anatoliman

Прихващане и усилване на Free WIFI сигнал със рутер

9 мнения в тази тема

Привет колеги.Направо на въпроса-един приятел живее до Лукойл и прихваща със лаптопа Free мрежа от там но слабо.Казали му че със функцията Bridge на рутера му може да се използва рутера като мост на сигнала за неговото усилване.Бихте ли споделили има ли нещо по специално при настройката на рутера и лаптопа.Абе всичко което ще ми е от полза ,че аз ще му го настройвам.Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене първо трябва да се уточни дали като го хваща този слаб интернет може да го ползва. Ако може вече от там нататък е въпрос на настройки - режимите в модема може да са няколко в зависимост от това какво иска да се постигне - Bridge, Repeater, Client, Extender и не знам си к'во още!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Да, може да ползва прихванатият нет но за целта трябва да стои на терасата за да е що годе добре сигнала.Нова мрежа ли трябва да се създаде на рутера, понеже той е ползван на интернет доставчик преди и има създадена мрежа, но сега е неактивна?Целта на процедурата е сигнала да е достачъно силен в хола му,за да сърфира удобно там.Благодаря ти за отговора колега. :angry22:

Редактирано от anatoliman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет колеги.Направо на въпроса-един приятел живее до Лукойл и прихваща със лаптопа Free мрежа от там но слабо.Казали му че със функцията Bridge на рутера му може да се използва рутера като мост на сигнала за неговото усилване.Бихте ли споделили има ли нещо по специално при настройката на рутера и лаптопа.Абе всичко което ще ми е от полза ,че аз ще му го настройвам.Благодаря предварително. :speak:

Можете да си купите 24db насочена антена и да я монтирате на терасата и с нея ще имате интернет в хола :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После тази тема да няма продължение - моя приятел който е близо до Лукойл са го баннали по MAC-адрес и вече не може да ползва Free Wifi на Лукойл какво да правим ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После тази тема да няма продължение - моя приятел който е близо до Лукойл са го баннали по MAC-адрес и вече не може да ползва Free Wifi на Лукойл какво да правим ?!

1.мрежата криптирана ли е (след като са го засекли)

2.Ако знае паролата(ако е криптирана) и само него го ограничава, а другите ги допуска да си смени мак адреса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.мрежата криптирана ли е (след като са го засекли)

2.Ако знае паролата(ако е криптирана) и само него го ограничава, а другите ги допуска да си смени мак адреса

Не, мрежата не е криптирана. Това е АДСЛ, който се ползва от клиенти дошли в района на бензиностанцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, мрежата не е криптирана. Това е АДСЛ, който се ползва от клиенти дошли в района на бензиностанцията.

В зависимост от операционната система, която използва, може да се опит да си смени мак адреса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В зависимост от операционната система, която използва, може да се опит да си смени мак адреса.

Вече се увлече бая в опитите да се правиш на ...

Какво общо има ОС която ползва съм елементарната смяна на МАС адреса от менюто на рутера в режим "повторител" който си прави виртуална мрежа и компа е закачен към виртуалната а не към тази на бензиностанцията.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход