Премини към съдържанието
wowgeleto

Как да намеря паролата с която ми е закючен Биоса

Препоръчан отговор

Здравейте ,имам един въпрос към специялистите .Как мога да разбера паролата с която ми е затворен Биоса ,а също така и администраторската парола .Защото се оказа че немога дори да преинсталирам Уиндоуса

Ще бъда много благодарен ,ако ми посочите някой линк кадето се описано това.

Единственното кето ми предлагат е да отворя компютера и да маха една батерйика за 10 минутки , и тогава щяла да изчезне паролата .

Вярно ли е това или не ?

ПС.

Ако темата не е за този подфорум моля да я преместите ,тъй като незнаех каде да я поместя.

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честно казано и според мен това е единствения вариант изваждане на батерията или CMOS с джъмпер на дъното, но не се препоръчва да го правиш ако не си добре запознат с хардуера който ползваш, честотите при които работи и някой други неща свързани с настройките в BIOS, тъй като това ще върне BIOS-а до базовите му настройки и е необходимо в последствие да се правят множестно настройки на ръка, за коректната работа на системата. Това не е задача с която би се справил всеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте ,имам един въпрос към специялистите .Как мога да разбера паролата с която ми е затворен Биоса ,а също така и администраторската парола .Защото се оказа че немога дори да преинсталирам Уиндоуса

Ще бъда много благодарен ,ако ми посочите някой линк кадето се описано това.

Единственното кето ми предлагат е да отворя компютера и да маха една батерйика за 10 минутки , и тогава щяла да изчезне паролата .

Вярно ли е това или не ?

ПС.

Ако темата не е за този подфорум моля да я преместите ,тъй като незнаех каде да я поместя.

<{POST_SNAPBACK}>

За твое лично РС ли става въпрос? Щото гледам си в Испания, пък и ти си го споменавал в твои постове, които съм чел. Какво е дъното? Ако наистина не си в час по-добре нищо не пипай. :wors:

Странно е, че не знаеш Админската парола, ако РС-то е твое. sad.gif

Редактирано от cocotone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това за батерията на дъното е вярно.

Иначе в зависимост от вида на BIOS-a се използват програмки от вида на:

Hackers_toolkit_2005 ;

Windows Admin Hack ;

SAMInside ;

cmospwd ;

Winternals Administrator's Pak 5.0;

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моя съвет е да се обърнеш към познат системен администратор за да ти реши проблема.

Да промяната на паролата става със специлизирани програми,и /P4P/ e упоменал за това.

Точно вчера подобен случай ми се наложи да решавам.На моя позната детето решило да се прави на умно и си поставила админ.парола,която впоследстие забравила,а не иска да си преинсталира компа.

Порових се доста в нета и намерих с кои програми става това-но навсякаде ударих на камък,защото или линковите бяха умрели или никой не ги раздава просто така/не говоря за пари/.

Наистина намерих с доста мъки за мен програма - версия 2005г със сериен номер/не тия упоменавам/ защото след като прочетох ръководството и я инсталирах и съсдадох boot диск установих колко лесно мога да променя админ .паролата на всеки комп с Уиндоус . Наистина не е за всеки /говоря за морално естество/

Иначе ако имаш съответните познания,ще си я намериш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема е такъв,че купих един компютер от компютарен клуб,на старо .И въпросният компютар се оказа със парола на Биоса и Администраторка парола.Когато поисках паролите от човека от който бях купил компа.Тогава се оказа,че дори и тои незнае нищичко.Дори си няма грам представа от компютри.Имал си администратор на клуба ,който подържал нещата,но той бил замонал за Пуерто Рико. Въпросният човек си е сменил дори телефона .Имам му стария телефон ,на който оставям съобщения от 3 дена ,но нямам отговор ,а единственото което ми остава е да намеря въпросната парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То се е видяло.че ще махам батерията на дъното,но искам да знам имали нещо по-цпецифично кето трябва да знам .И какво ще стане с БИОС-а след това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    То се е видяло.че ще махам батерията на дъното,но искам да знам имали нещо по-цпецифично кето трябва да знам .И какво ще стане с БИОС-а след това ?

<{POST_SNAPBACK}>

hi,

Ako ще махаш батерията - първо разкачи кабела на захранването от кутията. Опитай се да я извадиш само с ръка - обикновено се натиска една пластинка, която я освобождава. Ако не успееш - решиш да ползваш "инструмент" - нещо твърдо и остро за подпъхване тодолу - гледай да не е метално, а от твърдо дърво или пластмаса, за да не окъсиш нещо. Изчакваш около 15 сек. след свалянето и пак я поставяш. При това чипът на дъното поддържащ биос настройките ги забравя и зарежда настройки по подразбиране. Ще трябва да настроиш най-малко дата и час. След това, ако не си се занимавал друг път с това избери "Set to BIOS default" на първо време. Ако имаш достъп до нет потърси инфо за настройки на БИОС.

Колкото до Администраторската парола р4р ти е дал някои указания, а и dred ти е обяснил как да се справиш.

Опитай с F8да влезеш в Save mode и виж дали има сложена парола на служебния администраторски акаунт там. Ако няма сложена - направи си нов потребител с администраторски права и ще имаш достъп до компа в нормален режим, ако има - пиши първо какво е станало.

Успех! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок мерси много за обясненията ,дано да успея да го направя това ,че ако тругна да турся специялист то ще ми излезе поне 100 евро

А доколкото това дали има админ парола не сам сигурен защото немога да вляза нито в Биос-а нито в менюто със модовете.Още след като натисна F 5 или Del ми излиза надпис ,че иска парола която е 6 цифри поне .Единственно мога да влизам в нормален режим .Понеже знам само паролата за влизане през shield-a които е някаква испанска програма cibercontrol 5.0

А искам да го разкарам този shield и да си инсталирам нормален Windows защото е доста дразнещо всеки път да влизаш с парола .Но аз след като сменя паролата на БИОСА и инсталирам нов Windows не мисля,че ще ми трябва да търся Админ паролата ,нали е така ?

Махам само въпросната батерия за 15 секунди ,поставям я давам на биоса Дефаулт настройки и почвам с инсталацията на Windows ,аз и без това нямам нищо ценно в харда такаче формата грам не ме притеснява !

Както го описвате не е толкова трудно ,дано да е така!

:nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, което съм ти написал ще изчисти паролата от Биоса и няма даима сложена парола, би трабвало да влезеш с Del или F2 или друго - зависи от дъното. Следнастройките и запомнянето им следва рестарт при който като ти светне, че е минала проверката на паметта натисни F8 да се опиташ да влезеш в Safe mode. Макар, че с този инсталиран cybercontrol силно се съмнявам да е възможно.

След премахването на паролата ор биоса ако инфото на харда не те интересува, може би е най-добре да намериш Hiren's boot CD или ако имаш инсталационен диск с ХР, който е boot - стартираш от него, правиш партишъните наново, форматираш и инсталираш.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пич, малко късно се намесвам,,, надявам се да не си махнал батеррията още,,, огледай се по дъното за джъмпер около батерията винаги е с три чопчета и двете са заключени трябва да е син или черен другите са по редки. Преместваш го по начин средното винаги да участва в джъмпера, държиш 30 сек до 1 мин и след това връщаш и не се притеснявай няма да загубиш никакви настройки толкова на БИОС-а ти след като не си напреднал потребител значи си работиш с default настройките..

Много се надявам да си разбрал и да съм помогнал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости robertincho

Като гледам на къде вървят работите,май ще опреш до мене.Съвсем скоро се преборих с един IBM ThinkPad T 23 който беше заключен и с 3-те пароли.За контакти-ICQ:297722275

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси много за активно участие в темата и за отговорите,но все пак намерих решение да оправя нещата по най-лесния начин.

Взех всички пароли от най-добрия приятел на администратора на клуба и сега всичко е ток и жица!!! biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"...всичко е ток и жица!!! "

Само внимавай да не дадеш нещо накъсо. biggrin.gif

И си вземи поука от цялата тази история...имам предвид паролите... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Мерси много за активно участие в темата и за отговорите,но все пак намерих решение да оправя нещата по най-лесния начин. Взех всички пароли от най-добрия приятел на администратора на клуба и сега всичко е ток и жица!!! biggrin.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ако всепак някога пак ти се наложи!

BIOS (Basic Input Output System) Resetting 

Това е една кратка, но полезна статийка за това как само с наличен DOS

за занулите BIOS-а на даден компютър, т.е. да го върнете в начално състояние. На по-старите компютри това определено ще доведе до загуба на информацията на някои периферни устройства като HDD например.

Сега да минем по същество. Първо, какво е това BIOS?

BIOS-а е програмата, която се стартира при самото пускане на компютъра. Също така тя изпълнява основни действия при предаването на информация между вашият компютър и периферните устройства (хард диск, клавиатура, мишка, монитор). АМи това е в общо положение за BIOS-а като цяло. За нещастие на BIOS-а, той може лесно да се занулява дори в него да има зададена парола. Това може да стане със следният програмен код:

mov AL, 38 

out 70, AL 

out 71, AL 

int 20 

Всъщност за да се занули BIOS-а трябв ада зададем на порт 0Х70 и 0Х71 стойност 0х38 и точно това прави програмката горе. Нека сега използваме debug и да видим как би изглеждало това в машинен код:

C:\WINDOWS>debug 

-a 100 

217C:0100 mov AL,38 

217C:0102 out 70,AL 

217C:0104 out 71,AL 

217C:0106 int 20 

217C:0108 

-u 100 

217C:0100 B038          MOV     AL,38 

217C:0102 E670          OUT     70,AL 

217C:0104 E671          OUT     71,AL 

217C:0106 CD20          INT     20 

Както виждаме, ако направим един COM файл със следната информация, ще можем спокойно да го пуснем и BIOS-а да отиде:

B0 38 E6 70 E6 71 CD 20 

Сега нека превърнем това в десетични стойности:

176, 56, 230, 112, 230, 113, 205, 32 

И ето най-накрая имаме готовия код. Следоталено сега да видим как можем да занулим BIOS-а на някой компютър: 

1) Отиваме в DOS и пишем:

copy con bios.com <enter> 

2) Задържайки клавиша Alt изписваме следните стойности от NumPad-а (дясната част на клавиатурата).

176 56 230 112 230 113 205 32 

3) Натискаме F6 и после Enter 

4) стартираме bios.com и това е всичко ... на следващото пускане на компютъра може би ще стане много лошо :)

Казвам може би, понеже BIOS-а на новите компютри е настроен за отпимална работа и това дори може да не им навреди. Но все пак ви повтарям че метода е удобен за премахване на пароли в BIOS.

by |Razor| & Vass

:)

Просто зареждаш един DOS и пишеш следното в него:

A:\>DEBUG (натискаш ENTER)

- o 70 2E (натискаш ENTER)

- o 71 FF (натискаш ENTER)

- q (натискаш ENTER)

:clap:

Рестартираш и си готов! Аз съм прибягвал до това ПОНЕ 5 пъти и всичките с успех без никакви пречки и проблеми! Разбира се това става при положение че на PC-то нямаш сложена Master

password и неможе да жлезеш дори и в DOS!

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дайте програма за парола още при бутване на компютъра

Искам да го заключа изцяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Дайте програма за парола още при бутване на компютъра

Искам да го заключа изцяло.

<{POST_SNAPBACK}>

Не ти трябва програма,влез в BIOS и там има опция за поставяне на парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта.Малко трудно, но намерих как става номера в биоса.

А има ли опасност да стане някаква беля с тази парола?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Благодаря за помощта.Малко трудно, но намерих как става номера в биоса.

А има ли опасност да стане някаква беля с тази парола?

<{POST_SNAPBACK}>

Незнам каква беля имаш в предвид,но аз не се сещам за никаква,освен ако не я забравиш. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и ако стане така има ли варианти за отключване?

Чувал съм ,че се вади батерията от дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости ¦•••SHERIFA•••¦

На мен проблема ми е - хем имам парола, хем искам да я знам, хем да не я махам, хем този, който я е сложил да не разбере, че я знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    На мен проблема ми е - хем имам парола, хем искам да я знам, хем да не я махам, хем този, който я е сложил да не разбере, че я знам.

<{POST_SNAPBACK}>

Не съм сигурен дали успях да разбера какъв е проблема, но доколкото успях, мисля че решението е тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

s01o,

Tрябва ли програма за това или просто става под дос? Защото виждам че командата стартира с А:

Има ли разлика, ако е лаптоп?

Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само да добавя, че ако компютъра е купуван на старо, има голяма вероятност BIOS-a да е на AWARD, който почти минаги се отключва с тази парола:

AWARD_SW

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости ¦•••SHERIFA•••¦

Не съм сигурен дали успях да разбера какъв е проблема, но доколкото успях, мисля че решението е тук.

<{POST_SNAPBACK}>

Станала е следната грешка:

Съжалявам, връзката която ви е довела на тази страница изглежда е с изтекъл срок или е повредена.

Значи имам сложена парола на Bios-a, искам да я разбера без човека, който я е сложил да знае и така да си влизам в PC-то. Без махане на батерии, джъмпери и т.н. Паролата на Bios-a е сложена дори и като натисна F2 или там каквото копче е > пак иска да въведеш парола за достъп до Bios настройките. С ASUS дъно съм ( A.M.I. BIOS ). :speak:

Редактирано от ¦•••SHERIFA•••¦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.