Премини към съдържанието
eXRuLeZz

RQ: DVDRip XVID на филм (DVD-R)-как да стане?

Препоръчан отговор

Потърсих из форума такива теми, но не намерих(предполагам, че има, но аз лично не успях да намеря)... Ето и въпроса ми. Как мога да рипна филм(от DVD-R диск)? И по-точно искам да знам как се рипват филми от ДВД диск с перфектно качество на 1-2-3 диска, като тези рипове на филми, които качват по тракерите ни. Интересува ме точно такъв вид рип(ако мога така да се изразя), който използват да речем iMMORTALs, DoNE, DiAMOND и др., чиито релиизи са с много добро качество на звук и картина. Питах насам-натам, но никой не ми каза... sad.gif

Надявам се да се намери някой, който да сподели знанич и опит. :nono:

П.П. Търсих в google.com и намерих доста такива статии, от които съм пробвал над 85% и не съм много много доволен, по простата причина, че част от тях(и то голяма) описват начина на рип с даден платен software... До колкото знам от някой от админите по бг тракерите най-разпространените рипове на филми са именно на горе посочените от мен iMMORTALs, DoNE, DiAMOND. Освен това ми казаха(незнам до колко е вярно), че точно тези релиизи бивали рипвани с куп(доста пресилено, но все пак...) програми, като се започне от DVD2AVI и се стигне до VirtualDub...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Потърсих из форума такива теми, но не намерих(предполагам, че има, но аз лично не успях да намеря)... Ето и въпроса ми. Как мога да рипна филм(от DVD-R диск)? И по-точно искам да знам как се рипват филми от ДВД диск с перфектно качество на 1-2-3 диска, като тези рипове на филми, които качват по тракерите ни. Интересува ме точно такъв вид рип(ако мога така да се изразя), който използват да речем iMMORTALs, DoNE, DiAMOND и др., чиито релиизи са с много добро качество на звук и картина. Питах насам-натам, но никой не ми каза... sad.gif

Надявам се да се намери някой, който да сподели знанич и опит. :nono:

П.П. Търсих в google.com и намерих доста такива статии, от които съм пробвал над 85% и не съм много много доволен, по простата причина, че част от тях(и то голяма) описват начина на рип с даден платен software... До колкото знам от някой от админите по бг тракерите най-разпространените рипове на филми са именно на горе посочените от мен iMMORTALs, DoNE, DiAMOND. Освен това ми казаха(незнам до колко е вярно), че точно тези релиизи бивали рипвани с куп(доста пресилено, но все пак...) програми, като се започне от DVD2AVI и се стигне до VirtualDub...

<{POST_SNAPBACK}>

Има доста начини и програми, като например:

1.http://www.comexgroup.com/mmedia/divx/divx.htm

2.http://dvd2xvid.hit.bg/

3.http://divx2dvd.altervista.org/

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има доста начини и програми, като например:

1.http://www.comexgroup.com/mmedia/divx/divx.htm

2.http://dvd2xvid.hit.bg/

3.http://divx2dvd.altervista.org/

<{POST_SNAPBACK}>

Втория линк, който си дал най-много се доближава до това, което исках, дори може да се окаже точно това. :clap:

Много благодаря!

Ако има и други предложения ще се радвам да ги пробвам. :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам малък проблем... :wors: Рипвам си филма както е описано(http://dvd2xvid.hit.bg/), но след като рипна самия филм и прибавя AC3 звука, има разминаване на звук и картина. Стойностите в NanDub->Audio->Interleaving...->Interleave audio every 64ms са така. 64ms за AC3 звук, но въпреки това има разминаване на звука и картината... Някой има ли идеи ? :wors:

Благодаря!

Редактирано от eXRuLeZz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    you my friend need Gordion Knott or the even easier Auto Gordion Knott you can find both on www.videohelp.com

<{POST_SNAPBACK}>

Ползвам го и него, ако беше разгледал сайта, посочен по-горе щеше да разбереш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има значение дали е 64ms или -64ms. За AC3 3+2, 384kbps използвай стойности 160ms и пак 160ms в първите две колонки в Interleaving менюто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

FairUse Wizard 2.2 Сайт:

И аз опитвах много програми за тази цел (ще ми е трудно да изброя всичките), но накрая се спрях на посочената по-горе. Работи стабилно, много добро качество и възможности. Нерегистрираната версия има ограничения в големината на изходния файл (700МВ), но при добро желание може да се намери и Retail версия.

Редактирано от NikolayV (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Има значение дали е 64ms или -64ms. За AC3 3+2, 384kbps използвай стойности 160ms и пак 160ms в първите две колонки в Interleaving менюто

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно модераторче ми се направи на интересно и ми затвори темата, но май не ме разбра. Това което търся не можах да го намеря и незнам кой ги назначава тука, ама май не си вършат работата добре. Първо искам да се извиня че пиша тук, но виждам че тази тема още не е затворена от някой невеж младеж. Търся добър софтуер за конвертиране от MPEG2 към XviD, не искам да правя DVD Rip , това го правя перфектно с определени програми, трябва ми софтуер който прави точно описаното от мен конвертиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    FairUse Wizard 2.2 Сайт:

И аз опитвах много програми за тази цел (ще ми е трудно да изброя всичките), но накрая се спрях на посочената по-горе. Работи стабилно, много добро качество и възможности. Нерегистрираната версия има ограничения в големината на изходния файл (700МВ), но при добро желание може да се намери и Retail версия.

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконни програми, кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

stanley56

Знам че в новините на главната страница е забранено но от кога и в форума?

Поне досега в форума се разпространяваха всякакви незаконни програми, кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гласувам с две ръце за FAIRUSE :clap::clap: ..

.Преди година ми се наложи да се занимавам малко по-сериозно DVD-rip-ване...Пробвах какви ли не програми та безплатни та "платени":)...То не бяха бъгове, нерви, "ужасТ" както се казва!!!...Абе не е за разправяне...

Но тая програмка беше нещо различно, лесен интуитивен интерфейс, AC3, а автоматичен Deinterlace метод направо ме разби!!!И всичко е просто и лесно избираш си филмче правиш си настройките и след няколко час имаш готов перфектен DVD rip без разминаване на звук и т.н

Това е програмата ако питате мен! :wors:

Търся добър софтуер за конвертиране от MPEG2 към XviD, не искам да правя DVD Rip , това го правя перфектно с определени програми, трябва ми софтуер който прави точно описаното от мен конвертиране.

Ако питаш учтиво чичко ти Гугъл ще ти изкара хиляди програми! cool.gif

А аз ползвам добрия стар VirtualDub ...Всъщност една негова модификация:

http://fcchandler.home.comcast.net/stable/

Засега нямам проблеми макар че работя с малки файлове!Пробвай!

Редактирано от Stormrage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За конвертиране от MPEG2 към XviD аз ползвам приграмата Power Director 5 има я в Linkos. С тази програма може да се конвертира от MPEG2 към XviD, DivX и ред още формати. Може да се прави ДВД със съответните менюта. Аз я палзвам за конвертиране от видеото и от видеокамерата във XviD формат. Има и още няколко програми като Пинакал и Адобе Премиере (писна ми да превключвам на тази латиница), но те са по тежки и сложни като безплатния VirtualDub напр., а 1 и2 също За конвертиране е необходим мощно РС (процесор поне 2 ГХ и нагоре и повечко РАМ). Директора е лесен само малко трябва човек малко да го разчовърка. но щом аз се справих предполагам и ти би се справил. Пък и жените сме си малко по интелигентни :-) шега разбира се.

Редактирано от Keralain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    За конвертиране от MPEG2 към XviD аз ползвам приграмата Power Director 5 има я в Linkos. С тази програма може да се конвертира от MPEG2 към XviD, DivX и ред още формати. Може да се прави ДВД със съответните менюта. Аз я палзвам за конвертиране от видеото и от видеокамерата във XviD формат. Има и още няколко програми като Пинакал и Адобе Премиере (писна ми да превключвам на тази латиница), но те са по тежки и сложни като безплатния VirtualDub напр., а 1 и2 също За конвертиране е необходим мощно РС (процесор поне 2 ГХ и нагоре и повечко РАМ). Директора е лесен само малко трябва човек малко да го разчовърка. но щом аз се справих предполагам и ти би се справил. Пък и жените сме си малко по интелигентни :-) шега разбира се.

Мерси за съдействието, намерих една която ми върши перфектна работа - Auto Gordian Knot - прави точно това което искам, но ще пробвам и с Power Director за да видя коя е по-добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Power Director 5 има я в Linkos.

Няма я там. Търсех я с търсачката, но не открих. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Как да направя,че FAIRUSE да не отделя звука и картината?

Виж това: http://www.no-invite.com/forums/index.php?showtopic=1445

Грешка-сайта е"s=o=f=t=v=i=s=i=a=c=o=m-другото е така

Редактирано от eleena1999 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правила на форума:

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконни програми, кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

Това Ви е второ нарушение!!!

stanley56

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.