Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pancho1960

Проблем със System Restore [РЕШЕН]

Препоръчан отговор

Да знзм я както и Norton Ghost имам ръководство за тях ама се казва че трябва да се преинсталира Уиндоуса малко да поработи и тогава спасителен диск.Благодаря все пак за помоща Ви.

Може и сега да направите спасителен Диск. Лично аз в логовете не виждам нищо опасно. Сега нека направим още 2 проверки. Ще проверим с RKUnHooker (за Rootkit) и с МВАМ (QuickScan):

Стъпка 1

• Следвайте следната инструкция за работа с RKUnHooker:

• Изтеглете този файл на десктопа.

• Стартирайте RKUnhookerLE.exe, отидете на Report и маркирайте Drivers, Stealth Code, Files и Code Hooks. Демаркирайте останалите и натиснете ОК. Снимка:

Публикувано изображение

• Изчакайте програмата да завърши работа. След това кликнете на File, после Save Report. Запазете (Save as) файла с име report.txt на десктопа. Прикачете го в следващия си коментар (погледнете опцията "прикачени файлове", когато публикувате мнение).

Стъпка 2

Пуснете MalwareBytes' Anti-Malware и направете бързо сканиране - Quick Scan. Ето как:

• Стартирайте програмата, направете обновяване на дефинициите (Update) и изберете Quick Scan, след това натиснете бутона

"Сканиране" (Scan).

• Сканирането ще отнеме малко време, затова моля бъдете търпеливи.

• Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата.

• Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете Remove Selected.

• Когато всичко бъде премахнато, логът ще бъде отворен в Notepad. Копирайте лога и го публикувайте в следващия си коментар в темата.

Забележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

Не знам свалял съм я от Замунда,ако искате нещо по нея кажете като я пусна да сканира къде намира къде не там не може да провери там нещо друго

Аха. Кой знае какво менте е. Предлагам ви да я разкарате тази програма, тъй като е от Замунда. Софтуерът ви може да е от замунда, но програмата за защита НЕ! По- добре да е безплатна, но не кракната, пачната, фихната и още господ знае какво... Така защитата е 0%

След като сканирате с по- горе посочените програми деинсталирайте Eset Nod и вижте този коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и сега да направите спасителен Диск. Лично аз в логовете не виждам нищо опасно. Сега нека направим още 2 проверки. Ще проверим с RKUnHooker (за Rootkit) и с МВАМ (QuickScan):

Стъпка 1

• Следвайте следната инструкция за работа с RKUnHooker:

• Изтеглете този файл на десктопа.

• Стартирайте RKUnhookerLE.exe, отидете на Report и маркирайте Drivers, Stealth Code, Files и Code Hooks. Демаркирайте останалите и натиснете ОК. Снимка:

Публикувано изображение

• Изчакайте програмата да завърши работа. След това кликнете на File, после Save Report. Запазете (Save as) файла с име report.txt на десктопа. Прикачете го в следващия си коментар (погледнете опцията "прикачени файлове", когато публикувате мнение).

Стъпка 2

Пуснете MalwareBytes' Anti-Malware и направете бързо сканиране - Quick Scan. Ето как:

• Стартирайте програмата, направете обновяване на дефинициите (Update) и изберете Quick Scan, след това натиснете бутона

"Сканиране" (Scan).

• Сканирането ще отнеме малко време, затова моля бъдете търпеливи.

• Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата.

• Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете Remove Selected.

• Когато всичко бъде премахнато, логът ще бъде отворен в Notepad. Копирайте лога и го публикувайте в следващия си коментар в темата.

Забележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

Аха. Кой знае какво менте е. Предлагам ви да я разкарате тази програма, тъй като е от Замунда. Софтуерът ви може да е от замунда, но програмата за защита НЕ! По- добре да е безплатна, но не кракната, пачната, фихната и още господ знае какво... Така защитата е 0%

След като сканирате с по- горе посочените програми деинсталирайте Eset Nod и вижте този коментар.

Спасителен диск сега ама нали не работи тази програма за създаване на точка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За деинсталация на Eset Nod32:

Изтелгете следния Деинсталатор.

http://www.nod32.nl/download/tool/nod32removal.exe

Стартирайте го и следвайте инструкциите. След това рестартирайте компютъра си.

Спасителен диск сега ама нали не работи тази програма за създаване на точка?

Тя е вградената в Windows. (System Restore)

И наистина е хубаво да се направи спасителен диск на чист уиндоус.

След като се инсталира уиндоус (или преинсталира) се прави спасителен диск.

Сега ще помоля да изпълните тези инструкции, за да се уверя че нямате повече зарази. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще помоля да изпълните тези инструкции, за да се уверя че нямате повече зарази. :ph34r:

искам да те попитам видяли лога от сканирането на NOD 32 който ти пратих нещо не ми харесва.От тези антивирусни програми съм ползвал Avast но пак от замунда ползвам и една друга с НОДА тя се казва:Spybot - Search & Destroy би ли ми пратил директи линкове за тези програми които си дал със знака + защото децата се ровят навсякъде и да не се хващат вируси.А като деисталирам НОДА с деинсталатора дето си ми дал да прекъсна ли нета?

Предложи ми най-добрата антивирусна.

Редактирано от pancho1960 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да те попитам видяли лога от сканирането на NOD 32 който ти пратих нещо не ми харесва.

Мисля, че това са файловете които Нод не може да провери.

От тези антивирусни програми съм ползвал Avast но пак от замунда ползвам и една друга с НОДА тя се казва:Spybot - Search & Destroy би ли ми пратил директи линкове за тези програми които си дал със знака + защото децата се ровят навсякъде и да не се хващат вируси.

Преди + е Анти-Вирусната, а след + е защитната стена.

Ами щом ровят навсякъде няма начин да не се заразите все някога. Всяка Анти-Вирусна пропуска:

Изберете си една от тези:

А като деисталирам НОДА с деинсталатора дето си ми дал да прекъсна ли нета?

Добре е интернета да е изключен.

Първо изпълнете Стъпка 1 и 2 от този коментар, публикувайте логовете и чак тогава деинсталирайте Нод и си инсталирайте някоя от по- горе посочените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще помоля да изпълните тези инструкции, за да се уверя че нямате повече зарази. :ph34r:

Стъпка 1.http://www.skatafka.com/download.php?file=8f4572743f5c043728fd5fa7b622c206

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! Нямате RootKit. Сега нека видим МВАМ какво ще покаже.

Стъпка 2.http://www.skatafka.com/download.php?file=f3e5fd2976d5d2f4ae7f5fd77d6e66cc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
МВАМ не открива нищо! С това считам, че нямате повече зарази. :ph34r: Сега остана още нещо за дооправяне:

Изтеглете последната версия на Java SE Runtime Environment 6 Update 22, като отидете на тази страница и изберете Download JRE, после Windows Offline Installation.

След като инсталирате най- новата версия на Java направете следното:

Деинсталирайте OTL. Ето как: стартирайте OTL.exe още веднъж и натиснете бутона CleanUp!

Публикувано изображение

При дeинсталацията на OTL ще бъдат почистени инструменти и файлове, които използвахме в темата. Ще последва рестарт на Windows.

Изтрийте и другите инструменти с които работихме. Може да оставите МВАМ за периодично сканиране.

След като извършите по- горните 2 операции деинсталирайте Нод и си инсталирайте някоя безплатна Анти-Вирусна. (от предложените по- назад в темата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МВАМ не открива нищо! С това считам, че нямате повече зарази. :ph34r: Сега остана още нещо за дооправяне:

Изтеглете последната версия на Java SE Runtime Environment 6 Update 22, като отидете на тази страница и изберете Download JRE, после Windows Offline Installation.

След като инсталирате най- новата версия на Java направете следното:

Деинсталирайте OTL. Ето как: стартирайте OTL.exe още веднъж и натиснете бутона CleanUp!

Публикувано изображение

При дeинсталацията на OTL ще бъдат почистени инструменти и файлове, които използвахме в темата. Ще последва рестарт на Windows.

Изтрийте и другите инструменти с които работихме. Може да оставите МВАМ за периодично сканиране.

След като извършите по- горните 2 операции деинсталирайте Нод и си инсталирайте някоя безплатна Анти-Вирусна. (от предложените по- назад в темата).

Къде да кликна? има на 2 места тази Java но като кликна иска регистрация не виждам Windows Offlain:http://www.skatafka.com/download.php?file=964382cd366d5f34920f01f84bccf80f Редактирано от pancho1960 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде да кликна? има на 2 места тази Java но като кликна иска регистрация не виждам Windows Offlain:http://www.skatafka.com/download.php?file=964382cd366d5f34920f01f84bccf80f

Пробвайте от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сега изпълнете останалите 2 стъпки. Те стават бързо. :ph34r:

искам да Ви благодаря много за помоща и да попитам тази програма която я пускам с НОДА дали да я деисталирам:SpyBot - Search & Destroy 1.6.2.46

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както решите. По- добре оставете МВАМ. Нода- махнете задължително и си сложете някоя безплатна. :cool:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=164683&view=findpost&p=1826061

Да не забравите да деинсталирате OTL и да изтриете останалите инструменти.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=164683&st=30&p=1826072&#entry1826072

Ако нямате повече проблеми маркирам случая като [РЕШЕН]. :ph34r: Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както решите. По- добре оставете МВАМ. Нода- махнете задължително и си сложете някоя безплатна. :cool:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=164683&view=findpost&p=1826061

Да не забравите да деинсталирате OTL и да изтриете останалите инструменти.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=164683&st=30&p=1826072&#entry1826072

Ако нямате повече проблеми маркирам случая като [РЕШЕН]. :ph34r: Лека вечер!

на динсталатора който ми дадохте като го стартирам е на немски има да и не ама на нито от двете не става нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на динсталатора който ми дадохте като го стартирам е на немски има да и не ама на нито от двете не става нищо]

Вижте тази страница. Изберете един от 2-та начина и деинсталирайте Нод-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте тази страница. Изберете един от 2-та начина и деинсталирайте Нод-а.

Здравей,деинсталирах Есет напълно през сеф мод избтрах си Аваст исталирах я но иска регистрация иначе е 30 дни за защита трябжа ли да се регистрира и как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, трябва да се регстрира, това става за 1 минута. След малко ще постна снимки, как се регистрира.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, трябва да се регстрира, това става за 1 минута. След малко ще постна снимки, как се регистрира.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Благодаря регистрира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми. Ако имате още въпроси винаги можете да ме попитате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми. Ако имате още въпроси винаги можете да ме попитате.

Здравей,инсталирах Аваст 5 както си ми я дал като линк с регистрацията,за сега си работи нормално,но искам да те попитам казваш,че Avast!5 Free + C.O.M.O.D.O. Firewall Free е добра комбинация,но тази програма C.O.M.O.D.O. от къде да я изтегля?Има я в официалният сайт,но е за определен период примерно 30 дни.Може ли да ми пратиш линк към нея за безплатно ползване и примерно как се регистрира и как работи с Avast 5 Free?Защото много я хвалят като комбинация и двете на давала нищо да мине през нея като вируси и т.н.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

C.O.M.O.D.O. Firewall Free е толкова добър, защото има HIPS. Имайте предвид, че употребата на HIPS въобще не е лесна работа.

Относно инсталацията на комодо можели да ползвам този пост:http://www.######/details.php?id=162287&comments=1&page=0 или Вие имате някакви инструкций на БГ.Аз съм със XP SP3 има ли значение защото гледам че е за SP2 и да си оставя ли програмата Malwarebytes' Anti-Malware с която работихме.Трябва ли да си изключа Windows Firewall или не?

И това:HIPS трябва ли нещо да се настройва или то си е с програмата Комодо както сте писали.ако е много сложно това HIPS да исталирам ли комодото с него или не?или пък има или няма опция за премахването му с тази програма.

Редактирано от pancho1960 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Аз съм със XP SP3 има ли значение защото гледам че е за SP2

И аз съм я инсталирал под SP3 и е нямало проблеми.

и да си оставя ли програмата Malwarebytes' Anti-Malware с която работихме.

Хубаво е да я оставите и да сканирате с нея периодично.

Трябва ли да си изключа Windows Firewall или не?

Да, изключвате Windows Firewall и инсталирате C.O.M.O.D.O. Firewall Free.

Относно инсталацията на комодо можели да ползвам този пост:http://www.######/details.php?id=162287&comments=1&page=0 или Вие имате някакви инструкций на БГ.

Инсталацията на COMODO протича като при другите програми. За съжаление акаунтът ми в zamunda е изтрит и не мога да видя коментара.

И това:HIPS трябва ли нещо да се настройва или то си е с програмата Комодо както сте писали.ако е много сложно това HIPS да исталирам ли комодото с него или не?или пък има или няма опция за премахването му с тази програма.

HIPS-а е вграден в Comodo. Ше ви пита за всяко едно действие. Примерно дали искате да позволите изпълнението на програмта "Skype" или "Camtasia" ... Може да инсталирате само Стената на Comodo. По- време на иснталациата мисля, че ще ви попита.

И пак казвам, HIPS-а не е за начинаещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...