Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ : програма за промяна на рутер

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци!!!Искам да попитам дали има програма с която рутерът да стане един вид werlles или рутера да прехваща безжичен интернет,ако може с коя програмка става това и как по-точно,Благодаря на всеки който с еотзове и даде полесен съвет ;):angry:;)

Редактирано от Trichocephalus
заглавие (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети какво е рутер /маршрутизатор/ и сам ще си отговориш... Според мен НЕ, не става това, което искаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно колегата има предвид масово продаваните .... така наречени рутери. За да използваш въобще WiFi, рутера трябва да е с такава функционалност - демек трябва да си има WiFi модул....А ако няма....забрави. Няма софтуер, който да накара рутер без WiFi да придобие такъв... Не е необходима външна програма, за да накараш рутерчето да работи като .... Gateway, Access Point / AP Client или WDS. Обикновено в повечето рутерчета продавани на пазара съществуват тези възможности, но ако си изтеглил късата клечка....може и да не стане... За тази цел хората продават само АР-та и е по-добрия избор. Ако обаче искаш да използваш рутерчето да прихваща през радиото и да ти рутира през LAN/WAN....няма да стане....обикновено интернета се подава на WAN порта, а на LAN и Wireless е зад NAT.....:) Сподели какъв е модела на рутерчето, за да видим дали може да се направи подобно нещо с него.... И...ако може малко повече инфо каква точно ти е идеята.....

Редактирано от liudmil_l (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно колегата има предвид масово продаваните .... така наречени рутери.

За да използваш въобще WiFi, рутера трябва да е с такава функционалност - демек трябва да си има WiFi модул....А ако няма....забрави. Няма софтуер, който да накара рутер без WiFi да придобие такъв...

Не е необходима външна програма, за да накараш рутерчето да работи като .... Gateway, Access Point / AP Client или WDS.

Обикновено в повечето рутерчета продавани на пазара съществуват тези възможности, но ако си изтеглил късата клечка....може и да не стане...

За тази цел хората продават само АР-та и е по-добрия избор.

Ако обаче искаш да използваш рутерчето да прихваща през радиото и да ти рутира през LAN/WAN....няма да стане....обикновено интернета се подава на WAN порта, а на LAN и Wireless е зад NAT.....:yanim:

Сподели какъв е модела на рутерчето, за да видим дали може да се направи подобно нещо с него....

И...ако може малко повече инфо каква точно ти е идеята.....

окей,значи рутера ми е TP-LINK-WR542G идеята ми е да го ползвам за прихващане на интернет-не да разпръсква нет а да прихващам интернет с него и да ползвам прихванатия нет евентуално,защоо покрай мене е пълно с рутери който нямат парои-еиния е на 0 мтра от блока ми-"ТЕХНОМАРКЕТ"-магазина а и има и разни адмнистрации ойто имат изградени мржи а няма сложени пароли на ртерите.идеята ми е с моят рутер да хващм интернет от въпросните рутери без пароли.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

окей,значи рутера ми е TP-LINK-WR542G идеята ми е да го ползвам за прихващане на интернет-не да разпръсква нет а да прихващам интернет с него и да ползвам прихванатия нет евентуално,защоо покрай мене е пълно с рутери който нямат парои-еиния е на 0 мтра от блока ми-"ТЕХНОМАРКЕТ"-магазина а и има и разни адмнистрации ойто имат изградени мржи а няма сложени пароли на ртерите.идеята ми е с моят рутер да хващм интернет от въпросните рутери без пароли.

С този рутер няма да се получи. Доколкото разбирам използваш лаптоп и виждаш безжичните мрежи наоколо....Защо не се закачиш направо с лаптопа...

В документацията пише:

Enable Bridges – If you select the Enable Bridges checkbox, you can input MAC address

of other APs to communicate with them wirelessly in Bridge mode.

• MAC of AP (1-6): Input the MAC address of the AP which you want to communicate

with. There are six entries can be configured.

The APs can communicate with each other in Bridge mode unless they know each other’s

Което ще рече, че при късмет може да закачиш отсрещната страна като й въведеш МАС адреса, но шанса да стане е минимален...

Та както ще ти кажат и другите колеги - вземи си пусни собствен нет....Така няма да се чудиш какви маги да правиш...:cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване