Премини към съдържанието
Diego

Проблем със звукова карта Creative SB Live! 5.1

Препоръчан отговор

Наскоро си купих звукова карта Creative SB Live! 5.1 Digital (SB0220), и понеже я взех втора ръка с нея не получих оригиналния диск с драйвери.Компютъра ми е с дъно Gigabyte 7VA-C и е с вградена звукова карта (която съм забранил от биоса и съм и изтрил драйвърите), ОС е Windows XP SP2.

Свалих си от официалният сайт драйвърите за creative, но когато се опитах да ги инсталирам ми излезе съобщение че сетъпа не открива карта creative на моя компютър (при положение че при стартиране на win-a ми излезе found new hardware). Този проблем го реших като екстрактнах през winrar драйвера който свалих от сайта и му дадох да си ъпдейтне драйвера ръчно от Sound and audio device. Рестартирах и звука тръгна но само на предните 2 канала. Инсталирах и необходимите програми (съраунд миксер и плей център) за да я настоя на 5.1 но там нямах възможност да избера опция 5.1. Можех да избирам само headphones, 2 speaker и 4 speaker. След две седмици ровене в нета и изпробване на над 20 пакета с драйвери които уж оправяли проблема ситуацията си е пак същата. Доколкото прочетох в нета тази карта SB Live! 5.1 Digital (SB0220) се монтира само в системи на Dell и по принцип не трябва да се продава отделно. След като го разбрах това си свалих От сайта на Dell драйвера който е точно за тази карта но и с него ми изкарва съобщението че сетъпа не открива карта криейтив на моя компютър.

Интересното е че преди няколко дни си качих Мандрива линукс 2006 и картата си тръгна без никакви проблеми на 5.1 даже не беше нужно да и инсталирам допълнителни драйвъри, което ме обнадежди тъй като бях решил да я връщам

Молбата ми е ако някой е имал същия проблем (а като чета в нета те са доста) сподели дали е успял да се справи с него и как го е оправил

Другия вариант е ако има някой с такава карта и има оригиналния диск с драйвери да му направи един имидж и ако може да го качи някъде защото вече не знам какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.