Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

предполагам че аналоговите предаватели ще останат в упротреба още няколко години... причината е че ако се мине само на цифрова телевизия тия по селата дето са далеч ое предавателите може хич да нямат сигнал - просто цифровия сигнал не може конкурира аналоговия по разстояния... и по стабилност на сигнала. това за въртенето на антената е най голямата глупост, която бях чел - въртенето няма как да ти декодира цифровия сигнал...

А, ми - бъркаш са :)http://www.cifrovizacia.bg/ а това кой какво покритие ще има - на кой му пука , нима на някой му пукаше като изхвърлиха аналоговите централи по селата и минаха на ГСМ клетки ? Клетката в едното село а другите села във ниското нямат никакво покритие и ако случайно успееш да се свържеш :) вярвам си имаш на представа какъв разговор може да се води - по някоя сричка чуваш :no-no:

Така че никой не го интересува , важното е да се спазят европейските изисквания , да се вложат/окрадат парите а хората дали ще получават някаква услуга - не е важно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А, ми - бъркаш са :)http://www.cifrovizacia.bg/ а това кой какво покритие ще има - на кой му пука , нима на някой му пукаше като изхвърлиха аналоговите централи по селата и минаха на ГСМ клетки ? Клетката в едното село а другите села във ниското нямат никакво покритие и ако случайно успееш да се свържеш :) вярвам си имаш на представа какъв разговор може да се води - по някоя сричка чуваш :no-no:

Така че никой не го интересува , важното е да се спазят европейските изисквания , да се вложат/окрадат парите а хората дали ще получават някаква услуга - не е важно .

хич не съм сигурен че се бъркам - начетох се на глупостите в сайта и въпреки написаното съм сигурен че аналоговата телевизя няма да спре септември... качеството било по добро... то по принцип може да е по донро ама бас ловя че няма да ползват тоя битрейт при който ще е добро... просто при бързите сцени квадратите ще си ги има... Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
предполагам че аналоговите предаватели ще останат в упротреба още няколко години... причината е че ако се мине само на цифрова телевизия тия по селата дето са далеч ое предавателите може хич да нямат сигнал - просто цифровия сигнал не може конкурира аналоговия по разстояния... и по стабилност на сигнала. това за въртенето на антената е най голямата глупост, която бях чел - въртенето няма как да ти декодира цифровия сигнал...

А ти въоще прочете ли какво писахза антените?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Интересно какво ще стане с тази цифровизация, ако направим аналогия с доставчиците на кабелна и сателитна телевизия, където на един транспондер повече телевизии се накичват за по-евтино, но с ниско качество и нисък битрейт. Няма гаранция какво в действителност ще се получи. Интересно дали пограничните проблеми с телевизията и радиото, поради използване на същите честоти, но с по-високи предавателни мощности от някои наши съседки поне от части ще бъдат смекчени...

А, ми - бъркаш са :)http://www.cifrovizacia.bg/ а това кой какво покритие ще има - на кой му пука , нима на някой му пукаше като изхвърлиха аналоговите централи по селата и минаха на ГСМ клетки ?
На никой няма и да му пука. В селата вече масово живеят шепа пенсионери, а и някои имат сателитна телевизия. Важното е в градовете да има покритие, пък за селата кой да ти мисли... Иначе се хвалят с 90+ процента покритие в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересно какво ще стане с тази цифровизация, ако направим аналогия с доставчиците на кабелна и сателитна телевизия, където на един транспондер повече телевизии се накичват за по-евтино, но с ниско качество и нисък битрейт. Няма гаранция какво в действителност ще се получи. Интересно дали пограничните проблеми с телевизията и радиото, поради използване на същите честоти, но с по-високи предавателни мощности от някои наши съседки поне от части ще бъдат смекчени...На никой няма и да му пука. В селата вече масово живеят шепа пенсионери, а и някои имат сателитна телевизия. Важното е в градовете да има покритие, пък за селата кой да ти мисли... Иначе се хвалят с 90+ процента покритие в България.

Що не земеш малко да попрочетеш технически термини и спецификации и да погледнеш хората в развитите държави какво са направили, а след това да се опитваш да мислиш...?! М?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Що не земеш малко да попрочетеш технически термини и спецификации и да погледнеш хората в развитите държави какво са направили, а след това да се опитваш да мислиш...?! М?
А можеш ли да си предствиш, че може и да не си ти единственият, който ги "разбира" тези неща и не съм далеч уверен, че цифровизацията ще доведе до подобряване на качеството на сигнала, па особено и в България както не е правено нищо свястно от "соцялизма". Защото не знам за мобифоните, но на доста места има кошмарно покритие на GSM мрежата. И не прави грешката да ни бъркаш с развита страна. Развитите страни не са с раздърпани носилки в спешното, с дупки-трапове по пътищата, нито караш по магистралата там все едно си капитан на кораб в бурното море, па да не говорим че заплатите им започват от повече от 1К EUR. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А можеш ли да си предствиш, че може и да не си ти единственият, който ги "разбира" тези неща и не съм далеч уверен, че цифровизацията ще доведе до подобряване на качеството на сигнала, па особено и в България както не е правено нищо свястно от "соцялизма". Защото не знам за мобифоните, но на доста места има кошмарно покритие на GSM мрежата. И не прави грешката да ни бъркаш с развита страна. Развитите страни не са с раздърпани носилки в спешното, с дупки-трапове по пътищата, нито караш по магистралата там все едно си капитан на кораб в бурното море, па да не говорим че заплатите им започват от повече от 1К EUR.

Не знам кво разбираш, гледам те кво пишеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Не знам кво разбираш, гледам те кво пишеш
Нещо по същество? Транспондер е всеки отделен канал на един сателит, за който се грижи един приемник/предавател, като с мултиплексиране може да се прекарат няколко телевизионни и радиопрограми. Понеже честотната лента не е неограничена, а наемът е скъп, някои хора решават проблема с компресия. Пробутват повече, но с по-лошо качество. Предвид факта, че тепърва започваме, това може и да не е проблем точно сега... Каква е връзката с темата? Не съм уверен, че битрейтът и качеството, с което ще се излъчва цифрово ще е това, което си мислят някои, че ще е. Нито далеч не съм особено оптимистичен, че това ще означава абсолютно изключване на смущенията. Би могло да е крачка в положителна насока, но не съм уверен в реализацията на нещата. Типична мнителност към нещата, които се правят в по-ново време. Че някой казва цена от 100, като реално цената е 50 и се върши работа за 25, а останалото се прибира и в крайна сметка хората страдат. Универсална схема, която се прилага практически навсякъде. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нещо по същество? Транспондер е всеки отделен канал на един сателит, за който се грижи един приемник/предавател, като с мултиплексиране може да се прекарат няколко телевизионни и радиопрограми. Понеже честотната лента не е неограничена, а наемът е скъп, някои хора решават проблема с компресия. Пробутват повече, но с по-лошо качество. Каква е връзката с темата? Не съм уверен, че битрейтът и качеството, с което ще се излъчва цифрово ще е това, което си мислят някои, че ще е. Нито далеч не съм особено оптимистичен, че това ще означава абсолютно изключване на смущенията. Би могло да е крачка в положителна насока, но не съм уверен в реализацията на нещата. Типична мнителност към нещата, които се правят в по-ново време. Че някой казва цена от 100, като реално цената е 50 и се върши работа за 25, а останалото се прибира и в крайна сметка хората страдат. Универсална схема, която се прилага практически навсякъде.

Въпросът е дали ще е с по-добро качество от ефирната.

Според мен би трябвало, но...ше видим в последствие

Другият въпрос е, че на който му не изнася, няма да си купува декодер, макар че идея си нямам за какви пари говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Въпросът е дали ще е с по-добро качество от ефирната. Според мен би трябвало, но...ше видим в последствие Другият въпрос е, че на който му не изнася, няма да си купува декодер, макар че идея си нямам за какви пари говорим
Много работи "би трябвало да са". Навярно знаеш разликата между "Е", "Би трябвало" и "Ще"(Shall, Should и Is) Цената на устройствата е между 50 и 100лв, а този който гледа ефирното телевизионно излъчване няма избор, освен да си закупи декодер, не за всички въпросът е до желание. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много работи "би трябвало да са". Навярно знаеш разликата между "Е", "Би трябвало" и "Ще"(Shall, Should и Is) Цената на устройствата е между 50 и 100лв, а този който гледа ефирното телевизионно излъчване няма избор, освен да си закупи декодер, не за всички въпросът е до желание.

Казвам, че би трябвало, не мога да гадая, докато не се появи на бял свят.

Теб също те съветвам да не гадаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Казвам, че би трябвало, не мога да гадая, докато не се появи на бял свят. Теб също те съветвам да не гадаеш.
Просто съм наясно с манталитета на управляващите държавната машина. А ти не си ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Цифровизацията ще се изгражда от кадърни екипи, а не от "управляващите държавната машина".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме гони параноята и не съм предубеден във всяко едно нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много работи "би трябвало да са". Навярно знаеш разликата между "Е", "Би трябвало" и "Ще"(Shall, Should и Is) Цената на устройствата е между 50 и 100лв, а този който гледа ефирното телевизионно излъчване няма избор, освен да си закупи декодер, не за всички въпросът е до желание.

За социално слабите ще се раздават безплатно. Мангалите като им ги дадат ще развъртят добър бизнес, щото всичките са на кабелна или сателитна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Цифровизацията ще се изгражда от кадърни екипи, а не от "управляващите държавната машина".
Те екипите хубаво са кадърни, но кой ги ръководи и в кого са ножа и хляба, кой плаща?
За социално слабите ще се раздават безплатно. Мангалите като им ги дадат ще развъртят добър бизнес, щото всичките са на кабелна или сателитна.
И това го има... Сигурно трябва да бъде направено така, че който има сателитка или кабеларка да не може да ползва такова нещо, сигурно и така са го измислили. Който има сателитка за какво му е тунер за ефирна телевизия? Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... сигурно и така са го измислили. Който има сателитка за какво му е тунер за ефирна телевизия?

Измислили са го. Дали е по най-добрия начин - няма да коментирам, имам резерви. Обаче, много изписа - не беше зле да попрочетеш поне в нет-а. И да имаш сателитка или смешкаларка - ето малко доводи:

12-15 безплатни ефирни програми (и то само в началото, без да се броят регионалните мултиплекси) със сигурност ще разколебаят доста народ дали да плаща ежемесечно на смешкаларки и сателитки... Аз лично само изчаквам да ми свърши договора, и без това от 100 и кусур канала гледам не повече от 20, а което няма да го има ефирно - има вече маса интернет-ресурси.

Аналоговият ЕФИРЕН сигнал СПИРА ОКОНЧАТЕЛНО на 1 септември 2013, без да правиш догадки колко години още щял да остане и дали е по-качествен. Дотогава и сигналът ще е с вертикална поляризация.  Справка - ЗЕС и План за цифровизация... черно на бяло.

Редактирано от thebest (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен качеството ще варира - когато сигналът е достатъчно силен ще си е добре, а на отдалечените места където е слаб просто декодера ще дропи кодировката и ще прави цветни квадрати... същото ставаше и при m-sat - те много отдавна почнаха да пускат цифрова телевизия... и като сигнала мине през 15 усилвателя и се изкриви до неузнаваемост, просто ключа за декодиране дето се сменяше на 15 секунди не винаги достигаше цял до далви декодера... за аналогия с аудио записите - каквото и да е кодирането, качеството винаги е по лошо от аналоговия запис на подходящ носител. просто орининала е аналогов и качеството се се разваля още при прекодирането, (независимо от битрейта цифровия сигнал няма нищо общо с аналоговия оригинал, но при достатъче битрейт ще е подобен...)...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Измислили са го. Дали е по най-добрия начин - няма да коментирам, имам резерви. Обаче, много изписа - не беше зле да попрочетеш поне в нет-а. И да имаш сателитка или смешкаларка - ето малко доводи: 12-15 безплатни ефирни програми (и то само в началото, без да се броят регионалните мултиплекси) със сигурност ще разколебаят доста народ дали да плаща ежемесечно на смешкаларки и сателитки.....
Да попрочета в интернет някакви рекламки или някоя нелепа агитация? Технологичната част е ясна, реализацията обаче е много интересна и съм доста скептичен за тия 15 безплатни ефирни програми. То и с аналогово предаване можеха да ги пуснат. А що иде реч за сателитките и кабеларките - качествените канали са предимно небългарски. И колкото и да ми се иска програми от типа на Viasat Explorer няма да се появят в ефирно предаване тук. А тия агитации за 15 програми безплатни, добро качество и тем подобни за мен докато не ги видя и не ги "пипна" са просто пропаганда и спекулации. Колкото интернетът на БТК беше високоскоростен... А за интернет ресурсите - ще се преповторя... Кабелни канали като Discovery, Viasat Explorer, AXN или Fox Crime доста съм ги търсил в интернет, па дори с опция и да си плащам да ги гледам пак ги няма. И не се очертава скоро да ги пускат. Хората си пазят хляба - как ще ти позволят да ги гледаш в Интернет, като трябва да се движи и телевизионната индустрия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

" Който има сателитка за какво му е тунер за ефирна телевизия?"

Това е много общо казано и не се вързва много със HD сателитната телевизия. Защо ли? Ами така, както си го цитирал, то по твоята логика може някой да си помисли че със сателитен приемник за аналогова телевизия може да гледка и прословутите HD канали по спътниците. Я помисли и дето ти говорят колегите, вземи и още малко попрочети. То тук не е да пишеш кой ще пуши и кой не. Дай малко накрая на годината по положителни изказвания бе човек. Ти си срещу цяла България вече. Апостол в 21 век ли искаш да те направим или спасител на нацията?

Забравих!

Ефирно и сега можеш да погледнеш БТВ и TV7 ама на телевизор като хората, а не на гълабарник. Сещаш ли се вече?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
" Който има сателитка за какво му е тунер за ефирна телевизия?" ... Ефирно и сега можеш да погледнеш БТВ и TV7 ама на телевизор като хората, а не на гълабарник. Сещаш ли се вече?
Много ми е интересно какво точно има общо с изказването ми? Казвам, че който има цифрова сателитна или кабелна телевизия без това не му е нужен декодер за аналогова цифрова телевизия - просто защото такава не ползва. Толкова е просто - ако нямаш кола, за какво ти е да ходиш на бензиностанцията? А сателитни приемници много и различни - това в момента не го коментирам. А положителните изказвания ще ги има, когато действително видя положителни неща и когато не остава съмнение за разни злоупотреби и некадърно свършена, но замазана работа. TV7 може да се гледа ефирно аналогово само в Софийско, а БТВ всеки телевизионен приемник може да приема аналогово - дори и черно-белият Юность. От техническа гледна точка нещата са относително ясни, въпросът с практиката обаче е друго нещо. Действителното покритие и качество на сигнала ми се иска да го видя как би било в цялата страна преди да го хваля. Защото ако ще е като с GSM-ите и тяхното "хубаво" покритие - по-добре да си караме с аналоговото. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Много ми е интересно какво точно има общо с изказването ми? Казвам, че който има цифрова сателитна или кабелна телевизия без това не му е нужен декодер за аналогова цифрова телевизия - просто защото такава не ползва. Толкова е просто - ако нямаш кола, за какво ти е да ходиш на бензиностанцията? А сателитни приемници много и различни - това в момента не го коментирам. А положителните изказвания ще ги има, когато действително видя положителни неща и когато не остава съмнение за разни злоупотреби и некадърно свършена, но замазана работа. TV7 може да се гледа ефирно аналогово само в Софийско, а БТВ всеки телевизионен приемник може да приема аналогово - дори и черно-белият Юность. От техническа гледна точка нещата са относително ясни, въпросът с практиката обаче е друго нещо. Действителното покритие и качество на сигнала ми се иска да го видя как би било в цялата страна преди да го хваля. Защото ако ще е като с GSM-ите и тяхното "хубаво" покритие - по-добре да си караме с аналоговото.

Ходи на доктор синко! Тук в тези раздели няма балами, които да ти уйдисват на коментарите.

Аз не съм в Софийско но и тук при мен спокойно си гледам двете програми засега в HD формат.  И забележи - ЕФИРНО. Е за сега само две, но ще станат и 20.Нима си мислиш, че Германия за 5 месеца покри цялата страна с цифров HD сигнал? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Ходи на доктор синко! Тук в тези раздели няма балами, които да ти уйдисват на коментарите. Аз не съм в Софийско но и тук при мен спокойно си гледам двете програми засега в HD формат.  И забележи - ЕФИРНО. Е за сега само две, но ще станат и 20.Нима си мислиш, че Германия за 5 месеца покри цялата страна с цифров HD сигнал? 
Ефирно, но цифрово. Явно не четеш какво пиша. Аналогово можеше TV7 да се гледа само в София-област. Ако е само до повечето програми - и аналогово можеха да се пуснат. Цифровизацията се прави от други съображения. А и за HD формат ми трябва HD телевизор... А колко точно е HD ти можеш да ми кажеш... И не, съмнява ме да станат 20 и ако станат 20 ще са 20бози от типа на БосфорТВ. Защото кабелните канали трудно ще се навият да тръгнат да се излъчват без пари. И без това няма да се излъчва AXN или Viasat, така че ми е абсолютно безразлично, ако ще и 200 да са. Аз искам да е сигурно, че цялата страна ще бъде покрита с качествен телевизионен сигнал, а няма да се прави отново нещо през пръсти, колкото да се замаже положението. Все още и не ми обясни за какво ми е тунер за ефирна цифрова телевизия, ако приемам телевизията чрез сателитен приемник или кабелна? Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Отстъпвам ти на коментарите като доста по-възрастен от теб. Друг е въпросът на кого колко му е ясна тази тема.. Да ти кажа! Забеляза ли? Има нова тема "Душевните сълзи на мъченика, пресъздадени Чрез слово тежко." Защо не се преместиш в нея да напишеш някой коментар, та да те разберат хората че и от "мъченици " разбираш. От мен весело посрещане на новата година на Теб и всички съфорумци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Отстъпвам ти на коментарите като доста по-възрастен от теб. Друг е въпросът на кого колко му е ясна тази тема.. Да ти кажа! Забеляза ли? Има нова тема "Душевните сълзи на мъченика, пресъздадени Чрез слово тежко." Защо не се преместиш в нея да напишеш някой коментар, та да те разберат хората че и от "мъченици " разбираш. От мен весело посрещане на новата година на Теб и всички съфорумци!
Чакай малко сега. Мисля, че нещо не сме се разбрали. Когато аз говорех за излъчването на програмите, по-точно за TV7 и посочих за район София визирах аналоговото ефирно телевизионно предаване, което съществува там и което го няма за другите региони на България в аналово вид. За гълъбарника нещо не съм те разбрал - все си мислех, че говориш за архаични телевизори, а не за такива които просто са без цифров тунер. Що иде реч до цифровият тунер - все още не отговори за какво ми е цифров тунер, ако ползвам сателитна телевизия, която включва и приемник, който така или иначе си ми конвертва сигнала до вида, в който телевизора може да го възпроизведе. Промяна би имало конкретно за тези, които гледат основно ефирното аналогово телевизионно предаване. Самият факт, че тази смяна е инициирана от държавата направо си поставя под въпрос качеството на реализацията, като знаем какви крадливи мизерници ни управляват. Технологично съм наясно как стоят нещата, но не съм с кой знае какъв афинитет към новостите от типа - като видя новост, да й се лепя независимо колко е недодялана в изпълнението си. Искам да видя в реалността каква ще бъде телевизията, а не реклама за 3, 6 или 42програми ефирни програми. Които я ги видя, я не ги видя реализирани. Искам и да видя действително ще бъде ли покрита цялата страна или пак ще бъдем на старият хал. Хората не ги грее цифрово ли е или аналогово... Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...