Премини към съдържанието
grunov

RQ:Помощ за реферат по история

Препоръчан отговор

Здравейте :) нужна ми е малко помощ за един реферат на тема "Историческата съдба на Швеция в периода 1919-1935" или "Историческата съдба на Гърция в периода 1919-1935"

Трябва ми информация за държавите през този период :rolleyes: , а ако някой има готов реферат на тази тема ще е идеялно :hush:

Благодаря предварително :bye:

Редактирано от grunov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На български ли държиш да са или ще ти свърши работа, ако са на английски? За материалите става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ами на български ще е по добре ама ако няма как и на английски става ще ги реведа какво толкова :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малиии, тия държави имат ли история в този период?! biggrin.gif

Тука с Мирето три часа преровихме нета - аз славянския, тя англоезичния - "Ц" Щом и братушките нямат инфо - отказвам се...

Изтичай утре да библиотеката, ако е отворена, де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Що не казахте, че ровите бре, та поне аз да си бях полежала малко biggrin.gif - ми нищо няма по таз тема, и за десанта в Нормандия рових доста, ама и за това нямаше. Явно историческите теми са трудни за намиране, особено когато не са от бг историята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Малиии, тия държави имат ли история в този период?! biggrin.gif

Тука с Мирето три часа преровихме нета - аз славянския, тя англоезичния - "Ц" Щом и братушките нямат инфо - отказвам се...

Изтичай утре да библиотеката, ако е отворена, де.

<{POST_SNAPBACK}>

бе и до библиотеката ходих ама нищо немога да намеря .......ама от де ии идват едни и на учителите :)

п.с ако на някой му се намира някой линк към шаблони за Power point да казва,защото може и презентация да правя/на някоя държава от Европа/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За Швеция през този период нищо не открих. Начините ми на търсене определено се изчерпаха и нищо.

За Гърция открих съвем малко исторически данни за този период и за съжаление на английски:

Encouraged by the Allies, the Greeks invaded (1921) Asia Minor, but were defeated (1922) by the Turkish forces of Kemal Atatürk. The Treaty of Lausanne (1923) restored the Maritsa River as the Greco-Turkish frontier in Europe. A separate agreement provided for the compulsory exchange of populations. Under the supervision of a League of Nations commission about 1.5 million Greeks of Asia Minor were resettled in Greece and about 800,000 Turks and 80,000 Bulgarians left Greece and were repatriated in their respective countries. Constantine, who had returned after the death (1920) of King Alexander, was again deposed in 1922. George II succeeded Alexander, but was soon also deposed (1923), and in 1924 a republic was proclaimed and then confirmed by a plebiscite.

The years 1924–35 were marked by unsettled economic conditions and by violent political strife (including coups and countercoups), in which Paul Kondouriotis, Theodore Pangalos, George Kondylis, Panayoti Tsaldaris, Zaïmis, and Venizelos were the chief protagonists. The defeat (1935) of the rebelling Venizelists in Crete marked the end of the republic. Kondylis ousted Tsaldaris and arranged for a plebiscite that resulted in the restoration of the monarchy and the return of George II. In 1936, Premier John Metaxas, supported by the king, established a dictatorship, ostensibly to avert a Communist takeover of the country. In foreign relations, Greece abandoned its anti-Turkish policy by establishing (1934) the Balkan Entente with Yugoslavia, Romania, and Turkey.

П.П. Няма ли начин да си смениш тема? Това си е направо безобразие, какви са тези даскали! Възмутих се искрено! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    За Швеция през този период нищо не открих. Начините ми на търсене определено се изчерпаха и нищо.

За Гърция открих съвем малко исторически данни за този период и за съжаление на английски:

П.П. Няма ли начин да си смениш тема? Това си е направо безобразие, какви са тези даскали! Възмутих се искрено! :)

<{POST_SNAPBACK}>

Много ти благодаря за помоща mireto , а за даскалите -аз просто се обадих на учителя си по история и му казах че няма материяли никаде и че е много трудно,че и другите от класа също не са намерили нищо......... и той каза че може и презентация да направим /така по обща /на някоя държава от Европа .Бе с две думи или реферат или Power point :P :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.