Премини към съдържанието
Elwin

Уеб камерите + и -

Препоръчан отговор

Отварям тази тема, т.к. реших да си купя уеб камера, досега ползвах като такава фотоапарат PhotoClip DM334, но ми направи проблем с драйверите на USB-to и нещо се прецака, а и не всички програми работят безпроблемно с него.

Та ето ме сега с бюджет от 100лв. и голямо търсене.

Предложете ми нещо, споделете впечатленията си от вашите камери и ми препоръчайте.

Доста от новите модели са с вграден микрофон, а аз имам отделен такъв

Labtec Verse 514

B000053VYC.01._SCLZZZZZZZ_.jpg

от който съм много доволен, а и при USB камерите май вградения микрофон не може да се изключва, когато камерата е включена, затова си търся камера без микрофон, но да е с 300К сензор, чувствителност към светлина и т.н.

Е, вие сте наред :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти някой от по евтините модели на Logitech. Много добро качество като хардуер, но имай в предвид, че софтуера им е много бъгав! Така че сам си реши:hush:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

камерите предназначени за лаптоп са много добри...макар че аз ползвам creative(която не е от най хубавите) но съм доволна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не ти препоръчвам тези на Logitech , бях с такава с вграден микрофон замених я за Philips страхотна камера с много добър софтуер към нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ползвах до скоро тази: http://www.reviewcentre.com/reviews2275.html

Всъщност води се за фотоапаратче с вградена памет от 16 МБ, но безпогрешно изпълнява функцията и на УЕБ камера. Има си и поставка за такава, но за лаптоп. Хубавото му е, че матрицата не е като на повечето уеб камера с 320 МП а подържа до 850. А и цената и вече май мина под 80 лева.

Може да не е това, което търсиш, но тъй като съм го ползвал мога да го препоръчам:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не правете грешка да купувате Genius VideoCAM Look. Добра е на функций, но иска един прожектор да сложите в стаята си за да се вижда нещо. При стайно осветление (крушка 60W) не може да се види нищо. Няма автоматично усилване на светлината и за това никак не ми харесва. Ето това е въпросната камера:

vcamlook0cw.jpg

Брат ми е ето с тази камера А4Tech PK-335 и трябва да ви кажа, че го виждам просто перфектно, дори когато е на осветление само от монитора на компютъра.

pk3351202tn.gif

А тази камера отдолу e A4Tech PK-935, нея я има един мой приятел. За нея важи същото, като за другата A4Tech, супер е:

pk9359jw.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Kaмера за PC. Logitech е най-доброто според мен. Евтино и качествено.

Някой спомена нещо за софтуеър и бъгване. До сега не съм имал такъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз реших да си взема web Камера. Прегледах къде и какво е писано за тях. Обикалях и най-накрая си взех A4Tech PK-935. Мога да ви кажа, че въобще не съжалявам. картината е ПЕРФЕКТНА, цветовете също. Реших да проверя да ли е вярно, че на изгасена лампа се вижда - ДА ВЯРНО Е. вижда се част от лицето и то само на светлината на монитора CRT. И най-важното въпреки перфектните си възможности я взех САМО за 30 лв. За тази си цена и за показаното качество на картината съм изключително доволна.

Отначало много се притеснявах да не се излъжа в покупката - няма такова нещо направо в 10.

За по добро ще трябва да се разделитес над 150 лв., но дали ще е по-добро малко се съмнявам и би ли си струвало тази цена е друг въпрос. ТОВА е WEB КАМЕРА не видеокамера така, че всеки САМ си РЕШАВА.

BYE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    И аз реших да си взема web Камера. Прегледах къде и какво е писано за тях. Обикалях и най-накрая си взех A4Tech PK-935. Мога да ви кажа, че въобще не съжалявам. картината е ПЕРФЕКТНА, цветовете също. Реших да проверя да ли е вярно, че на изгасена лампа се вижда - ДА ВЯРНО Е. вижда се част от лицето и то само на светлината на монитора CRT. И най-важното въпреки перфектните си възможности я взех САМО за 30 лв. За тази си цена и за показаното качество на картината съм изключително доволна.

Отначало много се притеснявах да не се излъжа в покупката - няма такова нещо направо в 10.

За по добро ще трябва да се разделитес над 150 лв., но дали ще е по-добро малко се съмнявам и би ли си струвало тази цена е друг въпрос. ТОВА е WEB КАМЕРА не видеокамера така, че всеки САМ си РЕШАВА.

BYE

Браво! Постът Ви е много уместен и на място. Аз ползвам веб камера от началото на 2003 година.Една от много добрите фирми за камери е Ложитек и имам точно такава с вграден микрофом. Удобно е много, поради простата причина, че не ти се мотаят разни кабели в краката. Мога да си разговарям свободно из цялата стая.Част от новите веб камери са много добри, но има и такива, които искат доста светлина. Не забравяйте, че все пак това е веб камера и качеството може да бъде само добро - с новите серии камери. Не значи, че ако е 1,5 мегапиксела ще имате 2-3 пъти по добра картина. Все пак , това е комплексен телевизионен сигнал и за неговото приемане-предаване Ви е необходима доста добра скорост на интернета.Пробвал съм много модели и общото ми мнение е че има и добри, но преди всичко, ако можете, предварително пробвайте на Вашият компютър модела, който искате да си купите. Разбира се, важено е и с кой софтуер ще комуникирате. За инфо/ преди всичко работя с Live Messenger/Новата врсия на Live Messenger е пригодена за работа с VISTA и новите им камери. Резултатите се много добри.

Този, който спомена за бъгове в софтуера на Ложитех го съветвам ДА СИ ОПРАВИ КОМПЮТЪРА и да не драска глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Мнението ви за Creative WebCam Live! Effects

prod13751_hdr_1_6_1.jpg

Имам същата от месец време.Като изключим гадните дравери всичко е наред.Има програмка за настройка на цвят,яркост и т.н.Докато си говорим мога да правя ефекти като си сложа рога например.Ако искаш да видиш как ме снима ми пиши на кюто да се разберем кога да пусна Скайпа да ме видиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Отварям тази тема, т.к. реших да си купя уеб камера, досега ползвах като такава фотоапарат PhotoClip DM334, но ми направи проблем с драйверите на USB-to и нещо се прецака, а и не всички програми работят безпроблемно с него.

Та ето ме сега с бюджет от 100лв. и голямо търсене.

Предложете ми нещо, споделете впечатленията си от вашите камери и ми препоръчайте.

Доста от новите модели са с вграден микрофон, а аз имам отделен такъв

Labtec Verse 514

B000053VYC.01._SCLZZZZZZZ_.jpg

от който съм много доволен, а и при USB камерите май вградения микрофон не може да се изключва, когато камерата е включена, затова си търся камера без микрофон, но да е с 300К сензор, чувствителност към светлина и т.н.

Е, вие сте наред :bye:

препоръчвам ти vimicro горещо.сега не знам точно как се води модела, но са страхотни. съвсем малко забавят, но образа е кристален и то на слаб домашен pc.всичко се вижда и съвсем на тъмно, дане ти казвам как е с нормално осветление. преви и супер снимки.да не се излъжеш с някой филипс-пълни боклуци, трябва някой с театрален прожектор да ти осветява лицето. VIMICRO!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Браво! Постът Ви е много уместен и на място. Аз ползвам веб камера от началото на 2003 година.Една от много добрите фирми за камери е Ложитек и имам точно такава с вграден микрофом. Удобно е много, поради простата причина, че не ти се мотаят разни кабели в краката. Мога да си разговарям свободно из цялата стая.Част от новите веб камери са много добри, но има и такива, които искат доста светлина. Не забравяйте, че все пак това е веб камера и качеството може да бъде само добро - с новите серии камери. Не значи, че ако е 1,5 мегапиксела ще имате 2-3 пъти по добра картина. Все пак , това е комплексен телевизионен сигнал и за неговото приемане-предаване Ви е необходима доста добра скорост на интернета.Пробвал съм много модели и общото ми мнение е че има и добри, но преди всичко, ако можете, предварително пробвайте на Вашият компютър модела, който искате да си купите. Разбира се, важено е и с кой софтуер ще комуникирате. За инфо/ преди всичко работя с Live Messenger/Новата врсия на Live Messenger е пригодена за работа с VISTA и новите им камери. Резултатите се много добри.

