Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

bebsito

Проблем с компютъра.Помощ

Препоръчан отговор

Здравейте! За пореден път се обръщам към вас за помощ,защото от тук получавам най-компетентната. Като го включа получавам съобщение от някакъв Smart Security,който явно децата са инсталирали,че има доста троянски коне които 80% от тях са критична заплаха.Антивирусната ми беше Аваст и явно е изтекъл лиценза,но сега по никакъв начин не мога да я премахна от компютъра,а като инсталирам нова такава въобще не иска да тръгне.И ми изписва това: C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastUI.exe --------------------------- C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastUI.exe This application has failed to start because the application configuration is incorrect. Reinstalling the application may fix this problem. Ако е възможна да ми помогнете добре,ако не ще се наложи май да го преинсталираме :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Първо да деинсталираме Avast5...Това става с инструмента от тази инструкция:

http://www.avast.com/uninstall-utility

След това ще ви помоля да изпълните стъпка 3 и 4 от тази тема Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете на Remove Selected."-Това май го пропуснах,но после от бутона карантина го изтрих,дано да не е грешка.Изпращам ви един лог файл дано да е правилният. И другите два файла изпращам.

mbam-log-2010-10-15 (16-17-39).txt

DDS.txt

Attach.txt

Редактирано от bebsito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирайте отново МБАМ ...и това което го пропуснахте - "Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете на Remove Selected." го изпълнете;) ..защото сега всичко което е намерено от програмата не е изтрито.(No action taken.).!:cool: Ако поиска рестарт - потвърдете!:)

След това:

1.Изтеглете програмата AVZ 4.35 и разархивирайте avz4.zip например в папка (c:\antivir).

- стартирате AVZ и обновявате базата с данни (в меню AVZ: Файл - Обновление баз - Пуск):

Публикувано изображение

Публикувано изображение

2.Затворете всички програми,временно изключете антивирусната си програма,защитната стена и друг защитен софтуер (ако имате такъв),оставете запуснат само Internet Explorer.

- докато трае сканирането и формирането на логовете изключете си интернета.

3.Стартирате AVZ,(в ОС Windows Vista стартирате с десен бутон на мишката от името на администратор),избираме от Меню - Файл - Стандартные скрипты:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

... поставете отметка на 3-ти скрипт и натискаме "Выполнить отмеченные скрипты".В резултат на изпълнение на скрипта в папката AVZ\LOG ще се създаде архив virusinfo_syscure.zip.:

Публикувано изображение

Внимание:След изпълнение на скрипта рестартирайте компютъра си!

4.Стартирате AVZ,(в ОС Windows Vista стартирате с десен бутон на мишката от името на администратор),избираме от Меню - Файл - Стандартные скрипты и поставете отметка на 2-ри скрипт,натискаме "Выполнить отмеченные скрипты".В резултат на изпълнение на скрипта в папката AVZ\LOG ще се създаде архив virusinfo_syscheck.zip.:

Публикувано изображение

5.Затворете AVZ.Включете си антивирусната програма,защитната стена и интернета.Към темата прикачете:

- virusinfo_syscure.zip

- virusinfo_syscheck.zip

Внимание!!!

• Не бъркайте архива virusinfo_syscure.zip с virusinfo_cure.zip (втория за сега не ни е нужен)
  • Ако AVZ не се стартира преименувайте файла avz.exe в 123.com (123.pif или 123.cmd)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

За да направите програмата на руски език (препоръчително)

направете shortcut на иконката на програмата (от инсталационната папка на десктопа си)

десен бутон на иконката ==>properties ==>таб shortcut

ще видите този прозорец - направете посочените корекции:

Публикувано изображение

п.п. с Avast5 всичко наред ли е...?;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Този път мисля,че направих каквото трябва по въпроса с Malwarebytes' Anti-Malware Free След това изтеглих AVZ 4.35,но се получи един проблем.Настройките на браузърите,незнам как се бяха променили и нямах никаква връзка с Интернет.Мозилата я въстанових,но Internet Explorer не мога какви ли не варианти пробвах и не знам как да оправя връзката.Поради тая причина не иска може би и да се обнови базата данни на тази програма и с една дума не мога да продължа. По въпроса с Avast5 мисля,че всичко е наред изтри всичко което не искаше да се премахне,ще мога вече да си сваля нова нали?

