Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

war1racebg

Проблем с преинсталацията

Препоръчан отговор

Та прблема ми е ,че хванах някакъв вирос иии като трагна да пускам компютъра ми изписва че липсват фаилове в систем 32 и неможе да продължи добре но и да го преинсталирам немога защото не ми бутва сд и пак изписва сашия проблем ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та прблема ми е ,че хванах някакъв вирос иии като трагна да пускам компютъра ми изписва че липсват фаилове в систем 32 и неможе да продължи добре но и да го преинсталирам немога защото не ми бутва сд и пак изписва сашия проблем ???

Премествам темата ви в подходящия раздел, прочетвете внимателно правилата и следвайте стриктно препоръките на колегите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен проблема ми е по скоро в това че не буутва сд то и излиза този надпис

пс. ето и снимка Публикувано изображение

моля помагаите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен проблема ми е по скоро в това че не буутва сд то и излиза този надпис

пс. ето и снимка

моля помагаите

Май и вие не знаете какво искате. Нали по-горе писахте че имате вируси.

А за съобщението - ами сложете диска и възстановете файловете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е като сложа диск и натисна р или което и да е копче се рестартира просто казах че вероятно от вироса са изтрити фаиловете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май и вие не знаете какво искате. Нали по-горе писахте че имате вируси.

А за съобщението - ами сложете диска и възстановете файловете

Преди няколко дена - е, май минаха две седмици, имах точно същия проблем, при което преинсталиране с диска на WindowsXP - при мен е такъв Windows-a, предполагам, че и при съфорумеца е такъв - та преинсталирането върху старата система не дава положителен ефект. Според мен не става и със стартиране от инсталационния диск и конзолата - поне не по обичайния начин, щото тоя файл и някои други ги няма на инсталационния диск. При мен възстановяването стана от архив на Acronis, но в базата със знания на Microsoft има описан метод за възстановяване на тоя и няколкото други важни системни файлове, които са без разширения. Сега не помня точно къде е описано но след малко ще дам линк, ако не ме изпревари някой.

е като сложа диск и натисна р или което и да е копче се рестартира просто казах че вероятно от вироса са изтрити фаиловете

При мен вирус нямаше и файла даже си беше наличен, но вероятно повреден.

Ето и описанието в базата знания: http://support.microsoft.com/kb/307545/bg

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да ама аз нямам оригинален диск и можеби от там идва проблема :? пс: но както и да е нямам много важни неща на този комп няма ли начи просто да го преинсталирам ?

Редактирано от war1racebg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да ама аз нямам оригинален диск и можеби от там идва проблема :?

Какво разбираш под "оригинален" - и свален такъв от торенти става, не е нужно да си заклет фен на напълно лицензирания софтуер...

То дори от Microsoft не са позвали термина "оригинален" - написали са: "Поставете стартиращата дискета на Windows XP във флопидисковото устройство или поставете компактдиск с Windows XP в CD устройството и след това рестартирайте компютъра"

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да сложил съм буутнат диск на лин хп и при Когато се покаже екранът "Добре дошли в програмата за инсталиране", натиснете R, за да стартирате конзолата за възстановяване. като нарисна р и се рестартира никви конзоли никви 5 лева

Редактирано от war1racebg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да сложил съм буутнат диск на лин хп и при

Когато се покаже екранът "Добре дошли в програмата за инсталиране", натиснете R, за да стартирате конзолата за възстановяване.

като нарисна р и се рестартира никви конзоли никви 5 лева

Лошото тук е че това ресване може да иде от повредена памет примерно, което донякъде обяснява загубата на въпросния файл system. Така, че си потърси някое live CD, примерно Hiren's, и с него тествай паметта. А иначе описаните операции от базата знания могат да станат и с "живия" диск - просто следвай указанията и изтрий и копирай файловете за които става въпрос, дори може и само файла system.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е свалих Hiren's уж го записах на боот и боот фром сд щрака щтрака и после пак тоя ерор така да кажем с липсващия фаил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е свалих Hiren's уж го записах на боот и боот фром сд щрака щтрака и после пак тоя ерор така да кажем с липсващия фаил

Трябва да направищ следното:

Вземи едно CD от приятел(твоето може да не работи). Закачи го за компа. Направи си нов HirenBootCD. Направи тест на паметта(според мен имаш дефектна рам).

После си преинсталирай Windows като форматираш дял C:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Моля помогнете!

Преди една седмица ми преинсталираха комп.с Уиндоус ХР.Вървеше до снощи без проблем, докато изведнъж не се изключи на черен екран и изписа едни бели букви със следното съдържание:Searching for Boot Record from CD/DVD .....Not fond.Searching for Boot Record from IDL....OK.Error loading operating system.

Така стои и немърда.Рестартирам и пак същата работа.Какво трябва да направя?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означава, че се е повредило зареждането ОС. Това става с инсталационен диск и определени команди в конзола, като fixmbr и fixboot. Ако това не помага - преинсталация. Ако и тя не помогне - нов хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означава, че се е повредило зареждането ОС. Това става с инсталационен диск и определени команди в конзола, като fixmbr и fixboot. Ако това не помага - преинсталация. Ако и тя не помогне - нов хард.

Благодаря ти много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:P Опа ! Здравейте,пичове. Преди около месец зи всех нов компютър и съм страшно доволен отнего.Обаче идва момента,в който трябва да отдам почит и на седем-годишния си приятел.ПРОБЛЕМ:Пи Ес-двойките са му счупени и може да работи само с USB мишки и клавиатури и като му форматирах C-то-КРАЙ!USB-тата не работят-немога да кача драйвъри.Преди се бяха справяли с тоя проблем в един офис - със team viewer.Та въпроса ми е : Може ли някой да ми обясни по-подробно как да се справя с проблема,тоест да си форматирам Ц-то и да си кача драйвъри със ЮСБ мишка и клавиатура. МЕРСИ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми е много ясен проблема... Как не работят УСБ-тата? Някой ги е изключил ли? След ресет на БИОС ЦМОС (изключваш захранващия кабел, вадиш батерийката и чакаш известно време...) би трябвало да се включат, тогава ако не се е пуснала опцията Legacy USB Devices я включваме и готово :) Какъв формат С: каква операционна система така и не разбрах :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се не бях достатъчноизчерпателен.Става въпрос за Windows XP sp2. Получава ми се следното: слагам диска за ОС и вървя по стъпките на инсталацията,но след форматиране на диск C,USB клавиатурата вече не работи->немога да стигна и до safe mode.(явно се изтриват и драйвърите са USB или нещо подобно) Как да преинсталирам с форматиране,така че после да мога след това да си кача драйвърите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...След ресет на БИОС ЦМОС (изключваш захранващия кабел, вадиш батерийката и чакаш известно време...) би трябвало да се включат,

Това не го прави. Няма смисъл и може да имаш проблеми после.

...тогава ако не се е пуснала опцията Legacy USB Devices я включваме и готово :) ...

Тази опция задължително я включи от BIOS.

Струва ми се че не boot-ваш от инсталационното CD и затова имаш подобни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се не бях достатъчноизчерпателен.Става въпрос за Windows XP sp2.

Получава ми се следното:

слагам диска за ОС и вървя по стъпките на инсталацията,но след форматиране на диск C,USB клавиатурата вече не работи->немога да стигна и до safe mode.(явно се изтриват и драйвърите са USB или нещо подобно)

Как да преинсталирам с форматиране,така че после да мога след това да си кача драйвърите ?

От ЦДто ли буутваш или си го пуснал от Уиндоус?

След като си фоматирал С: вече нямаш ОС за да влезеш под СейфМод.

Включи Legacy support for USB devices в BIOS.

/едит/ Хех, забавих се :)

Редактирано от banshee79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От ЦДто ли буутваш или си го пуснал от Уиндоус?

След като си фоматирал С: вече нямаш ОС за да влезеш под СейфМод.

Включи Legacy support for USB devices в BIOS.

Oпциите може и да са друго яче

1. Включване на Legacy USB support/On Board USB Chip

2. USB support for keyboard или подобно.

Нещата варират от BIOS-сите.

Някои компютри не могат да ползват USB клавиатури, преди да се зареди Windows.

Предимно старичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои компютри не могат да ползват USB клавиатури, преди да се зареди Windows.

Предимно старичките.

Заедно с това го има и обратния вариант... В един IBM видях опция в БИОС "Legacy Free System". Изключва пс2, ком портове, флопи контролера ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Установих че USB LEGACY ... нещо си е включено,обаче опасенията ми са-ако преинсталирам УИНДОУС няма ли да се изключи и после да немога да го включа :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Установих че USB LEGACY ... нещо си е включено,обаче опасенията ми са-ако преинсталирам УИНДОУС няма ли да се изключи и после да немога да го включа :angry22:

Щом ти е включено и можеш да бутнеш от CD не би трябвало да има проблем, то преинсталацията иска само първоначално да бутне от диска, после само си се рестартира и не ти трябва да зареждаш от диска. Кажи си дъното да се види как е включено USB Legacy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...