Този, който спомена за бъгове в софтуера на Ложитех го съветвам ДА СИ ОПРАВИ КОМПЮТЪРА и да не драска глупости.

Напълно те подкрепям за фирмите. като Logitech. Аз ползвам не само камера на тази фирма, а и мишка и клавиатура, която е със софтуер и смея да твърдя, че бъгове до сега не съм срещал. Наистина човека, който спомена за бъгове в софтуера на Logitech по-добре да си погледне компютъра и тогава да пише тук. Имам и още една камера, която е CANYON и за сега не мога да се оплача и от нея. Поздрави и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напълно те подкрепям за фирмите. като Logitech. Аз ползвам не само камера на тази фирма, а и мишка и клавиатура, която е със софтуер и смея да твърдя, че бъгове до сега не съм срещал. Наистина човека, който спомена за бъгове в софтуера на Logitech по-добре да си погледне компютъра и тогава да пише тук. Имам и още една камера, която е CANYON и за сега не мога да се оплача и от нея. Поздрави и успех!

Та, пише човека за който стана въпрос и който много отдавна си е оправил компа и който също ползва web камера Logitech! Малко офтопик се получава, но до колкото виждам, мисля, че темата е за съвсем друго, а не за моята скромна особа и какво и дали не ми е наред в софтуера - нали?

П.П. Господин lz4jw, изписал съм толкова, колкото ти май не си прочел (въпреки годините си).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

кликнете тук

искам да попитам коя то двете CANYON е по хубава CN-WCAMN1 или CN-WCAM313 има ги на адреса горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди 2 дни си купих CANYON CN-WCAM313. При нея много добре е решен проблемът с работата при различни нива на осветеност, доста интелигентно реагира на смяната на осветлението, като увеличава времето на експозиция за един кадър. Единственото дребно неудобство (което при разговор по Интернет не трябва да проличи), е променливият фреймрейт (той е 30 FPS само на много силно осветление денем, 15 FPS на лампа вкъщи, 8 FPS на полумрак, и 4 FPS в режим "low light"). Има авто баланс на бялото и тракинг на лицето. Ползва широка леща т.е. картинката се вижда на доста широк ъгъл, ще се види и част от стаята Ви.

Другото готино е ръчният фокус. Мога да снимам макроснимки с голямо увеличение, намалявайки фокусното разстояние.

Негативи? Първо, бутонът за снимане се натиска с видимо усилие, при което се разклаща камерата и много от снимките, направени с бутона са блърнати. Второ, няма вграден микрофон. Трето, анонсираните 1,3 Мега Пиксела се постигат с интерполация, сензорът на камерата е чисти 640x480. По-удобно е да се снимат снимки на тази резолюция, отколкото да се ползва видимо блърнато и "разтегнато" изображение до 1280x960.

Аз бих ти препоръчал моята камера, другата не я знам каква е, но и тя сигурно е добра, щом като е и малко по-скъпа даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам тази камера и съм доста доволен до сега и нямам никакви оплаквания, всички ме виждат много добре, но трябва да има поне една запалена свещичка защото камерата няма собствено осветление. Имал съм и Creative, но не бях доволен от нея защото образа беше много размазан независимо от всички настройки. От мен толкова и успех! :wors:

Редактирано от teodorpan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Преди 2 дни си купих CANYON CN-WCAM313. При нея много добре е решен проблемът с работата при различни нива на осветеност, доста интелигентно реагира на смяната на осветлението, като увеличава времето на експозиция за един кадър. Единственото дребно неудобство (което при разговор по Интернет не трябва да проличи), е променливият фреймрейт (той е 30 FPS само на много силно осветление денем, 15 FPS на лампа вкъщи, 8 FPS на полумрак, и 4 FPS в режим "low light"). Има авто баланс на бялото и тракинг на лицето. Ползва широка леща т.е. картинката се вижда на доста широк ъгъл, ще се види и част от стаята Ви.

Другото готино е ръчният фокус. Мога да снимам макроснимки с голямо увеличение, намалявайки фокусното разстояние.

Негативи? Първо, бутонът за снимане се натиска с видимо усилие, при което се разклаща камерата и много от снимките, направени с бутона са блърнати. Второ, няма вграден микрофон. Трето, анонсираните 1,3 Мега Пиксела се постигат с интерполация, сензорът на камерата е чисти 640x480. По-удобно е да се снимат снимки на тази резолюция, отколкото да се ползва видимо блърнато и "разтегнато" изображение до 1280x960.

Аз бих ти препоръчал моята камера, другата не я знам каква е, но и тя сигурно е добра, щом като е и малко по-скъпа даже.

Благодаря ти за обстойния отговор.Мерси много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се включа в темата по повод CANYON CN-WCAM21, която имах нещастието да си купя преди време. Доста зле е - замазани движещи се образи и никакъв усет за светлина /независимо от настройките/. Има по-евтини камери, които дават по-добри резултати.

Някой има ли опит със софтуер за он-лайн излъчване на сигнала?

Искам да попитам и дали някой има лични впечатления от IP уеб камери и може ли да сподели нещо от работата с тях, модели, цени и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    .....Искам да попитам и дали някой има лични впечатления от IP уеб камери и може ли да сподели нещо от работата с тях, модели, цени и т.н.

При IP камерите въпросите които мога да ти задам за много.....цветни или черно бели,Аналогови или цифрови и за какво ще ползваш тази техника,защото те са предимно професионални.

А за web камерите аз също ползвам A4TECH и мога да кажа,че са перфектни 640х480 и 350К пикселаза 22лв мисля че е предостатъчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с една Лоджитек от най-евтините - 3 пъти съм я ползвал. Софтуер - ОК, качество - лошо, ама за 8 $ - толкова. Хубавите им модели са съвсем друга работа...

ПС - реших да посъживя тази тема, защото е доста подробна и дава информация наистина.

Редактирано от zdravko87 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам две веб камери. Ложитек и Philips. Втората я купих преди три месеца и съм много доволен. И двете са с вградени микрофони , което е много удобно когато водиш кореспонденция. Софтуера и на двете е много добъйр и има переодически обновления.За веб камери, работят отлично и двете.Разликата в картината навярно е от това, че Ложитека го имам от преди 4 години. Тогава беше на цена от около 120 лева а сега същата е около 65. Филипса също е около 69 лева но явно усъвършенстването на камерата е на ниво.Клипо, варио ръчно и автоматично фокуситане, работи на по слабо осветление. Доволен съм и от двете много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Мнението ви за Creative WebCam Live! Effects

prod13751_hdr_1_6_1.jpg

Аз имам такава камера от няколко месеца и съм доволен като цена качество (няма да коментирам другите потребители се изказаха за нея и не смятам да ги повтарям) Доста дразнещо за мен обаче е че тази поставчица е доста нестабилна и доста често или не мога да я наместя да седи както си искам заради твърдия кабел и ниското тегло на самата камера :P или често пада на земята поради съшата причина laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

BYE

Така тази камера която препоръчваш е перфектна наистина и аз имам такава само че забрави да кажеш че единственият недостатък е че е тясно ъгална .Когато я пусна се вижда само главата двама души не могат да се покажат трябва да се дръпнат доста назад за да може да се видят, затова мен лично ме дразни тоя проблем и смятам да я сменям.

А колкото до най-готината , мога да кажа,че има един модел на CANYON "CNR WEBCAM -513" Това за мен е най добрата камера която сам виждал от евтините .цена мисля е около 35-50лв.значи картината и е като на видио камера почти няма забавяне широко ъгална е просто е перфектна.Само че има един проблем няма от каде да се купи защото този модел се продава само с оригинален компютер на CANYON който струва 1300лв.Този модел никаде го няма даже в страницата на производителя.Отначало мислех че съм объркал модела обаче после проверих и наистина това е модела .пс-то+камерата се намират на раковска от славейков към ндк втория магазин за компютри.Ако някой знае от каде може евентуално да се купи тази камера нека ппище тук !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.