Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, скоро може би ще со копувам ново дъно и процесор,дъното може би ще е Gigabyte G41M-ES2L ,но не мога да реша за процесор тъкмо си харесам един той излиза Pentium или Dual Core,а аз искам Core 2 Duo ако може да ме насочите към най добрия за цена от порядъка 100-150лв. П.С. На това дъно става видео карта:nVIDIA 8500 GT нали?Пише,че слотовете са PCI Express,но все пак да питам.

Редактирано от Hellv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл във форума. Като за начало отговори на въпросите от тази тема и после ще дискутираме кое е най-добре да се купи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, скоро може би ще со копувам ново дъно и процесор,дъното може би ще е Gigabyte G41M-ES2L ,но не мога да реша за процесор тъкмо си харесам един той излиза Pentium или Dual Core,а аз искам Core 2 Duo ако може да ме насочите към най добрия за цена от порядъка 100-150лв.

П.С. На това дъно става видео карта:nVIDIA 8500 GT нали?Пише,че слотовете са PCI Express,но все пак да питам.

Ако дъното е GA-G41M-ES2L (rev. 1.0)

INTEL PIV CORE 2 DUO 1.60GHz CONROE E2140, 1M, 800, BOX, Dual Core 130.50 лв.

INTEL PIV CORE 2 DUO 2.00GHz CONROE E2180, 1M, 800, BOX, Dual Core 128.49 лв.

INTEL PIV CORE 2 DUO 2.40GHz CONROE E2220, 1M, 800, BOX, Dual Core 127.58 лв.

INTEL PIV CORE 2 DUO, 2.6GHz CONROE E5300, 800, 2M BOX, DUAL CORE 114.99 лв.

INTEL PIV CORE 2 DUO, 2.70GHz CONROE E5400, 800, 2M, BOX, LGA775 116.27 лв и така нататък..........

http://911.bg/a2/offers.asp?grid=32783&m=37 цените са от тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл във форума. Като за начало отговори на въпросите от тази тема и после ще дискутираме кое е най-добре да се купи.

1.250лв (За дъно и процесор общо).

2.Ще се използва за игри и забавления (World of Warcraft)

2.1Няма да овърклоквам нищо (Не,че знам какво точно е това и как става)

2.2Не държа на тишината само на скороста.

3.Конфигурацията включва дъно и процесор.

3.1Сегашната ми конфигурация е:

-Процесор:AMD Sempron, 1800Mhz(9x200) 3000+

-Дъно:

K8NF4G-VSTA

-РАМ:1024мб. (PC3200 DDR SDRAM)

-Видео карта: nVIDIA 8500GT

-Хард диск:Hitachi HDS721680PLA380 (76 GB)

-Захранване:Не мога да го намеря в евереста :S

4.Предпочитем дъното да е на Гигабайт (Gigabyte) процесора Интел (Intel).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.250лв (За дъно и процесор общо).

2.Ще се използва за игри и забавления (World of Warcraft)

2.1Няма да овърклоквам нищо (Не,че знам какво точно е това и как става)

2.2Не държа на тишината само на скороста.

3.Конфигурацията включва дъно и процесор.

3.1Сегашната ми конфигурация е:

-Процесор:AMD Sempron, 1800Mhz(9x200) 3000+

-Дъно:

K8NF4G-VSTA

-РАМ:1024мб. (PC3200 DDR SDRAM)

-Видео карта: nVIDIA 8500GT

-Хард диск:Hitachi HDS721680PLA380 (76 GB)

-Захранване:Не мога да го намеря в евереста :S

4.Предпочитем дъното да е на Гигабайт (Gigabyte) процесора Интел (Intel).

Захранването се вижда като свалиш страничния капак на кутията и видиш какво пише на етекетчето му. Като съдя обаче по другите части най вероятно си с бюджетно "жълто" захранване.Ъпгрейда е хубаво да го започнеш с едно качествено захранване поне 400W.

С тази видео карта забрави за нови игри, а и с 1GB рам си за никъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването се вижда като свалиш страничния капак на кутията и видиш какво пише на етекетчето му. Като съдя обаче по другите части най вероятно си с бюджетно "жълто" захранване.Ъпгрейда е хубаво да го започнеш с едно качествено захранване поне 400W.

С тази видео карта забрави за нови игри, а и с 1GB рам си за никъде.

Незнам защо мислиш така за видео картата така тя дори не може да работи като хората с този процесор... 1 приятел е с 9600 и е доволен ( знам,че е различна но все пак...) А за рамта след процесора и дъното ще взема около 2-3ГБ.Попринцип аз играя само World of Warcraft и Modern Warfare 2 Multiplayer,мисля че картата е достатачно добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно си, че няма да може да минеш само с ново дъно и процесор нали? RAM паметта ти е DDR, а съвременните компютри работят с DDR2 и DDR3, та ще трябва да купуваш и памет. GIGABYTE MA770T-UD3 и Athlon II X2 250 са доста по-разумен избор от мъртвия LGA775.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно си, че няма да може да минеш само с ново дъно и процесор нали? RAM паметта ти е DDR, а съвременните компютри работят с DDR2 и DDR3, та ще трябва да купуваш и памет. GIGABYTE MA770T-UD3 и Athlon II X2 250 са доста по-разумен избор от мъртвия LGA775.

И как ще сложа АМД на гигабайт дъно.Аа грешка извенявам се,но на другите пише,че гигабайт съпортва интел процесори.А и Dual Core е до колкото разбрах пак дву ядрен,но второто ядро е виртуализирано в смисал,че се включва когато първото работи на 100% и не разделя тваренето на 2де ядра което не ми звучи доста добре,но все пак ти разбираш.. и ще се влияя от твоето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dual Core ги забрави...както и Интел ( поне в този ценови диапазон ) Предложение на Lyudmil е много добро, но ще трябва да отделиш още поне 46лв. за 1ГБ РАМ....по принцип най-добре ще е ако може да вземеш 2ГБ ( ~75-80лв. ), но ако прекалено се прескача бюджета и 1ГБ ще свърши работа на първо време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dual Core ги забрави...както и Интел ( поне в този ценови диапазон ) Предложение на Lyudmil е много добро, но ще трябва да отделиш още поне 46лв. за 1ГБ РАМ....по принцип най-добре ще е ако може да вземеш 2ГБ ( ~75-80лв. ), но ако прекалено се прескача бюджета и 1ГБ ще свърши работа на първо време.

Как да забравя Дуал коре като този процесор е такаф или нещо не разбирам тия АМД-та,но наистина забелязвам,че АМД-то идва доста по добре Lyudmil някое ASRock дъно няма ли да стане също,че те са по ефтени тъкмо да мога да зема и рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock M3A770DE 118.05 лв. Доставка 8.20 лева

AMD Athlon II X2 245 Dual-Core 2.90 GHz BOX 117.03 лв Доставка 6.50 лева

PQI 1GB DDR3 1333 37.59 лв. Доставка 6.50 лева

270лв

Щеше да казваш и захранването какво е?

Ако мислиш да пазариш онлайн ще трябва да си приготвиш и 20-25лв за доставка а и някои ще трябва да ги сглоби тези части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да,после захранването искам само да попитам Lyudmil за Дуал корето дали е добре иначе сигурно ще е процесора който той предложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock M3A770DE 118.05 лв. Доставка 8.20 лева

AMD Athlon II X2 245 Dual-Core 2.90 GHz BOX 117.03 лв Доставка 6.50 лева

PQI 1GB DDR3 1333 37.59 лв. Доставка 6.50 лева

270лв

Щеше да казваш и захранването какво е?

Ако мислиш да пазариш онлайн ще трябва да си приготвиш и 20-25лв за доставка а и някои ще трябва да ги сглоби тези части.

Дали ще се начислява доставка на всеки компонент поотделно, ако се поръчат накуп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще се начислява доставка на всеки компонент поотделно, ако се поръчат накуп?

:) За съжаление начисляват, сайта го ползвам за отделни покупки.А и понякога имат много добри оферти.

Като се съберет повечко компоненти обаче цената за доставка става непоносима.

Редакция: Опааа информацията ми е стара, оказва се че вече не начисляват.

Публикувано изображение

Редактирано от 无聊 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:rolleyes: За съжаление начисляват, сайта го ползвам за отделни покупки.А и понякога имат много добри оферти.

Като се съберет повечко компоненти обаче цената за доставка става непоносима.

Редакция: Опааа информацията ми е стара, оказва се че вече не начисляват.

Публикувано изображение

Искам да те попитам твоя Dual Core ли е. (процесора)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да те попитам твоя Dual Core ли е. (процесора)

Ако под "дуал коре" разбираш двуядрен.Да процесора е двуядрен.

• Socket

AM3

• Architecture

45 nm process technology

• L2 Cache

2 x 1 MB

• Clock Speed

2.9 GHz

• Features

Dual Core Technology

AMD64 Technology

Hyper-Transport Technology

Enhanced Virus Protection

Cool'n'Quiet Technology

3D Now! Technology

Optimized for MMX, SSE, SSE2, SSE3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon II X2 2xx - X2 значи две ядра, Х3 - три ядра и т.н. Тия виртуалните ядра ги има само при някои нови(и едни по-стари) процесори на Интел, и там са две физически плюс две виртуални - технологията се нарича Hyper-threading, но в случая не ни интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

под Dual Core разбирам второто да е виртуализирано и се включва когато първото работи на 100% или тия ги има само при интелите. ASRock M3A770DE 118.05 лв. AMD Athlon II X2 245 Dual-Core 2.90 GHz BOX 117.03 лв PQI 1GB DDR3 1333 37.59 лв. Последно тези остават като най-добър избор? и nVIDIA GeForce 8500GT ще може да върви с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това остава най-добрият избор, но съветът ми е да събереш още малко пари и да вземеш поне 2GB RAM, че 1GB към днешна дата е малко във всяко отношение и ще спъва работата на цялата система. А това колко ядра се ползват зависи не от процесора, а от самитя програми. Тоест ако програмата е оптимизирана за повече от едно ядро, то тя ще ползва двете ядра по равно, но ако е стара и е писана когато нямаше двуядрени процесори най-вероятно ще товари едното ядро повече от другото. Щом процесора е Dual Core значи има две физически ядра. Такова нещо като "виртуализирано" няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...