Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

XTI

Въпрос за кутия и захранване

Препоръчан отговор

Здравейте, интересуваме има ли някой наблюдения относно този модел кутия ARCTIC Case Silent Silentium T2 Eco 80, 550W http://sky.bg/Details.aspx?ID=16443 , ако тази не става, имате ли придложения за кутия и захранване до 200лв, Няма да овърклоквам системата, просто търся минимален шум... ако вообще има такова животно за до 200 лв. Благодаря предварително! П.С. Системата включва i7 870 и GTX460 предполагам, че 550 w ще стигнат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажеш за това кутия и това захранване или това Захранване2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако търсиш минимален шум, то на първо място трябва да помислиш за процесорното охлаждане и това на видеокартата. Едно такова за процесора ще ти е повече от достатъчно, още повече, че не овърклокваш. При това положение, кутията предложена от forgetit няма да е подходяща, най-малкото защото ще е малка. Според мен ще трябва да приготвиш още парички, за да вземеш качествена кутия и захранване, за да бъдат адекватни на процесора и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

djagi е прав за cpu охладителя, кутия и захранване. Събери още пари, а моето конкретно предложение е за CoolerMaster Gladiator 600 и Xigmatek Silent NRP-PC602 И друго - защо си се спрял именно на този процесор - нито цената му е изгодна, нито се връзва много с GTX460.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при мен нещата стоят така: До момента съм събрал 1100 лв, но смятам да събера още 500лв до коледа, което е и абсолютният максимум. Тъй като е малко вероятно да събера отново такава сума в близките няколко години, искам да "играя на сигурно", да взема машина, която да покрива нуждите ми за този период. В друг пост бях писал, че си търся видео карта за игри при 1360х768 и така се спрях на GTX 460, за процесора след като направих сравнение в http://www.tomshardware.com/us/#redir се спрях на i7 870. Досега съм бил само с интелски системи и не са ме предали нито веднъж, нямам опит с АМД и имам задръжки поради тази причина. Като цяло си степенувам нещата така: Процесор>Дъно>Захранване>Кутия>Видеокарата>рам; За последните две ми трябва абсолютният минимум, за да мога да играя при 1360х768 на макс. Първите три трябва да са надеждни и да могат да позволяват ъпгрейд на последните две в бъдеще. Компютъра няма да се използва само за игри, ще се бори и с голям спектър от програми. Въпроса е съществува ли такава система за тези пари, също дали вообще да се мисли за конфигурация сега или след 3-4 месеца , когато хардуерната картина ще е съвсем друга... ПС Благодаря за предложенията по-горе! :ph34r:

Редактирано от XTI (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- добре ще е да питаш пак по Коледа. Да речем 2 седмици преди момента за купуване. Отсега няма смисъл. Дотогава могат да се променят страшно много неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1500-1600лв може да се получи една наистина стабилна конфигурация за програми и ири.Според мен , събери парите и както каза , отново ще помислим след 3-4 месеца , когато със сигурност ще има раздвижване при видеокартите , а и цените на другите компоненти ще се променят.Има време не бързай , с бързане само гафове се допускат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но има и друга логика на нещата: Това което ще струва сега 1600лв и ще покрива нужните изисквания, тогава ще струва x-пъти по-малко. За разликата (1600лв-x.1600лв = нов монитор примерно)..... нещата са много по-лесни, когато ограбиш банка :D

Редактирано от XTI (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама ти тогава ще искаш пак най-доброто на пазара за тия пари, а не същите части. :D ...Така че бюджета пак ще се изпълни на бърза ръка. ;) Щото по тая логика може да почакаш 2 години и да се обезценят тия части, но няма да ти вършат работа. Затова се взима най-доброто откъм цена/производителност към момента и за конкретната сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...