Премини към съдържанието
-NeO-

Как да си оптимизирам рама

Препоръчан отговор

Искам да знам понеже имам много рам 768 мога ли по някакъв начин да напрая по бързо да дарпа от нея самия windows с цел да зарежда по бързо процесора ми е доста слабичак 700 мхз ДуРОН

Ако някой знае нещо ще съм благодарен да го сподели. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ами има много програмки за оптимизиране на рам паметта като фрее рам , супер рам и т.н , но лично според мен не вършат кой знае каква работа , временно почистват суапа и псле пак същото,но ако искаш проабвай може да намериш купища в доунлоад бг

Редактирано от t0ny (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз използвам Memoptimizer-а на TuneUp Utilities 2006. Доволен съм от него. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Искам да знам понеже имам много рам 768 мога ли по някакъв начин да напрая по бързо да дарпа от нея самия windows с цел да зарежда по бързо процесора ми е доста слабичак 700 мхз ДуРОН

Ако някой знае нещо ще съм благодарен да го сподели. cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ти поне разбра ли какво попита.

Ето едно тълкуване на въпроса

Мога ли да накарам Windows да се зарежда по-бързо

И още 2 GB памет да сложиш, пак ще зарежда толкова време. Но има начини да го съкратиш

Мога ли да накарам компютъра да зарежда по-бързо програмите (Браузъра, Photoshop и т.н.)

Всъщност и в двата случая отговора е един и същ

Количеството RAM определя колко неща можеш да държиш в оперативната памет, но не и колко бързо можеш да ги прехвърлиш там. Скоростта на паметта и нейния обем са две различни неща

Ако искаш по-бързо да зареждат често използвани програми, трябва да ползваш Prefetch. което обаче ти оставя по-малко свободна памет за останалите програми и забавя зареждането на ОС. А ако искаш ОС да се зарежда по-бързо, доста е писано по форум

Другото което е, но то е по-скоро при недостиг на памет, а не при излишък, както спомена t0ny и както конкретизира rainov - програма за оптимизиране на паметта. Тя дефрагментира паметта, доколкото при RAM това има ефект и изхвърля вече ненужните наща - например след като затвориш някоя програма освобождава всички dll, които са били заредени от нея. Но това има ефект по-скоро ако паметта ти не ти достига. В случая говорим за обратния проблем

Та, все пак, дефинирай по-точно въпроса си. В случай, че вече не съм му отговорил де cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.