounces [45 grams]! Who made these experiments? Well, a doctor made these experiments. He weighed people before and after death, retaining any mass. He weighed the person, bed and all, and he found that the weight dropped at the moment of death about 1.5 ounces [45 grams] and some of them 2 ounces [60 grams]. (Those were super thetans.)"[9]

Уики

А колко тежи едно неутрино?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей чета ви постовете и се чудя освен да четете друга работа вършите ли? Чудя се и на себе си що пиша, като толкова малко знам? Ама пусто любопитство? Та да питам - поне това може нали! ЕЛ, интересува ме - мога ли и къде да намеря нещо от Вамбах на български? И още - Какво разделя антиматерията от материята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разделя антиматерията от материята

те никога не са били едно та нещо да ги разделя

но едното е продукт на другото, в което първото обаче липсва

налив това е и целия проблем... - в нашата материя няма и грамче материя магика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей чета ви постовете и се чудя освен да четете друга работа вършите ли? Чудя се и на себе си що пиша, като толкова малко знам? Ама пусто любопитство? Та да питам - поне това може нали!

ЕЛ, интересува ме - мога ли и къде да намеря нещо от Вамбах на български?

И още - Какво разделя антиматерията от материята?

Не, доколкото намерих в интернет. На руски, може би. "Жизнь до жизни", Елена Вамбах. Има книга от Реймънд Моуди на български - "Живот след живота". Ето статия за неговите спомени и мотив за работа : http://www.politika.bg/article?id=13238

Аз почти не. :) Моята работа е да чета и да анализирам. 95% от работното ми време е пред компютър. Тук пиша или за да си почина, или за да си обмисля някой въпрос, докато пиша. И съответно допускам много грешки (тук), защото мисълта ми е само частично във форума. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Проверката на нещата отнема много време.

В какъв смисъл какво ги разделя (материята и антиматерията) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...