Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Win 7 Starter, Packard Bell и вградена камера

Препоръчан отговор

Предварително се извиявам на модераторите, ако темата не е за тук. Но понеже се случва под Уин 7, а не мисля че проблема е в драйверите или хардуера.

Та ситуацията е следната. Мой приятел си взе нетбук Packard Bell Dot S2, който идва с инсталиран Уин 7 Стартер. Въпросната машинка има и вградена камера и след около 2 дни употреба, въпросния ми приятел ме потърси с молба да оправя положението. Аз самия имам същата играчка, но съм се научил да трия и мажа предпазливо, та този проблем при мен отсъства :]

Въпросната вградена уеб камера си идва със софтуер, който се нарича просто Video Web Camera (или нещо от сорта, не ми е под ръка малкото чудо). По незнайни причини той е махнал този софт, който служи просто за снимане на видео, правене на снимки и който се зарежда заедно с пускане на машинката. След инсталация обаче, при опит да се получи изображение от камерата, излиза съобщение:

Camera is not installed or is occupied by another user

Досадно е, особено за машинка купена преди дни. Рових с часове Гугъл, има описан подобен проблем и при други собственици на лаптопи (основно марка Acer, но до колкото ми е известно Packard Bell бяха закупени от Acer, така че вероятно касае същия проблем). Решение обаче не намерих.

Интересното е, че компа няма други юзъри освен администратора. Самата камера работи без проблем с приложения, които я ползват като Скайп например. Но точно това въпросното твърди, че камерата или не е инсталирана или се ползва от друг потребител.

Изтеглих въпросната програма от сайта на Packard Bell, инсталирах я, но пак същото. Версията в сайта бе малко по-различна от тази на моята играчка (пак казвам, имам същата). Пробвах и с версията от моя нетбук - никакъв резултат. Слагах и махах устройството няколко пъти (махане и слагане на драйвери) - никакъв ефект. Добавих друг юзър с ограничени права, като се логна с него, никакъв проблем. Камерата работи през въпросния софт, прави видео, снимки...

Само под потребител Yavor (Administrator) проблема си стои.

Зная, че е доста специфичен и надали някой може да сподели готово решение, но поне някои свежи идеи? Какво пропускам?

Зная, че преинсталация вероятно ще оправи нещата, но ... говорим за машинка на 2 дни употреба. А относно System Restore - може би е опция, но не съм й фен. А и приятелят ми не иска да прибягваме до нея.

Очаквам някакви идеи ... Мерси предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами възможно е някое софтуерче като скайп примерно да се стартира първо и да я резервира за собствени нужди ? Спри скайпа или нещо друго от сорта му и пробвай ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предварително се извиявам на модераторите, ако темата не е за тук. Но понеже се случва под Уин 7, а не мисля че проблема е в драйверите или хардуера.

Та ситуацията е следната. Мой приятел си взе нетбук Packard Bell Dot S2, който идва с инсталиран Уин 7 Стартер. Въпросната машинка има и вградена камера и след около 2 дни употреба, въпросния ми приятел ме потърси с молба да оправя положението. Аз самия имам същата играчка, но съм се научил да трия и мажа предпазливо, та този проблем при мен отсъства :]

Въпросната вградена уеб камера си идва със софтуер, който се нарича просто Video Web Camera (или нещо от сорта, не ми е под ръка малкото чудо). По незнайни причини той е махнал този софт, който служи просто за снимане на видео, правене на снимки и който се зарежда заедно с пускане на машинката. След инсталация обаче, при опит да се получи изображение от камерата, излиза съобщение:

Досадно е, особено за машинка купена преди дни. Рових с часове Гугъл, има описан подобен проблем и при други собственици на лаптопи (основно марка Acer, но до колкото ми е известно Packard Bell бяха закупени от Acer, така че вероятно касае същия проблем). Решение обаче не намерих.

Интересното е, че компа няма други юзъри освен администратора. Самата камера работи без проблем с приложения, които я ползват като Скайп например. Но точно това въпросното твърди, че камерата или не е инсталирана или се ползва от друг потребител.

Изтеглих въпросната програма от сайта на Packard Bell, инсталирах я, но пак същото. Версията в сайта бе малко по-различна от тази на моята играчка (пак казвам, имам същата). Пробвах и с версията от моя нетбук - никакъв резултат. Слагах и махах устройството няколко пъти (махане и слагане на драйвери) - никакъв ефект. Добавих друг юзър с ограничени права, като се логна с него, никакъв проблем. Камерата работи през въпросния софт, прави видео, снимки...

Само под потребител Yavor (Administrator) проблема си стои.

Зная, че е доста специфичен и надали някой може да сподели готово решение, но поне някои свежи идеи? Какво пропускам?

Зная, че преинсталация вероятно ще оправи нещата, но ... говорим за машинка на 2 дни употреба. А относно System Restore - може би е опция, но не съм й фен. А и приятелят ми не иска да прибягваме до нея.

Очаквам някакви идеи ... Мерси предварително!

Ако по една или друга причина се скапе драйвера на WEB camera или се допусне грешка при деинсталация на програмата или нещо от този сорт,единственият вариант е преинсталация.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами възможно е някое софтуерче като скайп примерно да се стартира първо и да я резервира за собствени нужди ? Спри скайпа или нещо друго от сорта му и пробвай ?

Мерси за съветите до момента. Гледал съм процесите един по един и нищо, което да излгежда че ползва камерата. За Скайп особено съм категоричен. А и той компа е на 2-3 дни и още не е омазан с много софт качен и махнат.

Наистина странно и явно се случва рядко и с други машинки на Acer, но не мога да намеря разрешение на въпроса. Още по-учудващо е, че под друг потребител проблеми няма...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има ли го проблема когато скаип е тотално изключен и не е включван автоматично при старта както и когато не са включвани браузери  

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има ли го проблема когато скаип е тотално изключен

Да, определено... Скайп не се стартира при старт на машината. Проблемът го има и след рестарт, без изобщо да е пускан Скайп. А и при преглеждане на активни процеси няма нищо, свързано със Скайп. Ако е нужно ще го деинсталирам този Скайп, но съм 99% убеден, че не е виновник за това. Същото важи и за браузърите. След пускане на нетбука, първото, което стартирам е въпросния софт. Зарежда нормално, но при опит да снима или да записва видео, излиза въпросното съобщение.

А и на моята машинка (същата, без разлика) имам инсталиран Скайп 4.2 (като този на жертвата) и проблема не съществува. В крайна сметка се е появил при слагане и махане на софт вероятно. Но какъв / как... Само мога да гадая. Не аз, приятеля ми го докара до това състояние. Мислих, че е нещо просто но вече ден си блъскам главата, без изход :[

A въпросната програма е дело на някакви китайци или японци, които по всичко личи, че са и производители на хардуера (самата камера). И няма много инфо за нея. Въпросната фирма е Suyin. Но дори и да я обвиня за некадърно писана, факт е че на моята бройка работи без проблем...

Редактирано от Victorche (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване