Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Истинска история на едно семейство

Препоръчан отговор

"От полтъргайсти до Христос"

истинска история на едно момче

Публикувано изображение

http://duhove.blogspot.com/p/blog-page_21.html#CYALA_ISTORIYA

Голяма работа си ,но защо на блога си ,си сложил цензура на коментарите?????????
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 61
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Исус, Мохамед и Гаутама не са създатели на религии, а индивиди с патологични отклонения в психиката. За пример - Исус е незаконен син на хитра еврейка и наивен дърводелец, самият той е импотентен - за

На вярващите не са им нужни материални доказателства. Това,че имаме духовен мир и живота ни е щастлив защото следваме дадени напътствия е най-голямото доказателство,че сме на прав път.Умния човек се

За мюсюлманите няма такова нещо триизмерен свят, важното е да става джихада...

все едно аз се оплаках,че ме е страх да спя сама :(

Практикува се от мюсюлмани,да.Аз не знам много по въпроса,приятелка ми разказва как едно момиче от класа и започнало да нервничи,ръмжи и говори с груб глас.Завели я при шейх,който знае как да гони духове и се оправила.Мисля,че нещата във филмите са преувеличени,не се гонят чак толкова трудно.Знам и,че ги предупреждават,че ще ги ударят силно и те се плашат.

В Исляма има кратки молитви,които дават защита от магии и приятелчетата от клипчетата.

Ние ти благодарим за споделеното.

:cool:

Аз също съм чувала, за жена обсебена от нещо, чели са й молитви и накрая какъвто и дух или джин е имало, е излязъл. Не се сещам точно, но мисля че на следващия ден е починала. Действителна история.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Аз също съм чувала, за жена обсебена от нещо, чели са й молитви и накрая какъвто и дух или джин е имало, е излязъл. Не се сещам точно, но мисля че на следващия ден е починала. Действителна история.

В Бг ли се е случило?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познавам жена, за която се говори, че е обладана от тъмна сила. Официалната и диагноза е шизофрения и взима силни лекарства, които явно я държат кротка. Преди години висш духовник се е опитал да и помогне (не знам православните дали практикуват екзорцизъм или просто е чел нещо от библията), но до колкото знам, след телекинезата на обладаната, той е избягал и повече никой не се е занимавал с нея в тази насока. Всичко това може да е чиста измислица, но нещо не ми достига като я засичам на улицата да я питам в прав текст.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нана Мускури - Чудотворна Благодат

http-~~-//www.vbox7.com/play:83fc10f9

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • 4 месеца по-късно...
публикувано (редактирано)

"На кафе" продължи темата за полтъргайстите от „блока на ужасите" в Перник и днес.

Психологът Еленко Ангелов и Христо Нанев, изследователят на полтъргайста Кики, анализираха случая с мистериозните почуквания в дома на семейство Туджарови.

Еленко Ангелов подходи научно към този феномен и си го обясни от гледна точка на квантовата физика и начина, по който тя тълкува подобни явления.

Христо Нанев също се насочи към научно обяснение, но с енергийното поле на човека.

"След смъртта на човек физическите субстанции не се унищожават, а се съхраняват. Това е енергийното поле на човека. До 40-ия ден то е в близост до физическото тяло, след това се отделя и поема по своята небесна магистрала. Има случаи обаче, когато съответната личност е обидена или има огорчение и не може да премине по естествения път в съответните полета на отвъдното, както е в случая в Перник", смята той.

Вижте още дали става въпрос за духове или за всичко си има научно обяснение, според Еленко Ангелов и Христо Нанев, във видеото

http://vbox7.com/play:c14efa6b

или http://play.novatv.bg/play/243158/?autostart=true и http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=310858

Редактирано от agr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора на историята:

- полтъргайстите сте вие двамата със сестра ти... не, нямам предвид човешките обвивки дето ги виждате в огледалото като казвам ти и сестра ти, а това което сте вие

- за съжаление сте насочили към външно обяснение на феномена (бог, мъртви, духове, полтъргайсти, извънземни) вместо да развивате тези си способности и съм напълно убеден, че вече сте ги потиснали и то жестоко, което е жалко

- напълно възможно е енергията на мъртви хора да присъства в дадена къща, където те са живели, но това не са духове, а просто проявления на несъзнаващи себе си като умрели хора (говоря ти от личен опит) и обикновено се постига с измиване в съд с метална куполообразна форма - т.нар. пречистване, кръщаване... както искаш го наричай и което е останало като несъзнаната традиция от стари знания за тези неща в християнството

Не ми се обяснява повече, но ти желая успех, ако един ден решиш да "си спомниш" нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...
Семейство бавно задушило до смърт малко дете по време не четиричасов екзорсизъм

Роднините-изроди отървават кожата само с глоба

Родители и роднини, които задушиха бавно до смърт двегодишно дете, лежейки върху него по време на четиричасов ритуал за екзорсизъм, отърваха кожата и няма да търкат наровете в затвора заради престъплението. Убийците ще трябва само да платят глоби.

