Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, Имам 20" монитор с максимална резолюция 1680/1050 и бюджет от 600лв.за събиране на машина. С клокване,отключване на ядра или каквото и да е за по напреднали няма да се занимавам. Искам да си купя PC на което ще мога да гледам HD филми,и по някой път да изиграя що годе съвременна игра. Благодаря предварително :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно:ASROCK M3A770DE http://sky.bg/Details.aspx?ID=14878 102лв Процесор:AMD Athlon II X2 Dual Core 245, 2.9 GHz, 2MB http://sky.bg/Details.aspx?ID=13798 104лв Памет:ADATA 2GB DDR III 1333 http://sky.bg/Details.aspx?ID=14215 65лв Видеокарта:SAPPHIRE 512M HD5670 DDR 5 http://sky.bg/Details.aspx?ID=15265 146лв Хард диск:WD 640GB 7200 16MB SATA II Blue http://sky.bg/Details.aspx?ID=10614 81лв Кутия:ASUS TA-863 http://sky.bg/Details.aspx?ID=11132 48в Захранване:FORTRON FSP350-60APN, 350W http://sky.bg/Details.aspx?ID=16472 48лв 595лв!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с игрите ще е трудна задача за 600лв. За 1080p филми няма да имаш проблем, но в тоя бюджет няма как да се събере нещо свястно. Все пак:

Публикувано изображение

Аз обаче бих препоръчал друг вариант е с вградено видео. Получаваш стабилно дъно на което в бъдеще спокойно можеш да сложиш дори 6-ядрен процесор,достатъчно количество RAM, приличен съвременен процесор и по-сериозно захранване, а след време лесно можеш да добавиш и по-сериозна видеокарта, ако ти се доиграят по-нови игри:

Публикувано изображение

Едит:

Попроменили са се цените, та вместо Samsung F3 500GB, смятай WD Blue 640GB за три лева отгоре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с игрите ще е трудна задача за 600лв. За 1080p филми няма да имаш проблем, но в тоя бюджет няма как да се събере нещо свястно. Все пак:

Публикувано изображение

Аз обаче бих препоръчал друг вариант е с вградено видео. Получаваш стабилно дъно на което в бъдеще спокойно можеш да сложиш дори 6-ядрен процесор,достатъчно количество RAM, приличен съвременен процесор и по-сериозно захранване, а след време лесно можеш да добавиш и по-сериозна видеокарта, ако ти се доиграят по-нови игри:

Публикувано изображение

Едит:

Попроменили са се цените, та вместо Samsung F3 500GB, смятай WD Blue 640GB за три лева отгоре.

До 50лв над тези 600лв не е проблем да ги дам щом втория вариант е за предпочитане !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава вземи и по-хубава кутия, че тоя ASUS не е нищо особено, ама гледах да се вместя в бюджета. Демек краен вариант: AsRock 880G Extreme3 AMD Athlon II X3 440BOX 2x2GB DDR3 A-DATA 1333 640GB WD Blue COOLER MASTER ELITE 330 BLACK, w/o PSU Fortron SAGA II 500W 645лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде едно и от мен с акцент върху естетиката ;)

Публикувано изображение

Бъдещ ъпгрейд само с нископрофилна и енергоефективна видеокарта.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички предложени до момента са добри, но и аз ще се опитам да сглобя една конфигурация.

Кутия по ваш вкус - 40лв нещо такова

захранване - FORTRON FSP350-60APN, 350W - 48лв

дъно - ASROCK 770 EXTREME3, AMD 770, DDR III - 127лв

процесор - AMD Phenom II X2 Dual Core 550, 3.10GHz, 2x512K (L2 Cache), 6M (L3 Cache), BOX, AM3 - 152лв

рам - KINGSTON 2 x 1GB DDR III 1333 - 78лв

хард - WD 500GB 7200 16MB SATA II Blue - 70лв

видео - GIGABYTE 512M GT240 N240D5-512I DDR5 PCI-E - 133лв

до тук 650лв

CD-DWD - LG DVD-RW GH22NS40, SATA, BLACK 32лв

ако се пазари онлайн ще трябват и 20лв за транспортни разходи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Благодаря на всички за оказаната помощ при избора на компютър :wors: Вчера купих тази конфигурация..доволен съм как работи но малко ме притеснява хард диска какви странни шумове издава близки до ручене на фуражомелка.. :) Щях да купувам BLuе но накрая взех този Black понеже е Sata3 и с 5г.гаранция...та това нормално ли е за тях или е дефектен !

post-4178-0-34930700-1289292513_thumb.jp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... малко ме притеснява хард диска какви странни шумове издава близки до ручене на фуражомелка.. :wors:

Щях да купувам BLuе но накрая взех този Black понеже е Sata3 и с 5г.гаранция...та това нормално ли е за тях или е дефектен !

С два Black диска съм (750 и 1 гб.) и чак пък такива шумове... Дори моите почти не ги чувам. Остави го да поработи няколко дена и ако продължават шумовете и са чак толкова силни, колкото казваш, аз на твое място бих ги занесъл обратно във фирмата от където съм ги взел... Погледни как е S.M.A.R.T. (примерно с EVEREST, опцията в BIOS трябва да е включена).
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да не е стегнат добре диска? Отвори кутията като е изключен и го разклати малко, ако не е стабилно закрепен е нормално да дрънчи :nono: По принцип оптичните устройства в тази кутия се закрепват само от едната страна, но харддисковете трябва да се притегнат и от двете страни. Ако не може да се захване здраво с ToolFree приспособленията виж дали няма вариант те да се махнат и да се закрепи с обикновени болтчета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъннах преди малко във Скай от където го купих и човека ми каза че това било напълно нормално за този модел :nono: и той така бил преди време изненадан как -цитирам "щракал" диска..това било от електрониката му,някакво секюрити не знам си какво... баси тъпотията...стария ми 7 годишен Maxtor никога не съм го чувал....

Редактирано от hose11 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъннах преди малко във Скай от където го купих и човека ми каза че това било напълно нормално за този модел :eek: и той така бил преди време изненадан как -цитирам "щракал" диска..това било от електрониката му,някакво секюрити не знам си какво... баси тъпотията...стария ми 7 годишен Maxtor никога не съм го чувал....

Естествено,че така ще ти кажат!Имаш право до три дена да върнеш стоката,поне така си мисля,без храни и лекарства!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Black серията е малко по-шумна, истина е, но чак пък толкова, колкото го описваш, поне при мен не е. Ако имаш възможност, сравни ги със същите при някой твой приятел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си купих вече,и леко съска!

В момента съм със Samsung. Преди година се развали и сега през 7 до 14 дни ми прави проблеми - понякога малки, понякога големи. Вече не знам какъв HDD да си купя, който няма да се развали след 1-вата година или по-зле...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм с 250 гб seagate от 5 години вече и си работи перфектно :) преди 2-3 месеца издаваше някви звуци но ся всичко е ок :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване