Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Непостоянен проблем с незтваряща се коректно програма при изгасяне на компютъра

Препоръчан отговор

От 10-тина дни имам проблем при стартиране на Windows 7 Ultimate x86 - за кратко излиза син екран, пълен с текст, който не успявам да прочета, но поне в началото му става дума за некоректно затворена при предишната сесия програма. Следва автоматично рестартиране на компютъра, последвано от появата на екрана, подканващ към избор на начин за стартиране - нормален, под Safе Mode ... Избирам първия и системата зарежда.

На екран ми излиза следното (в 4 снимки, за да се види целия текст):

Публикувано изображение 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Започвам с линковете в текста в малко разбъркан ред:

Този към сайта на Microsoft на снимка 3 води до http://windows.micro...ivacy-statement , където поне аз не намирам нужното ми.

Последният линк от снимка 4 води до erofflps.txt, прикачен по-долу, но също толкова разбираем.

Очевидно са важни двата линка в началото на снимка 3, та ще помоля някой да ги разчете и да обясни проблема. Файловете WER-21340-0.sysdata.xml и 102510-15787-01.dmp са в архив, наречен Problem W7.rar, качен на адрес  http://dox.bg/files/dw?a=e576830a20 .

Внимание! Файловете в архива са проверени във Vurus Total, ето резултата (1/43) - McAfee-GW-Edition намира, че файлът 102510-15787-01.dmp е Heuristic.BehavesLike.Exploit.CodeExec.PGPG  . 

Проверката на системата с актуализирани MBAM и SupreAntyspyware не даде никакъв отрицателен резултат. Според лога на HiJack This 2.0.4 в системата няма излишни процеси. KIS 2010 също мълчи, та ще приема заплахата за недостоверна.

Ето и текстовия файл, споменат по-горе - erofflps.txt

Моля за съвет какво да предприема. Благодаря за вниманието.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 10-тина дни имам проблем при стартиране на Windows 7 Ultimate x86 - за кратко излиза син екран, пълен с текст, който не успявам да прочета, но поне в началото му става дума за некоректно затворена при предишната сесия програма. Следва автоматично рестартиране на компютъра, последвано от появата на екрана, подканващ към избор на начин за стартиране - нормален, под Safе Mode ... Избирам първия и системата зарежда.

На екран ми излиза следното (в 4 снимки, за да се види целия текст):

Публикувано изображение 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Този син екран дето излиза ме притеснява. Пусни един Crush test с Everest. Направи и Memtest.

Започвам с линковете в текста в малко разбъркан ред:

Този към сайта на Microsoft на снимка 3 води до http://windows.micro...ivacy-statement , където поне аз не намирам нужното ми.

Последният линк от снимка 4 води до erofflps.txt, прикачен по-долу, но също толкова разбираем.

Очевидно са важни двата линка в началото на снимка 3, та ще помоля някой да ги разчете и да обясни проблема. Файловете WER-21340-0.sysdata.xml и 102510-15787-01.dmp са в архив, наречен Problem W7.rar, качен на адрес  http://dox.bg/files/dw?a=e576830a20 .

Внимание! Файловете в архива са проверени във Vurus Total, ето резултата (1/43) - McAfee-GW-Edition намира, че файлът 102510-15787-01.dmp е Heuristic.BehavesLike.Exploit.CodeExec.PGPG  . 

Проверката на системата с актуализирани MBAM и SupreAntyspyware не даде никакъв отрицателен резултат. Според лога на HiJack This 2.0.4 в системата няма излишни процеси. KIS 2010 също мълчи, та ще приема заплахата за недостоверна.

Ето и текстовия файл, споменат по-горе - erofflps.txt

Моля за съвет какво да предприема. Благодаря за вниманието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

blue screen view показва проблем с halmacpi.dll. Това windows 7 ли е?

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пише го в първото изречение. А що за файл е този halmacpi.dll и как да го церя?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият отговор, до колкото виждам е само цитат на оригиналното мнение... Вторият отговор е по-скоро констатация, в комбинация с въпрос. А отговорът на въпроса мисля, че се чете идеално в първия пост:

От 10-тина дни имам проблем при стартиране на Windows 7 Ultimate x86 ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е обяснено що е halmacpi.dll и за какво служи. Има доста информация из мрежата, значителна част от която насочва към хардуерен проблем. Как да установя дали е така?  

П.П. Тук се предлага изтегляне на файла и замяната му с увредения, но не знам доколко тоя сайт е достоверен, непознат ми е.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.nirmaltv.com/2009/11/11/repair-windows-7-system-files-with-system-file-checker-sfc-exe/ Да пробваш това, въпреки че не знам дали при тази проверка ще се провери и този файл.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бих ти пратил моя...

Благодаря за предложението, но не е нужно - има откъде да взема файла, въпросът е дали е уместно да бъде заменен. А и дали една такава замяна/проверка (това по отношение съвета от bluelight) няма да ми създаде повече грижи, отколкото да предприема радикалното в случая - преинсталация. Само че правих това едва преди месец, а и във всяко друго отношение системата се държи на очакваното ниво.

Само да вметна, че използването на System Restore като вариант е неприложимо поради създадените през този период - 10 или повече дни, неустановимо количество документи, а не мога всичко да архивирам.

Притесняват ме част от писанията в мрежата, според които проблемът може да е предизвикан от хардуерен проблем, ако и че всичко в компютъра е в гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване