Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Провал на какво?

това показва че цифровизацията е провал

Провал на какво?

Това че част от хората които са останали без сигнал са минали на някой кабел или сателит какво значение има освен за операторите.

Дай да спрем сега сигнала защото някой си смята това за провал.Между другото в статията никъде не видях да се споменава такова нещо, не прави от мухата слон.

Редактирано от macsim29 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

към този момент мукса на БНТ-тата не бачка в Бургас

Странно при мен всичко си бачка, след обяда имаше малко прекъсване но в крайна сметка се оказа че майка ми е разместила кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не знаеш, че в село Самоводене винаги е имало проблеми с приемането на ефирна телевизия по простата причина , че разположението на селото се пада в котловина. В твоя случай ще ти помогне някаква външна антена, но би било редно да се експериментира, за да не губиш много време с нея.Не зная в коя част на селото ти е къщата!

Нашите сега имат подобен проблем, но интересното е че преди 2 седмици имаше, а сега качеството осецаемо се влоши! Да не би да е от времето?

А къщата се намира до детската градина.. накъде тр се насочи антената?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нашите сега имат подобен проблем, но интересното е че преди 2 седмици имаше, а сега качеството осецаемо се влоши! Да не би да е от времето?

А къщата се намира до детската градина.. накъде тр се насочи антената?

Сам ще опиташ. Това никой не може да ти го каже и антената трябва да е във верикална поляризация. Но ние не ти знаем и ...антената каква е.Хубаво ще е, ако е някое малко Yagy-6-9 елемента,  поставена вертикално към нужната посока/ определя се опитно/. Ако си наистина от Самоводене, потърси Паун Глушков  живеещ в началото на селото идвайки от Велико Търново за евентуална помощ. Или в краен случай неговият син - Павлин. В почивните дни ще си бъдат предполагам на село. С това мога да ти помогна за сега, щом си от региона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

антената е завъртяна верикално стара аналогова, прилиа на тази:

Публикувано изображение

затова се надявам че ще върши работа.

Ще я презапоя горе. Долу конектора е добър. Ще насоча към Арбанаси.. някой ми каза за ретранслатор към Провадия, ще пробвам... те усилвателите не са сменили мястото си ;)

Мерси за Глушкови, ще потърся тях, ако не се оправя ;)

Сам ще опиташ. Това никой не може да ти го каже и антената трябва да е във верикална поляризация. Но ние не ти знаем и ...антената каква е.Хубаво ще е, ако е някое малко Yagy-6-9 елемента,  поставена вертикално към нужната посока/ определя се опитно/. Ако си наистина от Самоводене, потърси Паун Глушков  живеещ в началото на селото идвайки от Велико Търново за евентуална помощ. Или в краен случай неговият син - Павлин. В почивните дни ще си бъдат предполагам на село. С това мога да ти помогна за сега, щом си от региона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече настъпи 2014 а информация за пускане на нови канали няма.Някой знае ли кога да очакваме нови програми

?

Редактирано от boika11 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече настъпи 2014 а информация за пускане на нови канали няма.Някой знае ли кога да очакваме нови програми

?

Моля!?!?!

И тия са тия са прекалено много!!!!

За безплатен обяд - това е менюто :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Моля!?!?! И тия са тия са прекалено много!!!!За безплатен обяд - това е менюто :giggle1:

Много си забавен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си забавен.

Че тя, идеята цифровизация е да даде на зрителя някакаъв основен пакет от безплатни телевизионни програми. Никога не е ставало на въпрос за пускането на безброй канали, които едва ли не да заменят кабеларките или сателитната телевизия. Безплатен обяд няма. Не съм ли прав???? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е с времето да изникнат още но определено не трябва да се разчита да са безплатни.  

Идеята на цифровизацията е точно възможността да се пуснат повече канали или ако ще сме циници да се нагушат с пари някой хора.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Че тя, идеята цифровизация е да даде на зрителя някакаъв основен пакет от безплатни телевизионни програми. Никога не е ставало на въпрос за пускането на безброй канали, които едва ли не да заменят кабеларките или сателитната телевизия. Безплатен обяд няма. Не съм ли прав????

Явно Майка Тереза си е мислела точно по същият начин като теб. Всъщност, освен наглост, няма друга причина да не се пускат каквито и да е било проблеми. Нагло е, че хем взимат пари от рекламодатели и ни заливат с рекламни блокове по десетки минути, хем нагло искат и пари, за да им гледаме рекламите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

?

Не бързай. Ще ни "кажат" от Европейския съюз

. То не може когато ние си искаме.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно Майка Тереза си е мислела точно по същият начин като теб. Всъщност, освен наглост, няма друга причина да не се пускат каквито и да е било проблеми. Нагло е, че хем взимат пари от рекламодатели и ни заливат с рекламни блокове по десетки минути, хем нагло искат и пари, за да им гледаме рекламите.

Хи, хи. Че да не съм собственик на мултиплекс, че да ме обвиняваш. :shock11:  Пазарна икономика, капитализъм - какво????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да  стабилизират тия дет са сега пък до 2024 г. ще пуснат и още 5-6 канала . Те не могат да съберат пари  да покрият селата вие още канали искате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По план би трябвало до края на 2015г. да са 50бр. безплатни програми, но като гледам с какви темпове вършат нещата, може и да не изпълнят плана?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламка ще ти купя за подарък  4К телевизор ако до  2015 година пуснат 50 канала .  То няма толкова телевизии с лиценз в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То може и да ги пуснат, но ще са с по-лошо или поне същото качество като сега - просто за да не отнесат глобите ;)п.с.А телевизор не ми трябва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един сайт  който ми попадна днес в интернет за смятане на антени : http://coil32.narod.ru/calc/logoperiodic_antenna.html

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Понеже споря с един колега на работа, който на черното казва бяло и явно не е в час, но моля да пишете и отговорите на въпроса по който спорихе и той е елементарен....!

Дали MPEG-2 телевизор може да приема Full HD? Говорим теоритично, преди стандарта MPEG-2 да бъде заменен от MPEG-4?

Аз му казвам, че може, а той не, та не... Като факт му изтъквам, че дори Vivacom до скоро, а може и все още - излъчва във формат MPEG-2 и имат HD канали! Казвам му също така да прочете setcombg.com, но той твъди че там са пълни некадърници....

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Понеже споря с един колега на работа, който на черното казва бяло и явно не е в час, но моля да пишете и отговорите на въпроса по който спорихе и той е елементарен....!

Дали MPEG-2 телевизор може да приема Full HD? Говорим теоритично, преди стандарта MPEG-2 да бъде заменен от MPEG-4?

Аз му казвам, че може, а той не, та не... Като факт му изтъквам, че дори Vivacom до скоро, а може и все още - излъчва във формат MPEG-2 и имат HD канали! Казвам му също така да прочете setcombg.com, но той твъди че там са пълни некадърници....

Благодаря!

В грешка си! Много бъркаш понятията! Виваком излъчват от самото начало в Mpeg-4 но имат SD и HD приемници (не само програми)! Стария ми Вивакомски приемник Kaon беше SD и си гледах Mpeg-4 програмите им, като на HD-тата имаше само звук без картина! Това, че приемника работи и с Mpeg-2 (DVB-S) не означава, че програмите им са били в този формат! Та по простичко казано - има програми в Mpeg-4 които са SD (освен Mpeg-2 SD т.е. DVB-S) и програми също в Mpeg-4 които са HD (или иначе казано Mpeg-4 т.е. DVB-S2)! Та сам си направи извода кой е прав, и кой крив ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Нов съм във форума. Преди около месец ми изтече договора с Булсатком и сега се чудя към кой оператор да се прехвърля или да си остана техен клиент и да преподпиша ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Нов съм във форума. Преди около месец ми изтече договора с Булсатком и сега се чудя към кой оператор да се прехвърля или да си остана техен клиент и да преподпиша ? 

А защо трябва да преподписваш? Остани си на безсрочен договор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами зависи от кое село си , ако има избор на кабеларки - естествено , комбинирай услуга , по евтино и качествено .

А , зависи и на какво все пак гледаш , ако е 14 инчов кинескоп - няма значение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавен е нов канал на цифровия тестов мултиплекс за гр.София на честота 818Mhz. Канала е Alfa TV 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами зависи от кое село си , ако има избор на кабеларки - естествено , комбинирай услуга , по евтино и качествено .

А , зависи и на какво все пак гледаш , ако е 14 инчов кинескоп - няма значение

От Варна съм. Проверих пакетите на МСАТ и ми допадат като цена и голям набор от канали (спортни, музикални, новинарски и т.н.). А колкото до машинката през която гледам ТВ купих си Sony 42" модел 2013-та година :) Много съм доволен въпреки че парите не бяха малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...