Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

plaamen010

проблем с игра

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,незнам дали това е подходящото място за темата ако нее така се извинявам.Драпнах си една игра и по специално Формула 1 2010,проблема е,че ми засича и немога дасе насладя на играта.системните изисквания на играта са Системни изисквания : Минимални изисквания: OS: Windows XP / Vista / 7 Processor: Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2 RAM: 1 GB (XP) / 2 GB (Vista / 7) Video card: GeForce 7800 / ATI Radeon X1800 VRAM: 256 MB HDD: 12.5 GB на които моя компютър отговаря а дори и са по-добри.Конкретния ми въпрос е какво мога да направя зада неми забива играта и всъщност къде е проблема.Неразбирам от компютри и ако може по просто да ми обясните.Компютъра ми е с Windows XP,RAM: 2 GB,Video card: GeForce 8800.Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А процесора какъв е насичането мисля, че е от процесора. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би процесора (не е показано какъв е), да е слабичък за тази игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Processor: Intel Pentium D 3.4 Ghz\ASUS -това е процесора ми.???

Редактирано от plaamen010 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено мисля, че е от процесора с този едноядрен процесор да не очакваш чудеса.Ако искаш да играеш нови игри, купи си нов компютър.Вярно финансите в последно време не стигат, но ако случайно те сърбят едно хиляда лева, ще можеш да си джиткаш, колкото искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pentium D са двуядрени аз сам с Pentium D 930 3.0GHZ и 7300GT и нямам проблеми с F1 2010!Мисля,че е от играта!Сложи Pit crew animation на low!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,незнам дали това е подходящото място за темата ако нее така се извинявам.Драпнах си една игра и по специално Формула 1 2010,проблема е,че ми засича и немога дасе насладя на играта.системните изисквания на играта са Системни изисквания :

Минимални изисквания:

Processor: Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2

RAM: 1 GB (XP) / 2 GB (Vista / 7)

Video card: GeForce 7800 / ATI Radeon X1800

VRAM: 256 MB

HDD: 12.5 GB

на които моя компютър отговаря а дори и са по-добри.Конкретния ми въпрос е какво мога да направя зада неми забива играта и всъщност къде е проблема.Неразбирам от компютри и ако може по просто да ми обясните.Компютъра ми е с Windows XP,RAM: 2 GB,Video card: GeForce 8800.Благодаря предварително

почистване на процесора от прах,нови видео драйвари.

под товар,какви температури държи процесора?

ако е над 55градоса,задължително си го изчисти от прах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pentium D са двуядрени аз сам с Pentium D 930 3.0GHZ и 7300GT и нямам проблеми с F1 2010!Мисля,че е от играта!Сложи Pit crew animation на low!

За изискванията пише ясно и конкретно Core 2 Duo , а не просто двуядрен !

Не е случайно упоменато наименованието на процесора.Не може да играете нови игри с щайги на по 4-5г.

Като искате да играете нови игра - вложете малко пари в компютрите и после ревете - тази игра ми насича !

Пак добре , че CodeMasters не правят сериозна проверка на хардуера и въобще да не се инсталира ако не отговаря на мин. изисквания за играта.

Не ми е ясно как процесора ти отговаря както той не стига , че е по-старо поколение и със сигурност е по слаб от Core2Duo !

Нищо , че Core2Duo работи на по ниска честота , то производителността е много по-голяма ! Не вярвай на този чалгаджия - фен на Преслава !

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неразбирам от компютри и за това и питам,ако бях на ясно нямаше да пускам темата.Значи е неможе да тръгне както трябва на моя компютър.мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изискванията пише ясно и конкретно Core 2 Duo , а не просто двуядрен !

Не е случайно упоменато наименованието на процесора.Не може да играете нови игри с щайги на по 4-5г.

Като искате да играете нови игра - вложете малко пари в компютрите и после ревете - тази игра ми насича !

Пак добре , че CodeMasters не правят сериозна проверка на хардуера и въобще да не се инсталира ако не отговаря на мин. изисквания за играта.

Не ми е ясно как процесора ти отговаря както той не стига , че е по-старо поколение и със сигурност е по слаб от Core2Duo !

Нищо , че Core2Duo работи на по ниска честота , то производителността е много по-голяма ! Не вярвай на този чалгаджия - фен на Преслава !

Ти за какъв се имаш бе мой? Я първо себе си погледни, после обиждай другите.. Аз съм гаджето му и аз слушам и харесмам Преслава, за това я е сложил заради мен! Той дори не слуша такава музика! Така, че ако обичаш спазвай добрия тон за да не започна и аз да падам на твоето ниво. По-полека с комплексите, не е нормално..

F1 Mania 2010 върви перфектно на моята машина!Може би е някакъв мод!И не сам чалгаджия!

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти за какъв се имаш бе мой? Я първо себе си погледни, после обиждай другите.. Аз съм гаджето му и аз слушам и харесмам Преслава, за това я е сложил заради мен! Той дори не слуша такава музика! Така, че ако обичаш спазвай добрия тон за да не започна и аз да падам на твоето ниво. По-полека с комплексите, не е нормално..