Насред ритуални песнопения в затъмнена стая, двегодишната Чуа Уан Зуен е била притисната под одеяло към земята от осем души – срещу двама от които не са повдигани обвинения – по време на откачен опит за пречупване на злите духове, които я били обсебили. Детето било притискано към земята от групичката екзорсисти, по думите на съдените лекари, няколко часа. При това убийците категорично са заявили пред полицията, че не са възнамерявали да убиват момиченцето. Съд в Малайзия наказа с глоби родителите, един чичо, леля и баба в размер на 10 000 рингита всеки (близо 3000 долара), след като те се признава за виновни за причиняването на смъртта на Чуа по невнимание. 21-годишният братовчед на покойното дете бе глобен с 5000 рингита, а друг, на 16-години, бе осъден условно. Първоначално семейните членове отричаха вината си в съда. Но в хода на процеса срещу тях те признаха, че са извършили нападението в дома им в северния град Букит Мертаджам. Прислужница от Индонезия, която, според полицията също е участвала в ритуала, се размина с обвинения, защото се съгласи да свидетелства срещу останалите – етническо китайско семейство. Злите роднини можеше да бъдат изпратени в затвора за 10 години. В случай, че не платят наложените им глоби, те пак могат да се озоват там, но само за седем месеца. Съдебният лекар Захари Нурсаид разказа, че е открил кръв в дихателната система на Чуа, което показва, че тя все още е дишала, когато е била затисната към земята. По думите му, възможно е момичето да е било притискано многократно към пода, защото по телцето й той намерил редица травми. По-рано полицията разкри, че семейството е извършило ритуал за екзорсизъм, защото е смятало, че малкото дете е обсебено от зли духове. Когато стражите на реда нахлули в къщата, реагирайки на сигнал, подаден от друг член на семейството, те заварили осмината души да лежат върху момичето в затъмнената стая, каза началникът на местната полиция Азман Абдул Лах. Момичето е било притиснато към пода с лицето надолу, а от купчината хора се чували заклинания.

blitz.bg

Пълно безумие!

Явно има хора, които живеят в средновековието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОТ АВТОРА НА ИСТОРИЯТА.

Здравейте, казвам се Веселин, на 29 години съм и живея в Стара Загора. Благодаря на agr за желанието да публикува връзка към историята ми. Потвърждавам, че това е история, която наистина се случи на мен и цялото ни семейство преди 20 години и в нея няма ни най-малък елемент на авторска фантазия или преувеличения. Въпреки че мина доста време, я помня отлично, понеже от тогава и аз, и останалите в семейството ни сме я разказвали стотици пъти, а и сме я писали на няколко пъти в различни формати.

Не искам да ангажирам никого с мнението си относно полтъргайстите или религията. Разказвам единствено какво ми се случи.

..лично за мен понятието полтъргейст е поредното човешко определение и то все свързано с религиозен контекст ..

Мнението ми не означава,че непременно си измисляш тази твоя семейна случка и просто аспирирам повече на научния анализ,който отдавна изследва психологическите аспекти изобщо на явлението - полтъргайст!От самовнушения,невежество до статус и среда..

За пример давам,как и  за първи път било документирано изображението на дева мария и то през далечната 1968год.http://4.bp.blogspot.com/_qOLuUOsgl_s/SYrXVjMpBMI/AAAAAAAAAvg/DhUXJa7ljzI/s320/zeitoun-Fawzy-Mansur.jpg

Публикувано изображение

..ееее,пише - Налоо,аз съм Девата Мария :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В почти всички от случаите за които вярващите в паранормалното твърдят, че даден дом е обитаван от полътргайсти, причинителят на страните явления е детето или децата от семейството живеещо в ”обитаваният” дом. Да! Наистина е толкова просто обяснението!
Повечето хора нямат представа, колко хитри и креативни могат да бъдат децата (дори в много ранна възраст) търсещи  внимание, когато са  агитирани или скучаещи. Освен това повече хора не съзнават, че децата изпитват наслада и удоволствие, когато намерят начин чрез който могат да тревожат и контролират своите родители.
Milborn Christopher – илюзионист разкрил много мошеници парадиращи с необикновени дарби е разкрил и не малко случаи на полтъргайсти (деца J ) разказва за случай в който попитал група деца, каква е причината да тормозят свой учител, по този начин. Отговорът на децата бил, че след като видели колко наивни и колко лесно могат да бъдат сплашени родителите  и учителят им  това забавление се превърнало в неустоимо за тях.
Вярващите в паранормалното често посочват, че полтъргайстите са много упорити и винаги придружават семействата, когато решат да напуснат ”обитаваният” дом – Обяснението  е пределно просто - когато дадено семейство напусне дадено жилище е нормално да вземат и децата си със себе си, а в новото жилище децата продължават да погаждат същите трикове на родителите си. Почти всеки известен случай отнасящ се за полтъргайсти, след като семейството (заедно с децата си J) напуснат ”обитаваният” дом при следващ наемател, собственик сведения за паранормална активност липсват. Също така при всеки известен случай относно полтъргайсти необясними явление не се случват, тогава  когато децата са на  училище, когато децата играят вън и  когато децата спят
Един от най известните случаи -  случаят Tina Resch е типичен пример за това на какво се способни децата. След като събитията в къщата обитавана от полътргайст са разследвани от известният скептик James Randi, а и фактът, че забравена камера от телевизионен екип заснема скритите действия на детето става ясно, че 14 годишната Tina Resch умишлено и умело е създала цялата истерия тормозейки настойниците си с целта да привлече вниманието на медиите надявайки се, че това ще и помогне да открие истинските си родители.  Между другото десет години по късно Tina Resch получава доживотна присъда за убийство.
Що се отнася до случаите с полтъргайсти  в България – аз знам за няколко по-известни такива които медиите отразиха, наблюдавам една обща прилика из между  тях. Всичките тези семейства, които твърдят, че домът им е ”обитаван” от полтъргайсти ИМАТА ДЕЦА!
 Спомняте ли си  за полтъргайстът Кики? Полтъргайстът който контактуваше  с 11 годишната Даниела Мичева? Преди време прочетох, че полтъргайстът си бил тръгнал, а дали истината не е, че тогава 11 годишната Даниела Мичева е вече зряла жена отдавна пораснала и помъдряла за да играе игричките, които е разигравше по онова време?

Същото се случва на много места по света, където има твърдения за полтъргайсти. След, като децата пораснат полътргайстът изведнъж си тръгва, като в много от случаите порасналите вече деца признават какво са вършели в ”онези” моменти.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...
на 9.08.2013 г.,, ivanxii написа:
В почти всички от случаите за които вярващите в паранормалното твърдят, че даден дом е обитаван от полътргайсти, причинителят на страните явления е детето или децата от семейството живеещо в ”обитаваният” дом. Да! Наистина е толкова просто обяснението!
Повечето хора нямат представа, колко хитри и креативни могат да бъдат децата (дори в много ранна възраст) търсещи  внимание, когато са  агитирани или скучаещи. Освен това повече хора не съзнават, че децата изпитват наслада и удоволствие, когато намерят начин чрез който могат да тревожат и контролират своите родители.
Milborn Christopher – илюзионист разкрил много мошеници парадиращи с необикновени дарби е разкрил и не малко случаи на полтъргайсти (деца J ) разказва за случай в който попитал група деца, каква е причината да тормозят свой учител, по този начин. Отговорът на децата бил, че след като видели колко наивни и колко лесно могат да бъдат сплашени родителите  и учителят им  това забавление се превърнало в неустоимо за тях.
Вярващите в паранормалното често посочват, че полтъргайстите са много упорити и винаги придружават семействата, когато решат да напуснат ”обитаваният” дом – Обяснението  е пределно просто - когато дадено семейство напусне дадено жилище е нормално да вземат и децата си със себе си, а в новото жилище децата продължават да погаждат същите трикове на родителите си. Почти всеки известен случай отнасящ се за полтъргайсти, след като семейството (заедно с децата си J) напуснат ”обитаваният” дом при следващ наемател, собственик сведения за паранормална активност липсват. Също така при всеки известен случай относно полтъргайсти необясними явление не се случват, тогава  когато децата са на  училище, когато децата играят вън и  когато децата спят
Един от най известните случаи -  случаят Tina Resch е типичен пример за това на какво се способни децата. След като събитията в къщата обитавана от полътргайст са разследвани от известният скептик James Randi, а и фактът, че забравена камера от телевизионен екип заснема скритите действия на детето става ясно, че 14 годишната Tina Resch умишлено и умело е създала цялата истерия тормозейки настойниците си с целта да привлече вниманието на медиите надявайки се, че това ще и помогне да открие истинските си родители.  Между другото десет години по късно Tina Resch получава доживотна присъда за убийство.
Що се отнася до случаите с полтъргайсти  в България – аз знам за няколко по-известни такива които медиите отразиха, наблюдавам една обща прилика из между  тях. Всичките тези семейства, които твърдят, че домът им е ”обитаван” от полтъргайсти ИМАТА ДЕЦА!
 Спомняте ли си  за полтъргайстът Кики? Полтъргайстът който контактуваше  с 11 годишната Даниела Мичева? Преди време прочетох, че полтъргайстът си бил тръгнал, а дали истината не е, че тогава 11 годишната Даниела Мичева е вече зряла жена отдавна пораснала и помъдряла за да играе игричките, които е разигравше по онова време?

Същото се случва на много места по света, където има твърдения за полтъргайсти. След, като децата пораснат полътргайстът изведнъж си тръгва, като в много от случаите порасналите вече деца признават какво са вършели в ”онези” моменти.

В интернет се твърдят най-различни твърдения под формата на "истини" за подобни неща, докарващи в най-различен смисъл.  Не всичко що е истина - е истина. Просто всеки си цитира като папагал от всякъде добавяйки и негово мнение, без въобще да знае кое от какво идва и защо идва.... Като Марийка е излъгала нещо, дай да кажем, че и Иванчо се е н**кал.

Редактирано от Ground Zero SPL (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване