Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Е, щом не те грее, я някой там да докладва в народното събрание, че не е необходима цифровизация. А аз тук ще помоля господата от радиозавода да се хващат отново на работа с CRT телевизорите. Бива ли да си толкова млад и такъв противник на съвременната техника? А да не би да мислиш, че някой ще пита точно ТЕБ?

Съвременна техника със съвременни европейски заплати от 2500Евро, не си ли съгласен? :biggrin:

Ще преминем на цифрова телевизия-Ще си го платим, имаме по-стари телевизори-и това ще платим, ОК ще го платя, ама пари от къде?

Същият цирк като забраната на ЕС за крушките с нажежаема жичка. Една енергоспестяваща крушка-10-15лв, по-евтините светят гадно, злоупотребява се с положението, че хората нямат избор и се пробутват боклучави крушки на високи цени. Полза-Да се пълнят нечии джобове.

Ако знам, че цифровизацията ще премине гладко и точно като по Швейцарски часовник, без запънки и с перфектно покритие, където и да отида, без абсурди, недомислици, кражби на пари и съмнителни конкурси и т.н я подкрепям не на 100%, а на 200%. Но не мога да бъда толкова наивен. Проблемът никога не е бил в технологията, а в хората.

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знам, че цифровизацията ще премине гладко и точно като по Швейцарски часовник, без запънки и с перфектно покритие, където и да отида, без абсурди, недомислици, кражби на пари и съмнителни конкурси и т.н я подкрепям не на 100%, а на 200%. 

Ако това може да те поуспокои, тогава знай че във франция се мотаха няколко години докато покрият територията на страната. И пак няма навсякъде покритие из планините. Но пък ги пуснаха 18-те програми и по сателит, та си ги гледаме и извън границите без ядове.

Германците пък закъсняха даже и след французите в района около Люксембург. 

За качеството мога да споделя, че преди ловех добре само 2 германски телевизии, а сега всичките които ги хващам по DVB-T са като по сателита. Освен това, за първи път мога да ползвам кръгла антена която приема от 360° сигнала, и си работи, а преди трябваше две антени ( плюс трета за германските програми). За втория телевизор антената не е кръгла, но лови отразен сигнал от една къща и си работи така с достатъчно силен сигнал. Всъщност тя не е насочена към нито един от двата предавателя (които са в противоположни посоки) , ами е в едно средно положение. 

При аналоговата така не можеше !!!

Редактирано от Белгиец (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли някой да сподели в София какви телевизии се хващат с DTB-T Тунер. Мисля да си взема такъв за компютъра и да гледам основните канали. Дали ще може? И кои канали? Ако има хора които са пробвали и от други градове, да кажат при тях как е положението. Би било добре да систематизираме и актуализираме информацията тук. Инъче, времето на аналоговите технологии отминава. Което почти винаги е в полза на потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай като го вземеш да подържа MPEG-4 , да не слушаш само звук :)http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=11685

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай като го вземеш да подържа MPEG-4 , да не слушаш само звук :blink:

http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=11685

Ама има ли въобще някакви телевизии които ще може да гледам с такъв тунер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предаватели на Тауърком работещи към момента : Варна (покрива Варна и района около нея) --- 1 MUX - 22к / 2 MUX - 29к РРТС Добрич (покрива Добрич и района около него) --- 1 MUX - 22к / 2 MUX - 29к РРТС Стара Загора (покрива Стара Загора и района около нея) --- 1 MUX - 22к / 2 MUX - 37к КРТЦ Витоша (Копитото – покрива София, Перник и районите около тях) --- 1 MUX - 23к / 2 MUX - 40к ЦРРС София (София ТВ кула) --- 1 MUX - 23к / 2 MUX - 40к РРТС Габрово (покрива Габрово и района около него) --- 1 MUX - 26к / 2 MUX - 49к ТВРС Войнягово (покрива Карлово, Калофер, Сопот, Хисаря) --- 1 MUX - 25к РРТС Здравец (покрива Пловдив и района около него) --- 1 MUX - 25к РРТС Виден (покрива района на Кюстендил) --- 1 MUX - 23к ТВРС Кайнадина (покрива Смолян) --- 1 MUX - 34к / 2 MUX - 49к http://www.cifronim.com/%D1%82%D0%B0%D1%83%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%BC.htm http://forum.setcombg.com/index.php/topic,40007.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предаватели на Тауърком работещи към момента :

Варна (покрива Варна и района около нея) --- 1 MUX - 22к / 2 MUX - 29к

РРТС Добрич (покрива Добрич и района около него) --- 1 MUX - 22к / 2 MUX - 29к

РРТС Стара Загора (покрива Стара Загора и района около нея) --- 1 MUX - 22к / 2 MUX - 37к

КРТЦ Витоша (Копитото – покрива София, Перник и районите около тях) --- 1 MUX - 23к / 2 MUX - 40к

ЦРРС София (София ТВ кула) --- 1 MUX - 23к / 2 MUX - 40к

РРТС Габрово (покрива Габрово и района около него) --- 1 MUX - 26к / 2 MUX - 49к

ТВРС Войнягово (покрива Карлово, Калофер, Сопот, Хисаря) --- 1 MUX - 25к

РРТС Здравец (покрива Пловдив и района около него) --- 1 MUX - 25к

РРТС Виден (покрива района на Кюстендил) --- 1 MUX - 23к

ТВРС Кайнадина (покрива Смолян) --- 1 MUX - 34к / 2 MUX - 49к

http://www.cifronim.com/%D1%82%D0%B0%D1%83%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%BC.htm

http://forum.setcombg.com/index.php/topic,40007.0.html

Добра новина.

Някой може ли да ми каже като съм от Габрово как точно да настроя VLC за да ми тръгне телевизията с усб тв тунера?

Публикувано изображение

незнам какво да добавя в секция Options

Редактирано от pavl0v (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какви са тенденциите относно рекламите в цифровата телевизия? Ще се увеличават, или намаляват?Ще има ли телевизия без реклами? Знам, че така се "изхранват" телевизиите, но мен като потребител какво ме интересува това? Сега като гледам кабеларката, забелязвам една доста мрачна тенденция, а тя е за увеличаване времето за реклама.Преди рекламите бяха по две-три минути, сега са пет-седем, а по-късно очаквам да се петнадесет минути, а после десет минути филм - двадесет минути реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без реклами само на платените канали а телевизиите може да се изхранват и по друг начин. В момента всички телевизии получават пари от кабелните оператори освен от рекламите в Англия такса телевизор на година е 100 паунда в Италия е 100€ Това не пречи Италия да е страната с най-много реклами в света

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал на уважаемите сънародници да не бързат с прекъсване на договорите с кабелните и сателитни оператори! По новата DVB-T със сигурност ще се предлага толкова много теле боклук, че ще ни падне шапката. Филмите ще са с година на призводство от 80 назад с 5-6 реклами по 15-20 минути :) За HD на свободни канали забрави! Надеждата крепи човека и икономиката ( на богатите)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал на уважаемите сънародници да не бързат с прекъсване на договорите с кабелните и сателитни оператори!

По новата DVB-T със сигурност ще се предлага толкова много теле боклук, че ще ни падне шапката.

Филмите ще са с година на призводство от 80 назад с 5-6 реклами по 15-20 минути :)

За HD на свободни канали забрави!

Надеждата крепи човека и икономиката ( на богатите)!

HD свободни канали -да, със сигурност няма да има, но останалото, което си написал от къде ти хрумна ?

По цифровата ефирна ТВ ще се дават същите канали, които си ги приемаме и в момента, по кабеларките.Разлика няма да има някаква кой-знае каква.

И в момента имам 160 канала на кабелната, ама основно си гледам бТВ и Нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надеждата умира последна. :)

В България никога не е имало 160 ефирни канала и никога няма да има близките 100 години.

Мисле че господин Trichocephalus се бърка жестоко.

Наличието на много канали по кабела не означава, че ще бъдат пуснати ефирно.

Безплатни са само целувките на мама!

Паживьом - увидим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че той не казва че ще пуснат 160 а че от тях гледа БТВ и Нова . Нали не се надяваш да пуснат 100 програми - ще напускат основните Български програми като К1, БТВ тата , Нова ,ТВ7, ББТ - без XXL :) Абе програми като за без пари , които и аз лично най гледам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви имам проблемите, аз не гледам телевизия от едно 7-8 години и нямам проблем :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , все пак новините , няма и тях да чета от интернет , като има кой да ми говори от телевизора а аз през това време да ръчкам във интернет :) А , и забравих , може и Бойко да видя по телевизора по някой път :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , все пак новините , няма и тях да чета от интернет , като има кой да ми говори от телевизора а аз през това време да ръчкам във интернет :)

А , и забравих , може и Бойко да видя по телевизора по някой път :D

Първото не е проблем, второто още по-малко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви имам проблемите, аз не гледам телевизия от едно 7-8 години и нямам проблем :)

Не гледаш обаче клечиш постоянно пред компа което е още по зле значи и ти имаш проблеми и то големи :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледаш обаче клечиш постоянно пред компа което е още по зле значи и ти имаш проблеми и то големи :clap:

Не, нямам, това ми е хоби и професия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най после и във северозападналия край :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък въртят някаква реклама и особено пенсионерите са пощръкляли с тъпи въпроси.

В резюме: тези промени могат да засегнат САМО тези, които гледат на антена. Който гледа кабелна или сателит - остава същото. Досегашните аналогови предаватели НЯМА ДА СЕ СПИРАТ и ще работят паралелно с новите. Колко ще продължи преходния период - не знам, но може да откара и няколко години.

На някои предаватели, където се сменя изцяло антенната система дециметровите преминават на вертикална поляризация. Новите антенни системи от Kathrein имат входове и за старите, и за новите. На други места като при мен има място за двете антенни системи и няма да се сменя поляризацията на аналоговите.

Има засега някакви проблеми с лицензите и не са оправени всички честоти. По принцип трябва да са по шест канала, при мен за момента са одобрени 3. За даден регион всичките предаватели ще работят на една честота. Има някакви проблеми със синхронизацията между границите на покритие в отделните зони, така че да не се усеща преминаването от един на друг предавател (както при GSM клетките).

Предварителните планове бяха на една честота да се излъчват по 6+2 резервни програми. Или по 4 HD. Засега май ще пуснат по 7. Все още излъчването (където го има) е ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО.

Вероятно ще има и спонсорирани от ЕС приемници за социално слаби. Засега нищо не се продава и не трябва да се купува. Вероятно около март ще се включат големите предаватели и които малки са готови, така че от септември да го има.

Официалния сайт:

Цифровизация на ефирните телевизионни програми в България

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напоследък въртят някаква реклама и особено пенсионерите са пощръкляли с тъпи въпроси. В резюме: тези промени могат да засегнат САМО тези, които гледат на антена. Който гледа кабелна или сателит - остава същото. Досегашните аналогови предаватели НЯМА ДА СЕ СПИРАТ и ще работят паралелно с новите. Колко ще продължи преходния период - не знам, но може да откара и няколко години.  

Аналоговите предаватели ще бъдат изключени Септември 2013 г.

На някои предаватели, където се сменя изцяло антенната система дециметровите преминават на вертикална поляризация. Новите антенни системи от Kathrein имат входове и за старите, и за новите. На други места като при мен има място за двете антенни системи и няма да се сменя поляризацията на аналоговите

Всички преидаватели до началото на Март трябва да са на вертикална поляризация. Нещо не разбрах за антенните входове на приемникът, но определено нама оделен вход за вертикал и хорезонтал. Просто трябва да се изправи саймата антена.

Има засега някакви проблеми с лицензите и не са оправени всички честоти. По принцип трябва да са по шест канала, при мен за момента са одобрени 3. За даден регион всичките предаватели ще работят на една честота. Има някакви проблеми със синхронизацията между границите на покритие в отделните зони, така че да не се усеща преминаването от един на друг предавател (както при GSM клетките).

До началото на Март излъчването се води експериментално и за това върмят 3 програми като по всяко време могат да спират и тръгват. Проблемите със синхронизацията не са между оделните зони (острови), а между оделните предаватели в зоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам че аналоговите предаватели ще останат в упротреба още няколко години... причината е че ако се мине само на цифрова телевизия тия по селата дето са далеч ое предавателите може хич да нямат сигнал - просто цифровия сигнал не може конкурира аналоговия по разстояния... и по стабилност на сигнала. това за въртенето на антената е най голямата глупост, която бях чел - въртенето няма как да ти декодира цифровия сигнал...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой от Шумен или областа да знае дали има вече цифров сигнал(тестов)?Мисля да си купя от тея тунерчета DVB-T(флашка),но се опасявам ,че инвестицията ще е напразна поне да средата на новата година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой от Шумен или областа да знае дали има вече цифров сигнал(тестов)?Мисля да си купя от тея тунерчета DVB-T(флашка),но се опасявам ,че инвестицията ще е напразна поне да средата на новата година.

Погледнете това. Но до колко е вярно не мога да кажа, тъй като се намирам в друг регион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой случайно да има тази играчка да сподели малко мнение за нея http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-MY-CINEMA-MYC-U3100-MINI?

А някой случайно да има тази играчка да сподели малко мнение за нея http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-MY-CINEMA-MYC-U3100-MINI?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...