Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Смятам да си взимам нова видеокарта, ще я използвам за най-новите заглавия на игри, като ще играя на максимална резолюция 1360х768, въпросът е коя карта да си взема , че да покрива оптималните fps, също и да мога да разчитам на нея в близките години. (картата ще работи на интелска платформа с i7 870). Благодаря предварително за помощта! Редакция. Захранването е 600W, а за GTX 460 към коя марка - Gigabyte, Palit и т.н. е по-добре да се насоча..

Редактирано от XTI (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да напишеш и с какъв бюджет разполагаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети тази тема и си редактирай първия пост в темата, за да не следват един след друг уточняващите въпроси. ( Като например какво е захранването? )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събери за GTX460, дори с 786 памет. За тази резолюция са ти достатъчни. Поне повечко време няма да си сменяш видеокартата, но наистина кажи какво е захранването.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази е напълно достатъчна.

Впрочем, из нета се пуснаха някои "изтекли" данни, че средният клас видеокарти на новото вече АМД поколение Radeon HD 67XX, ще са с 256 битова шина към паметта, което провокира размисли дали и графичният процесор който ще се използува в този клас няма да доста бърз, за да му е нужен толкова голям поток от данни, какъвто би постъпил от GDDR5 модулите през толкова широка шина. Изглежда наследниците на 5750 и 5770, ще мерят сили с 5850, ако не и с 5870, вероятно успешно, при това само с около година по-късно излизащи на пазара...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама напълно подкрепям!За тази резолюция това е чудесен избор с един не лош потенциал за овърклок!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Смятам да си взимам нова видеокарта, ще я използвам за най-новите заглавия на игри, като ще играя на максимална резолюция 1360х768, въпросът е коя карта да си взема , че да покрива оптималните fps, също и да мога да разчитам на нея в близките години. (картата ще работи на интелска платформа с i7 870). Благодаря предварително за помощта!

Редакция. Захранването е 600W, а за GTX 460 към коя марка - Gigabyte, Palit и т.н. е по-добре да се насоча..

Едно мнение, по стечение на обстоятелствата. Преди 3-4 дена се сдобих с Inno3D GTX460 768 MB за 360 лева. Сега може да е по-малко, тъй като доларът е паднал.Избрах тая карта, защото и предната ми бе Inno3d, но 8800GT. Тия дни се хвърлих да правя як клок. Накратко - 910 MHz( 675 MHz стандартно) на ядрото и 4500 MHz (3600 MHz стандартно) на паметта. Може би има още малко хляб, но стига толкова. Ако направим една проста сметка, това са 35 % клок на ядрото и 25 % на паметта. На теория това е добре, но при някои нови игри които играх, прирастът е 10-15 процента. Обяснявам си го с двуядреният ми процесор - Е6750, който също съм клокнал на 3520 MHz. Типичен пример за липса на повече кадри при игра е новата F1_2010 на Codemasters. ТАм наистина всичко процентно е така, както се изчислява, но само преди да почне играта - тоест в падока. стандартно кадрите са 97, а след клок 127 при едни и същи условия.Обаче при игра нещата са малко различни. Кадрите на стартфиналната права винаги падат до 25-27, а в игра рядко се минават 35-40 при каквато и да е резолюция! Едно и също е положението при 1024х768 и 1600х1200! Дори тук не оказва никакво влияние и премахването на АА! Такова чуда за сефте ми се случва и е трудно да си го обясня. Специалистите биха ли ми казали, защо е така? Ще ги насоча, че ядрото на видеокартата се натоварва около 50%, а зааетата памет е около 600 МБ. Тая видеокарта не може да се натовари. Странно наистина, нали? Сега с процесор ли трябва да играем игрите или причината е другаде? Вече ми писна да се занимавам с клок и реших да се хвърля с втората видеокарта 8800GT в играта. Включих я във вторият х16 слот, който е на х4. Инсталирах някоя друга игра с PhisX и... Метро 2033... стори ми се малко тежка на макс - 25-50 FPS. Ghost Recon Advanced Warfighter 2 - около 40-50. Реших да махна 8800GT и ...кадрите паднаха с десетина, че и отгоре. Незадоволителна работа. Забравих да уточня, че PhisX при мен винаги е включен на макс. Това Метро почти не зависи от резолюцията. Crysis... там нещата са добре, но се усеща липсата на още един чип видеорам. Мисля след малко да пробвам и Singularity. Тя е лека игра и предполагам, няма да има никакви проблеми. Останалите игри си хвърчат, но F1 ме накара да се замисля, дали 460GTX може да издържи 2 години на максимални детайли. Едно обаче е сигурно - тая карта се клоква много, ама много и е евтина. 30% клок са нереални за мен, но факт с Inno3D за 360 лева!

Впрочем, из нета се пуснаха някои "изтекли" данни, че средният клас видеокарти на новото вече АМД поколение Radeon HD 67XX, ще са с 256 битова шина към паметта, което провокира размисли дали и графичният процесор който ще се използува в този клас няма да доста бърз, за да му е нужен толкова голям поток от данни, какъвто би постъпил от GDDR5 модулите през толкова широка шина. Изглежда наследниците на 5750 и 5770, ще мерят сили с 5850, ако не и с 5870, вероятно успешно, при това само с около година по-късно излизащи на пазара...

Няма нищо "напълно достатъчно". Както се казва, апетитът идва с яденето. И аз, преди да си взема GTX460 исках да играя до 1280х1024, но след като я взех ми е кофти да смъкна под 1600х1200 (CRT). А и няма смисъл. Тая карта е направена за по-високи резолюции и при някои игри дори кадрите падат при намаляване разделителната способност на екрана. Обаче, кото човек хвърли една камара пари за ъпгрейд, очаква всичко да е идеално. Е, ако си приготвим няколко хилядарки за 3 карти NVIDIA и някое друго процесорче, хард ( поне 2)..., може и всичко да е идеално, но знае ли човек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...