Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Интресува ме какво е мнението Ви по въпроса за мобилния интернет и има ли почва у нас ;)Или конкретно неограничения който предлага Мтел и след като използваш определените 2.5 ГБ ти го намаляват на 128 Кб..........има ли някой който го ползва? Струва ли си? Че ми се налага да пътувам често и ограничения някак си не ми върши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди малко търсех повече информация за този пакет на Loop, но нищо съществено не намерих, ако има запознати ще се радвам да споделят мнението си ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз се рових, но се оказа, че трябва да имаш отделно карта на Loop, все има някакви врътки....Не ми трябват хиляда карти

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз се рових, но се оказа, че трябва да имаш отделно карта на Loop, все има някакви врътки....Не ми трябват хиляда карти

Точно в този раздел има много мнения и обяснения точно по Вашият въпрос. Явно въобще не сте търсили. Постарайте се отново.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в този раздел има много мнения и обяснения точно по Вашият въпрос. Явно въобще не сте търсили. Постарайте се отново.

Извинете за "невежеството" МИ, но ще бъдете ли така добър да ми покажете мнението поне на един потребител, който е изказал мнението си за НЕОГРАНИЧЕНИЯ интернет, който предлата Мтел и какво се случва след като се изчерпят определените ГБ и го намалят на 128 Кб, дали въобще отваря някакви страници.......ще съм Ви абсолютно благодарна и ще приема отрицателните точки които сте ми сложили .........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете за "невежеството" МИ, но ще бъдете ли така добър да ми покажете мнението поне на един потребител, който е изказал мнението си за НЕОГРАНИЧЕНИЯ интернет, който предлата Мтел и какво се случва след като се изчерпят определените ГБ и го намалят на 128 Кб, дали въобще отваря някакви страници.......ще съм Ви абсолютно благодарна и ще приема отрицателните точки които сте ми сложили .........

Преди ползвах Home Box oт тези лъжци и да ти кажа на няколко кб/с се отваряха страничките! Така че ще се отварят, но бавничко... Ако имаш търпение може да ти свърши работа, но при по-тежки сайтове ще ти прави проблеми след изчерпването на трафика със максималмата скорост, в зависимост от мрежата!

Съвет: Ако ти трябва надежден интернет, то иди ползвах Wifi зони, ще си свършиш работа, за разлика със този мобилен еквивалент!

Редактирано от Mr.Markov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди ползвах Home Box oт тези лъжци и да ти кажа на няколко кб/с се отваряха страничките! Така че ще се отварят, но бавничко... Ако имаш търпение може да ти свърши работа, но при по-тежки сайтове ще ти прави проблеми след изчерпването на трафика със максималмата скорост, в зависимост от мрежата!

Съвет: Ако ти трябва надежден интернет, то иди ползвах Wifi зони, ще си свършиш работа, за разлика със този мобилен еквивалент!

Благодаря ти за отговора Mr.Markov :P В крайна сметка, мисля че се отказах ...ще си карам със 300те безплатни МБ на служебния телефон, пък докъдето ми стигнат ;)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз открай време ползвам мобилен интернет, защото си нямам РС нито лаптоп. На глобул съм, и абонамента ми на месец е само 4.90лв за 10МВ на максимална скорост,след които скороста намаля но съм много доволен. С оперката си нетя , тегля си мп3 абе редовен онлайн живот си водя и то изгодно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Нашите мили оператори разбират следното под неограничен интернет Имаш месечно трафик до 2,5 гига байта След това всичко се заплаща допълнително влезеш ли във вбокса (както е прослувувата реклама на мтел) точно от вбокс един приятел направи 220 лева сметка... Толкова мега байти лапа това чудовище,че не е истина за сваляне на музика и филми не може да става дума Тези услуги са единствено удобни за фейсбук (ако ползваш... ) някакви браузер игрички,да си проверяваш пощата за скайп и да четеш нещо в интернет и батко гугъл Само за това може да се ползва този пакет и кажи речи се сбираш месечно в тези 2.5 гига байта На какво нашите оператори казват - Неограничен интернет - ТАЙНА И все е удобно нещо,но е все още ново като всяко ново нещо очакваме БУМ в развитието му след година може би и по-скоро ще бъде изгодно сега пак е изгодно,но става само за нещата,които изброих аз лично мисля скоро да стана абонат :ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Има пакети и по 10GB.

След като изразходиш трафика в пакета, не плащаш отгоре, но скоростта ти пада на 128Kbps, което е много бавно...

Всичко е описано в договора, който се подписва, както и на страниците им, макар и със ситен щрифт.

Научете се да четете!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...става само за нещата,които изброих...

То това му е идеята на въпросния интернет. Може да се забрани показването на картинки в браузъра, за да се пести трафик.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На глобул съм, и абонамента ми на месец е само 4.90лв за 10МВ на максимална скорост

10 МБ са за 2,50, а за 5 лв са 25 МБ на максимална скорост. Ограничението на скоростта до 128 кб/сек (16 кБ/сек)наистина ти позволява да вършиш почти всичко из мрежата. По-голям проблем е когато си извън покритието на 3Г мрежата, където скоростта е по-ниска, понякога само 1-2 кБ/сек.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашите мили оператори разбират следното под неограничен интернет

Имаш месечно трафик до 2,5 гига байта

След това всичко се заплаща допълнително

Това не е само тук в БГ Sobieskimania:)

Бях в Италия. И там е така, и аз така се прецаках с тия 2.5 GB искарах във нета нон-стоп точно 3 дена. Като свършат всичко се заплаща и то добре...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой от всичките пакети си ТИ?

Никой.

Имам обаче 2-ма познати, които са.

Според изнесената информация от Mtel, такова е положението, в договорите също си пише.

Ако договорът се нарушава, въпросът може да се повдигне в КЗП

Но нали всеки има сливи в устата, вместо да се опита да разбере какво става?

След като в договора пише едно, а се получава друго, това се счита за неизпъленние на същият от страната на мобилният оператор.

След като не се предявили претенции, не сте прочели това, което подписвате и не знаете какво трябва да получите, проблемът не е мой.

Извинявам се, ако е прозвучало грубо, но просто това са фактите.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че може да погледнеш и за WiMAX http://4ever.bg/ http://www.maxtelecom.bg/

WiMax е добър, но обхватът му в България е силно ограничен и се концентрира около малко населени места, с по-голямо население.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WiMax е добър, но обхватът му в България е силно ограничен и се концентрира около малко населени места, с по-голямо население.

WiMax e causa perduta, LTE е новия 4G стандарт, който по всички прогнози ще господарства на пазара

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WiMax e causa perduta, LTE е новия 4G стандарт, който по всички прогнози ще господарства на пазара

Не се знае...Разработва се нова генерация на WiMax, до колкото съм чел.

Щяла да има скорост доста по-висока от сегашната, така че няма кой знае какво изоставане...

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се знае...Разработва се нова генерация на WiMax, до колкото съм чел.

Щяла да има скорост доста по-висока от сегашната, която от тази гледна точка я прави по-привлекателна.

Въпроса при 4G НИКОГА не е бил в скоростта, а в услугите, в безполезнена миграция от съществуващите 2G и 3G. И това са стандарти за мобилна коминикация, не само за пренос на данни
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса при 4G НИКОГА не е бил в скоростта, а в услугите, в безполезнена миграция от съществуващите 2G и 3G. И това са стандарти за мобилна коминикация, не само за пренос на данни

Не ми допада мобилните оператори да властват на пазара на мобилни интернет услуги.

802.16e му се правят прогнози за скорости 1Gbit/s стационарен и 100Mbit/s мобилен интернет.

А и мобилните оператори в България не могат да покрият дори със святно GSM/GPRS/EDGE покритие, тръгнали на 3G/4G...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал но се замислям. А все пак точно и при двата се пише за нови скорости и мисля че има "сносно" покритие от това което се вижда. Нека пише който е ползвал или ползва отскоро .. :rolleyes:

Редактирано от nikstoun (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми допада мобилните оператори да властват на пазара на мобилни интернет услуги.

802.16e му се правят прогнози за скорости 1Gbit/s стационарен и 100Mbit/s мобилен интернет.

А и мобилните оператори в България не могат да покрият дори със святно GSM/GPRS/EDGE покритие, тръгнали на 3G/4G...

Това за покритието вече е отделен въпрос. Но преминаването на следващото поколение мрежи е въпрос на време. Ако наблюдавате известни сайтове ще видите че всеки ден има поне една обява че оператор започва да тества/проучват/имплементират/подменят струкрура към LTE

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е само тук в БГ Sobieskimania:)

Бях в Италия. И там е така, и аз така се прецаках с тия 2.5 GB искарах във нета нон-стоп точно 3 дена. Като свършат всичко се заплаща и то добре...

И аз знам че се заплаща

въпреки че тука се опитват да ме обеждават,че не се :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване