Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ToBy

Ужасии! Кой е най-страшния филм, който сте гледали?

Препоръчан отговор

Наистина ли е излязъл "Петък 13" 2009 и ако е така от къде да си го дръпна? Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-въздействащия филм,който гледах е Хостел на Тарантино.Не бих го гледал втори път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hanibal_Lektar, Alisa9

Почитатели, пък никой не споменава Manhunter.

П.П. Главния актьор може да ви е по-познат от Местопрестъплението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли е излязъл "Петък 13" 2009 и ако е така от къде да си го дръпна? Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

"Петък 13-ти" излиза на петък 13-ти тази седмица. Аз го чакам с нетърпение. Гледал съм всичките Friday The 13th и сега очаквам за първи път да ме е страх от Джейсън. А колкото до страшните филми: Nightmare on Elm Street, Friday The 13th, Urban Legends 2, See no Evil и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-накрая се отвори такава тема благодаря на автора за кoeто..Та по темата да си кажа честно нито един от тези филми не ме изплашил изобщо ( като изключим 4-5 заглавия които все още не съм гледал но смятам скоро да го сторя) ..Всичките филми се базират на убийство и най-вече моменти в който се включват силни звуци и бързи кадри такова нещо ярък пример "Предизвестена смърт 1" кгато момичето влиза в стаята още в началото и тази сцена по скоро ми проглуши ушите отколкото да ме стресне...Та без да коментираме всеки филм единственото заглавие което ме изплаши в истинския смисъл на думата е "Dead Silence" ЦЪК

Ей това си е филм ....Също леко Shutter ме остана в главата за около ден ..Макар и не толкова страшен .. ;) ..А иначе филмите дето съм ги гледал с приятелите ми от жанра ужаси леко наброяват мисля че към 20 и малко повече като само 8 от тях са заглавия свързани с зомбита и т.н ( филмите без смисъл ) останалите които някои споменаха вече....Просто има с какво да си загубиш 2 часа ...Награбваш ядене и пиене и за 2 часа не съществуваш :)Публикувано изображение

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-страшният филм, който съм виждал е една сапунка, нарича се "Пряко пердаване от Народното събрание" и я пускат от дъжд на вятър по Канал 1. До сега не съм виждал някой да я надмине по кошмарност и реализъм. Повечето епизоди ти държат с години, без значение дали си ги гледал.

Редактирано от asa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами при мен са много и се чудя кое да кажа, но имаше някои, заради които цяла седмица не можах да заспя спокойно и това са Къщата на восъка, Знам какаво направи миналото лято и Погрешен завой...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-страшният филм, който съм виждал е една сапунка, нарича се "Пряко пердаване от Народното събрание" и я пускат от дъжд на вятър по Канал 1. До сега не съм виждал някой да я надмине по кошмарност и реализъм. Повечето епизоди ти държат с години, без значение дали си ги гледал.

Добро попадение Ас ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-въздействащия филм,който гледах е Хостел на Тарантино.Не бих го гледал втори път.

Не е на Тарантино. Той е само продуцент. Режисьора е друг. Ама е гаден. Не страшен (за мен), просто отвратително гаден.

"Къщата на восъка" ...

Сериозно ли? :ph34r:

Голям смях беше с този филм - с едни приятели чистосърдечно се посмяхме - май най страшното нещо от филма беше Парис Хилтън ;)

Аз вече съм споделила за мен кой филми са "най-страшни".

Има един..."An American crime", дето хем искам да го гледам, хем не. Не че ме е страх. Проблема е, че филма е по действителен сличай и моя милост от пусто любопитство прочете целият материал покрай историята + снимките. Два дена ми беше едно...гадно. Чувам добри отзиви за филма, особено за играта на Елън Пейдж, но просто ще е удар върху психиката ми - не че ще ми стане нещо, но като се знам, че продължа да се опитвам да разбера психиката на убийцата...брр. Като се сетя чак тръпки ме побиват. Опази Боже който и да е от подобна съдба...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е на Тарантино. Той е само продуцент. Режисьора е друг. Ама е гаден. Не страшен (за мен), просто отвратително гаден.

Аз вече съм споделила за мен кой филми са "най-страшни".

Има един..."An American crime", дето хем искам да го гледам, хем не. Не че ме е страх. Проблема е, че филма е по действителен сличай и моя милост от пусто любопитство прочете целият материал покрай историята + снимките. Два дена ми беше едно...гадно. Чувам добри отзиви за филма, особено за играта на Елън Пейдж, но просто ще е удар върху психиката ми - не че ще ми стане нещо, но като се знам, че продължа да се опитвам да разбера психиката на убийцата...брр. Като се сетя чак тръпки ме побиват. Опази Боже който и да е от подобна съдба...

