Премини към съдържанието
Mandor

HDD - Съвети относно големината на диска и SATA.

Препоръчан отговор

До днес имах приятната илюзия, че ми е ясно какъв хард да си купя, или поне, че положението е в общи линии 'more is more'.

Мислех да си купя 250 GB SATA2 Hitachi.

Да, обаче чух някои неща, които силно затрудняват избора ми в момента (но за съжаление не са достатъчни).

1. SATA контролерите, вградени в дънните платки не стават за нищо, което цялостно компроментира използването на SATA интерфейс (въобще), освен ако не си закупиш отделно SATA контролер (стотина долара). Тук бих помолил за сериозни коментари, тъй като аз тъкмо бях решил, че PATA е вече морално остаряла технология и там няма какво да се мисли.

2. Не винаги повече е повече - например 250 GB Seagate и 200 GB Seagate. Първо, че разликата била по-малка от 50 Gb, и второ (по-важно) 200 Гб моделът бил с две плочи, а 250 Гб - със три, което давало голямо предимство на първия. На всичкото отгоре ставаше въпрос за PATA (виж т.1).

3. Естествено, Hitachi беше отхвърлен моментално. Като се замисля за гаранцията и малката разлика в цената, може би има резон.

Бих помолил за коментар (специално за SATA технологията), както и за съвет (естествено) за закупуване на хард (евентуално два) в порядъка 200 - 250 ГБ. Особено бих оценил, ако някой е запознат с такива специфични за конкретни модели (и ревизии) характеристики.

Също ако изкажете някакъв опит относно приложението на RAID 0 (хехе, то е по-скоро AID) масиви за работни станции (в смисъл не за сървъри).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А проучил ли си точно каква е гаранцията на Сийгейт?

За всичко друго може да има субективно мнение, но по повод залъгващата потребителя гаранция единодушието, мисля, е пълно. Аз лично избрах Хитачи, PATA. SATA за момента май само теоретично имат по-големи скорости, ако някой знае друго - ще се радвам да чуя мнение на ползовател какви скорости развива. Справка - http://www.hdtune.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.