mbam-log-2010-10-15 (18-30-59).txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност успях да се справя с проблема с Internet Explorer и направих необходимото,програмата не я направих на руски.

virusinfo_syscure.zip

virusinfo_syscheck.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!Така...този файл:

C:\WINDOWS\system32\Encode.exe

бихте ли го изпратили на Virustotal за анализ и после споделете резултата..!

Използвали сте ComboFix и не сте го деинсталирали както трябва..Става така..:

Натиснете Start ==> Run ==> въведете командата Combofix /Uninstall ==> OK

Публикувано изображение

Изтеглете OTCleanIt или от тук,стартирайте и натиснете Clean up

и последно за сега...:

Изключете интернет,антивирусната си програма и защитната си стена.

AVZ, меню "Файл -- Выполнить скрипт" -- Копирате долунаписания скрипт-- Натиснете бутон "Запустить".

begin
 ExecuteRepair(13);
RebootWindows(true);
end.

След изпълнение на скрипта компютъра ви ще се рестартира.

След всички процедури как е системата ви..?Наблюдавате ли първоначалните симптоми..?:rolleyes:

По въпроса с Avast5 мисля,че всичко е наред изтри всичко което не искаше да се премахне,ще мога вече да си сваля нова нали?

Естествено...без проблеми...!:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! :biggrin: изпълних указанията надявам се правилно.Ето и резултата: Encode.exe Submission date: 2010-10-18 06:23:35 (UTC) Current status: finished Result: 0 /42 (0.0%) По отношение на ComboFix,не го открих. След рестарта на компютъра мисля,че всичко е наред. :whist: Благодаря ви от сърце :gift: !!! Благодаря,че има хора като вас!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Исках да попитам дали приключихме с поправката на проблема или има още какво да се прави.Компютъра се държи нормално,имам си вече и антивирусна,но ми е необходимо потвърждение от специалист.Единственото което мисля че не е както трябва е това,че имам пет икони за DVD устройство в "Моят компютър" и не мога да ги махна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте..!

Аз останах с убеждението че вече нямате проблеми....и затова и повече не ви писах....както и да е грешката е моя..!:)

Направете така:

AVZ, меню "Файл -- Выполнить скрипт" -- Копирате долунаписания скрипт-- Натиснете бутон "Запустить".

begin 
ExecuteStdScr(6);
RebootWindows(true); 
end.

По отношение на ComboFix,не го открих.

Тук не се разбрахме ..не го търсете като някъква програма...Просто в системата ви е останал един драйвер от ComboFix..(C:\ComboFix\catchme.sys)........Само направете двете стъпки и това е ....!

Стъпка 1

Натиснете Start ==> Run ==> въведете командата Combofix /Uninstall ==> OK

Публикувано изображение

Стъпка 2

Изтеглете OTCleanIt или от тук,стартирайте и натиснете Clean up

Какво става сега с петте икони в ''Моя компютър''...?:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Изпълних препоръките.Компютъра се рестартира.Обаче като стигнах до задачата " Start ==> Run ==> въведете командата Combofix /Uninstall ==> OK",отговора беше следния: --------------------------- Combofix --------------------------- Windows не може да намери "Combofix". Уверете се, че сте въвели името правилно, и след това опитайте отново. За да потърсите някой файл, щракнете върху бутона "Старт" и след това изберете "Търси". --------------------------- OK --------------------------- След това изтеглих OTCleanIt и го стартирах,но иконите са си тук. Може би грешката е в мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет..!

begin 
ExecuteStdScr(6);
RebootWindows(true); 
end.

А това изпълнихте ли..?:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,като преди това спрях интернета,антивирусната и защитната стена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...