Премини към съдържанието
Dilyan

Няколко въпроса относно линукс/слак 10.02

Препоръчан отговор

Значи разбрах, че не е хубаво докато ми седи включен линукса да ползвам постояно роот за това си адднах един отделен усер но ме интересува как да дам на този усер права за инталация на програми, също как да пускам екзета за линукса тъй като разбрах, че това е възможно. имам също проблеми с идентд, дръпнал сам го , инсталнал сам го в инет.конф и идентд.конф сам оправил уж каквото трябва... а пак неработи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами искаш другия потребител да може да инсталира програми? Ами че това е лесно :) Ако го инсталираш от конзолата пишеш "SU" и след това въвеждаш администраторската парола. Ако си с КДЕ при всяко стартиране на KPackage мисля, че ти иска парола (или беше като инсталираш самия пакет)

Виндоус приложения се пускат с емулатор - Wine или CrossoverOffice http://www.data.bg/f.php?fid=8710730

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

на 2 от въпросите ти отговориха ... ако ще ползваш pkgtool производни ,естетствено ти трябва администраторската праола,която ще ти я поиска ...

ако ползваш installpkg /upgradepkg,removepkg & etc/ за архиви с разширение .tgz ,отваряш консолето и пишеш 'su' и на следващия ред парола , тогава въвеждаш командата за работа с пакета..дали ще инсталираш ,обновяваш,или премхваш пакет , фсе тая .. при инсталиране на .rpm пак се иска паролата за супер потребителя .. изобщо каквото и да искаш да правиш с дадено приложение/пакет/ - инсталиране,премахване,обновяване ти трябват права за 'руут' .. ако ще онсталираш от изходен код .. преди 'make install' пишеш пак su и паролка

за .exe-та .. мда , виното бива като избор ..

относно нет връзката .. дай повече информация .. какви пакети си инсталирал докато си качвал слакчето .. и как си настойвал нета,и какво си драскал в конфигурационните файлове на identd ;) дай първо това като инфо , та да се ориентирам .. да не те карам да даваш изходи от разни команди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.