F1 Mania 2010 върви перфектно на моята машина!Може би е някакъв мод!И не сам чалгаджия!

:wors::) точно така - скапан мод е http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif на F1 Chalenge 99-02 !

Човека пита за играта на CodeMasters F1 2010 и двете няма нищо общо !

Така , че друг път не лъжи човека , че на този архаизъм играта върви префектно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да попитам още нещо,мога ли да сменя процесора с по-нов както се сменят другите компоненти или е не е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да попитам още нещо,мога ли да сменя процесора с по-нов както се сменят другите компоненти или е не е възможно.

Зависи какво е дъното. В общия случай с дъната от това поколение сокетът е физически същия като при по-съвременните, но по-нови процесори не се поддържат. Погледни какъв е модела и пиши пак - някакъв Asus, пейстнал си го с процесора - напиши целия модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво е дъното. В общия случай с дъната от това поколение сокетът е физически същия като при по-съвременните, но по-нови процесори не се поддържат. Погледни какъв е модела и пиши пак - някакъв Asus, пейстнал си го с процесора - напиши целия модел.

Intel Pentium D 945

LGA775Pkg,3.4 GHz, 2x2 L2 Cache, Up only

ASUS P5PL2\P5LD2 Family

Intel 945P\PL\G Chipset Support CD Rev.213.03 64-bit computing support

Това намерих из книжките на компа,надявамсе да е това защото несъм наясно много.

Редактирано от plaamen010 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори компютъра и на самото дъно щом е Асус си пише точният му модел ! Ако е ASUS P5LD2 няма проблем да смениш процесора ,но ако е другото няма как(не подържа Core 2 Duo) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в книжката пише точно този ASUS P5LD2 значи ще може дасе смени,сега някои ако каже и коко пари варви един процесор Core 2 Duo ще съм благодарен. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 80 до 300 долара, колкото повече - толкова по-хубав :angry: с малки изключения ... Ето примерно е7200 ми се стува на добра цена и носи на клок :ph34r:

/edit/ Нещо друго не пише ли по дъното? rev. нещо си ? Ако е 'чисто' p5ld2 без нищо друго не поддържа 45нм процесори и си макс до е6700.

Редактирано от banshee79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 80 до 300 долара, колкото повече - толкова по-хубав :down: с малки изключения ... Ето примерно е7200 ми се стува на добра цена и носи на клок ;)

/edit/ Нещо друго не пише ли по дъното? rev. нещо си ? Ако е 'чисто' p5ld2 без нищо друго не поддържа 45нм процесори и си макс до е6700.

ами аз несъм го отварял а в книжката това пише,а това 45нм каво е че несъм наясно с нещата. :whist: и смяната на процесора в какво се изразява,смисъл могали и сам даго направя. Редактирано от plaamen010 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

45нанометра е големината на активните елементи в процесорите с ядро Wolfdale (e7200, e8300 и подобни), предишната технология е 65 нанометра, като в е6700 който и поддържа твоето дъно. Самата смяна е лесна и логична ако си сръчен в ръцете и имаш наченки на техническа мисъл :) Има

по въпроса, има един тънък момент с полагането на термопастата, но ако си вземеш BOX процесор (комплект процесор с радиатор) може да не ти се наложи да си го мажеш сам. Ако имаш някой приятел който да има малко повече опит от теб го вземи за морална подкрепа :clap:

Трябва да отбележа, че процесора който ти трябва е Core2Duo e6700 2.66GHz 65nM, защото има и Pentium Dualcore e6700 3.2GHz 45nM който не ти върши работа, дъното няма да го разпознае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

45нанометра е големината на активните елементи в процесорите с ядро Wolfdale (e7200, e8300 и подобни), предишната технология е 65 нанометра, като в е6700 който и поддържа твоето дъно. Самата смяна е лесна и логична ако си сръчен в ръцете и имаш наченки на техническа мисъл :) Има

по въпроса, има един тънък момент с полагането на термопастата, но ако си вземеш BOX процесор (комплект процесор с радиатор) може да не ти се наложи да си го мажеш сам. Ако имаш някой приятел който да има малко повече опит от теб го вземи за морална подкрепа ;)

Трябва да отбележа, че процесора който ти трябва е Core2Duo e6700 2.66GHz 65nM, защото има и Pentium Dualcore e6700 3.2GHz 45nM който не ти върши работа, дъното няма да го разпознае.

ok и след като се смени процесора някакви настрики или нещо за инсталиране или тем подобни неща трябватли или просто се маха стария и се слага новия и толкова.мерси :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да настройваш :) ХРто ще си намери подходящ драйвер за новото устройство, евентуално ще трябва да рестартираш и готово :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да настройваш :eek: ХРто ще си намери подходящ драйвер за новото устройство, евентуално ще трябва да рестартираш и готово :speak:

ок,мерси за помоща. :speak::nono: и едно последно въпросчес с новия процесор освен,че ще мога да подкарам F1 2010 имали някаква осезаема разлика при работа с компютъра или за такава трябва да сменя още нещо. Редактирано от plaamen010 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...