Този наистина е брутален филм. Има още един - The girl next door - той е малко по-лека версия на An American crime. И двата филма са направени по един и същи действителен случай. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не зависи ли малко и от възрастта на която ги гледа човек? Като малък ми държеше цяла седмица от Alien, но тогава бях на 10г някъде. Няма да забравя как един съученик ми дойде на гости да гледаме втората част, и така бях затъмнил стаята, че нищо освен телевизора не се виждаше. И към средата в един напрегнат момент той подскочи от стола и се разпищя с което ми изкара акълите и на мене. Оказа се, че котарака се бил покрил в стаята (за което не сме разбрали) и в тъмното се е "заиграл" с ръката му. Впоследствие тази случка му държа няколко седмици :sobbing: Освен него досега най-много са ми въздействали два филма - Red Dragon (от Hanibal) и Apocalypto. Като под "въздействие" имам в предвид повече напомнянето, затова колко сме преходни отколкото някакъв изпитан "ужас" от самия филм.

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този наистина е брутален филм. Има още един - The girl next door - той е малко по-лека версия на An American crime. И двата филма са направени по един и същи действителен случай. Публикувано изображение

За филмите не знам...особено "An American crime" - дори не мисля, че бих искала да го гледам. Макар да го коментирах с други запознати със случая и гледали филма, които ми казват, че във филмът дооооста от нещата са спестени. Е то няма как...зверствата са били направо ужасяващи. Само знам, че във филма са включили моментът с бутилката от кола....брр. Изтръпвам като се сетя.

Казаха ми, че и във филма са опитали накрая да смекчат някак си обстановката, представяйки онзи изрод, в някак си...по-добра светлина. Знам ли и аз. В действителност жената е била направо въплащение на злото - видях нейна снимка. Самото й лице излъчва злоба и безмилостна агресия.

И все пак не знам дали филма би попаднал в категорията на "ужасите" - човек не извръща глава, защото го е страх, а защото му е гадно да гледа.

Но по-голям ужас от подобна действителност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, едва ли има по-ужасен филм от "Том и Джери", та те двамата за секунди буквално сриват света около себе си Публикувано изображение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предизвестена смърт - може би защото беше някакси ново за мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ГНЯВ е наи добрия ужас създаван до момента :P Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГНЯВ е наи добрия ужас създаван до момента :P

Изчакай до петък! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай до петък! Публикувано изображение

Или заспи на улица Елм :clap:

Гняв ми допада единствено зaради участието на Сара Мишел Гелар ;)

Редактирано от frason (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите фаворити са поредиците и класики в жанра: A Nightmare on Elm Street,Children Of The Corn,Day Of The Dead и Hellraiser. Филми,които си заслужава да се видят,ако сте почитатели на жанра са също: Room 1408, Silent Hill, The Grudge, Frontieres, Wind Chill, The Strangers, Ring, FearDocom, Wrong Turn, Red Sands, The Unborn, The Descent, 30 Days Of Night, Fragile, Shutter, White Noise ,An American Haunting, Captivity, Creep,A partment 1303, The Messengers , Death Ride.... Доста дълъг списък,но всички тези филми си заслужават наистина. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента гледам "Огледала" (Mirrors) - уж бил мн страшен, ама до сега класика в жанра - не ме стресна кой знае колко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за класика в жанра, аз най-много обичам хоръри със серийни убийци като:

Friday The 13th (айде бе няма ли да дойде утре)

A Nightmare on Elm Streer (няма ли да има нов скоро време)

Halloween (ри-мейка ми хареса)

The Texas Chainsaw Massacre (жесток)

Child's Play (ЧЪКИИИИ...)

Hellraiser (...и кърфичко)

Midnight Movie (още не съм го гледал)

...и още мноооооого други които не се сещам! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Страшните" филми са едни от любимите ми. За съжаление в последно време трудно може да се попадне на качествен филм на ужасите или, ако не качествен то поне такъв, който не предизвиква насмешка. Повечето от заглавията, които видях в темата са си всепризнати класики в жанра и голяма част от тях са от времето когато филмите се гледаха само на пиратски видеокасети и видеото беше лукс. Един от филмите, които сам гледал и много ме впечатли е филмът "Другите" (Other) с Никол Кидман. Малко странен и можеби за това остана някак незабелязана появата му. Това е филм, в които деиствето се развива много бавно и в много тягостна и даже напрегната обстановка, с усещане за нещо зло. До рзвразката към края нямаше никакав екшън, кървища или някакви гадости. Имаше само една плесница :rolleyes:. Един приятел, който винаги се присмиваше на филмите на ужасите, след като изгледа филма, съвсем откровено ми призна, че са му "изтръпнали краката от страх от този филм" :friends1:. Разбира се за въпросния филм има едно условие за да ви въздейства истински, ако решите да го гледате - гедаите го на тъмно и без да се разсейвате в разговори с ниакой който евентуално е до вас. Иначе като добра поредица предизвикваща напрежение са трите филма "Последне изход". Не са най-страшните за мен, но са някак оригинални поне според моите виждания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-страшен от гледна точка на това, което ме е уплашило, са първите филми Halloween. От гледна точка на гадории и кръв и вътрешности, това е Cannibal Holocaust.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...