Премини към съдържанието
TimeShifter

3D дизайн/анимация в чужбина?

Препоръчан отговор

Много искам да уча 3D дизайн и анимация, но за жалост тази специалност в българия е на... долнопробно ниво. В чужбина не съм сигурен как точно се води. Срещал съм я като Digital Art, Computer Animation, Animation, и т.н.. За сега търся някой държавен университет, тъй като таксите на останалите не ми харесват. Някой ако може да ме насочи към университет, за предпочитане в ЕС, да е с посилна за българина такса и степента да е бакалавар. Разбира се обучението да е на английски. Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Ти май не си бил във ВУЗ... или в гимназия. Аз мога и сам да се информирам, но съветите от хора с опит винаги са добре дошли. Плюс това наясно ли си колко време ще отнеме да проверя всичките 211 университета с 3D design/animation в ЕС и останалите 500+ по света? А да си чувал, че някой от тях искат регистрация преди да получиш брошура, която отнема допълнително време? Защо да си играя седмици да ровя във всичките, като може някой вече минал по моя път да стесни кръга до няколко държави или университета? А чужд език не се учи просто така. Знаеш ли колко години трябват, за да можеш да разбираш като някой ти говори? Не е толкова лесно, колкото да четеш или говориш. Все пак преподавателя няма да говори бавно, за да смогвам с превода. Много хора знаят английски, но все пак теглят субтитри. Замислял ли си се защо? Плюс това знам също немски и руски, но не са на достатъчно високо ниво, че да карам лекции на тях. Докато английския ми е перфектен, дори съм учил технически и съм живял 3 месеца в САЩ. Като се има и в предвид, че е най-разпространен, не виждам какъв е проблема. Били си спестил ненужните коментари за в бъдеще? Пречиш, че и се излагаш на всичкото отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hogeschool van Breda. ВУЗ-а е в Холандия (ЕС), таксите са малко високи (1720 EUR), но хората предлагат студентски кредити. Специалността се казва International Game Architecture and Design (IGAD). Най-добре ще бъде да отидеш в Интеграл (не знам откъде си, но тези имат офиси в по-големите градове в страната) и чриз тях да разучиш още. Аз също съм се насочил към тази специалност, но с други умения (Уеб програмиране и девелоп на приложения за телефони или Art & Technology for Next Generation Entertainmen). При теб би трябвало да е "3D Visual Art". Успех на изпитите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване