Премини към съдържанието
Adler9

От къде да си намеря драйвери,за audio,vidio(card)

Препоръчан отговор

От къде да си намеря драйвери,за audio,vidio(card)......,както и някакви си драйвери за "чипсет" (или както там се казва) :)

Трябва да си форматирам харда и тея работки май ще ми трябват,така ,че ако има доброжелатели-ПРИЕМАМ СЪВЕТИ :newspaper: (Индианец и РС--защо не ;-))

Благодаря Ви:-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1-во на кои производители...а и трябва да знаеш модела на компонентите за да избегнеш грешки и несъвместимост

2-ро ако ще форматираш твърдия диск и си с SCSI Silicon Image 3112 SATARaid Controller (Serial ATA II Sil 3132 PCIE controller) си проготви дискета с съответните драйвъри - потърси я в кутията на дъното която идва с покупката на нов компютър за да може след като заредиш от СД-РОМ-а по-време на инсталацията на WINDOWS-a да натиснеш Ф6 и да добавиш поддръжката и разпознаването на твърдия диск иначе компютъра само ще се рестартира...

3-то http://www.nodevice.com

4-то обяснение за ролято на т.нар "чипсети"

http://www.computers.bg/statia.php?mysid=1...dfdf48ac6b70549

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Потърси тук.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти мн.,но нещо не се оправям тук!Значи търся некви драйвери по тия параметри:"

Motherboard Chipset Intel Brookdale i845PE

Field Value

Video Adapter NVIDIA GeForce4 MX 440 (64 MB)

Field Value

Audio Adapter Realtek ALC650 @ Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [b-0]

И нищо не пасва на 100%???ЗАЩО-ДРУГИ ЛКИ ТРЯБВА ДА ПОЛЗВАМ!

Кофти е като тръгнеш да правиш нещо което не разбираш,ама как иначе ще се се получи?!?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    От къде да си намеря драйвери,за audio,vidio(card)......,както и някакви си драйвери за "чипсет" (или както там се казва) :)

Трябва да си форматирам харда и тея работки май ще ми трябват,така ,че ако има доброжелатели-ПРИЕМАМ СЪВЕТИ  :clap: (Индианец и РС--защо не ;-))

Благодаря Ви:-)

<{POST_SNAPBACK}>

Случайно към дъното ти да има и някакъв диск? И с видео картата ти?

Изобщо изкарай всички дискове, които са ти дали , когато си купувал компютъра си. Но като ти чета постовете, нищо лично но , най-добре извикай някое приятелче , което ги разбира нещата , а ти си записвай внимателно какво прави.

Успех

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Случайно към дъното ти да има и някакъв диск? И с видео картата ти?

Изобщо изкарай всички дискове, които са ти дали , когато си купувал компютъра си. Но като ти чета постовете, нищо лично но , най-добре извикай някое приятелче , което ги разбира нещата , а ти си записвай внимателно какво прави.

Успех

:bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Бат Lordjohn,Благодаря ти мн.за съвета,и не се засягам ни най малко от истината,така че не се притеснявай затова че си искрен с мен :-)

Но все пак ще се нагърбя и ще се справя сам!Мисля че ще ми е по ценно отколкото ако си водя записки!

В крайна сметка-най много да позатрия малко ненужна информация!

(иначе си пазя старите дискове,но понеже РС-то поудъртя-ми се ще да му сложа по-нови драйвери-така ме посъветваха)

Отново благодаря,за вниманието и прямото отношение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Използвай първо програма Еверест ето и линк към нея, тук от сайта е линка:

http://www.kaldata.com/comments.php?id=104...ghlight=everest

После като я изтеглиш, инсталираш, излекуваш и заредиш отиваш на иконка Computer, изчакваш и ще ти изкара цялото инфо за компютъра ти, като някои от данните ще са в син цвят, цъкаш върху сините и ти излиза Driver update, цъкаш там и на сайта който се е отворил ще се ориентираш къде да си напишеш информацията за модела на джаджата, която притежаваш!

Надявам се с краткото описание да съм ти полезен, препоръчвам ти програмката, яка е и върши доста полезна работа!

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ти мн.,но нещо не се оправям тук!Значи търся некви драйвери по тия параметри:"

Motherboard Chipset Intel Brookdale i845PE

Field Value

Video Adapter NVIDIA GeForce4 MX 440 (64 MB)

Field Value

Audio Adapter Realtek ALC650 @ Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [b-0]

И нищо не пасва на 100%???ЗАЩО-ДРУГИ ЛКИ ТРЯБВА ДА ПОЛЗВАМ!

Кофти е като тръгнеш да правиш нещо което не разбираш,ама как иначе ще се се получи?!?!?!

<{POST_SNAPBACK}>

Така, първото не го пипай.

За видеокартата, отиди на http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp и според вида на операционната ти ситема, си свали драйвер (аз съм с подобна видео карта и последниата версия на драйвера е 81.98)

Последната версия на аудио драйвера можеш да си свалиш от http://www.kaldata.com/comments.php?id=107...ghlight=Realtek

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иди на сайта на производителя.Там ще намериш доста неща. :doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това ще ти е от полза...

(И според мен следвай препоръките една по една докато постигнеш целта си че иначе още повече ще се омажат нещата)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=8728&hl=

ПОЗДРАВИ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви много на всички,за ценната за мен информация cool.gif

Вярвам че ще се справя успешно-скоро ще ви уведомя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте:Понеже ми изчезна звука на комп. как да разбера,кои точно драйвери ми трябват,ето какво показва everest: Analog Devices AD1986A @ nVIDIA nForce 430i (MCP51) - High Definition Audio Controller стигам до тук, и не мога да го намеря.

Редактирано от kirolz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте:Понеже ми изчезна звука на комп. как да разбера,кои точно драйвери ми трябват,ето какво показва everest: Analog Devices AD1986A @ nVIDIA nForce 430i (MCP51) - High Definition Audio Controller стигам до тук, и не мога да го намеря.

Никои ли не знае,кои са драйверите за звука? ;):):speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Каво ти е дъното(точен модел)?

Тип централен процесор DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)

Дънна платка Asus P5ND2 SE (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Чипсет на дънната платка nVIDIA nForce 570 Ultra Intel Edition

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря.ТОВА-asus setup.exe ли трябва да стартирам със xp 32bit ?Ще ми пратиш ли линк към сайта точно,че аз не можах да го намеря

Редактирано от kirolz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.