Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бръмчи и бръмчи щайгата проклета!

Препоръчан отговор

Здравейте! Пускам темата, защото не мога да намеря отговор на следният въпрос : Защо компютъра ми продължава да бръмчи, след като и двата вентилатора са смазани и почистени до блясък? Компютъра бръмчи само отначало, когато се пусне, и когато не е ползван поне 12 часа, тоест когато не е загрял! След 1-2 минути бръмченето спира, и започва да си работи нормално, но това всяка сутрин, и не спира! Смазвал съм и чистил вентилаторите преди 2 дена, но проблема продължава! На какво може да се дължи? П.С - Не съм голям хардуерен специалист!

Редактирано от programings (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Пускам темата, защото не мога да намеря отговор на следният въпрос :

Защо компютъра ми продължава да бръмчи, след като и трите вентилатора са смазани и почистени до блясък?

Компютъра бръмчи само отначало, когато се пусне, и когато не е ползван поне 12 часа, тоест когато не е загрял! След 1-2 минути бръмченето спира, и започва да си работи нормално, но това всяка сутрин, и не спира! Смазвал съм и чистил вентилаторите преди 2 дена, но проблема продължава! На какво може да се дължи?

П.С - Не съм голям хардуерен специалист!

Кои три вентилатора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за грешката, имах във предвид двата вентилатора - този на процесора, и този на захранването!

Става въпрос за следното дъно :

Тип централен процесор AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Дънна платка Asus K8V-VM (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Чипсет на дънната платка VIA K8M890CE, AMD Hammer

DIMM1: A-Data 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-4-4-8 @ 200 MHz) (2.5-4-4-7 @ 166 MHz)

Тип BIOS AMI (11/09/06)

Комуникационен порт Communications Port (COM1)

Комуникационен порт ECP Printer Port (LPT1)

Видео картата е NVIDIA GeForce 6200 LE!

П.С - По хардуер хич ме няма, не ми се смейте! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега,чистенето и смазването на вентилатори помага само ако се прави навреме. Тоест профилактично,преди да почнат да вият. Иначе натрупаните боклуци дебалансират перката и разбиват лагерите, на които се върти. Като поработят малко осите им се загряват и раздуват от топлината, така престават да бучат. Като изстинат се свиват и пак започват. Мисля,че разбираш сам какъв е истинския начин - смяна !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само смяна ли е решението? Във момента нямам и пукнат лев!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само смяна ли е решението? Във момента нямам и пукнат лев!

Не е казано веднага да си ги смените, но при първа възможност ги свалете, отидете до магазина с тях и си купете или същите или такива, които ще можете спокойно да си ги монтирате в къщи. Не забравяйте, че последните са правотокови и има значение как се вързват. Те обикновено са с малки куплонзи и мисля, че и това няма да Ви е проблематично.Успех Ви желая!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти си пропуснал най скапания , на видеото ако има , иначе сменявай с нови - това смазване е временно решение .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Пускам темата, защото не мога да намеря отговор на следният въпрос :

Защо компютъра ми продължава да бръмчи, след като и двата вентилатора са смазани и почистени до блясък?

Компютъра бръмчи само отначало, когато се пусне, и когато не е ползван поне 12 часа, тоест когато не е загрял! След 1-2 минути бръмченето спира, и започва да си работи нормално, но това всяка сутрин, и не спира! Смазвал съм и чистил вентилаторите преди 2 дена, но проблема продължава! На какво може да се дължи?

П.С - Не съм голям хардуерен специалист!

На някои дъна има малки вентилаторчета дето се скапват и бръмчат като руски миг. Преди години на едно пс бях сменял такова. Струваше ново около 3лв мисля.

btw и аз не съм хардуерен специалист .. просто разглобих кутията и беше явно че е от него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам на видеото, ама май бръмчи този на захранването, не е от дъното! На дъното е само един, този на процесора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледай внимателно за други вентилатори. На дъното е възможно да има още един малък вентилатор. На видео картата би трябвало да има още един. Възможно е и на твърдия диск да имаш поставени вентилатори. Добра идея е да си монтираш два вентилатора на кутията - отпред за вкарване на свеж въздух в кутията и един отзад за изкарване на топлия въздух от кутията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно вента на захранването е "най-потърпевш" от прахоляка и пр.

Но щом казваш ,че е смазан.Най-вероятно лагерчетата му са заминали,опита ли да го земениш с друг?

Най-лесно би бил разбрал даден проблем като смениш компонент-в случая вентилатор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Та така! Оказа се, че не съм го смазал както трябва! Дадох го на един познат, и той ми го смаза! Сега е добре! Това до кога ще трае? Завинаги ли ще е, или ще трябва да си купувам нов?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та така! Оказа се, че не съм го смазал както трябва! Дадох го на един познат, и той ми го смаза! Сега е добре!

Това до кога ще трае? Завинаги ли ще е, или ще трябва да си купувам нов?

Непременно си купи нов. Свали стария и на магазина. Не е скъп. До 10 лева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непременно си купи нов. Свали стария и на магазина. Не е скъп. До 10 лева.

Понякога вентилаторите вият докато влязат в обороти(Smart Fan Control).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така! Занесох компютъра на хардуерен специалист, защото мен ме няма по хардуерната част! След няколко часа ме извика да го взема, като каза, че вентилатора не е за смяна, поради простата причина, че вътре бил много запазен! Бръмчал така, защото целият захранващ блок е бил много прашасал, и той го изчисти! Изчисти хубаво със въздух под налягане и другите хардуерни компоненти, както и цялата кутия, така че да не остане нито една прашинка! Сложи силикон и на двата вентилатора за всеки случай, и затвори кутията! Сега се прибирам, пускам го, и е тих като тишината! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че заради един 5-10 лв. които ти се свидят да дадеш, може да си нанесеш доста по-големи щети. Смазването на вентилаторите, не е решение на проблема, след 2 седмици най-късно очаквай, виенето да започне отново. Послушай lz4 купи си нови вентилатори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така! Занесох компютъра на хардуерен специалист, защото мен ме няма по хардуерната част! След няколко часа ме извика да го взема, като каза, че вентилатора не е за смяна, поради простата причина, че вътре бил много запазен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че заради един 5-10 лв. които ти се свидят да дадеш, може да си нанесеш доста по-големи щети. Смазването на вентилаторите, не е решение на проблема, след 2 седмици най-късно очаквай, виенето да започне отново. Послушай lz4 купи си нови вентилатори.

Напротив! Когато се прави грамотно почистването и смазването дават голям ефект и за доста време. Проблеми има само с най- малките дето се слагат на евтините видеокарти - тези вентилаторчета почти не могат да се оправят с почистване и смазване.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от своя страна имам въпрос. Как може да защитим максимално вентиралторите си от прахоляка ?

Като държите компютъра в чиста стая, но надали има толкова чиста. Има и филтри, които се слагат пред вентилатора.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване