Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

war1racebg

Проблем с преинсталацията

Препоръчан отговор

Установих че USB LEGACY ... нещо си е включено,обаче опасенията ми са-ако преинсталирам УИНДОУС няма ли да се изключи и после да немога да го включа :angry22:

Тези настройки се пазят в CMOS паметта на БИОС и нямат връзка с операционната система. Могат да се променят от BIOS Setup или да се изгубят при проблем с батерията на дъното и захранването на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем който адски много ме дразни, имам C:/ 20GB след като си преинсталирам Windows-а и си сложа необходимите драйвери и програми ми остават 15,3GB но след като влезна някаде стават 15,2 или 15,1GB използвам си винга CCleaner за да почистя ненужните файлове и cookies и т,н. Можете ли да ми помогнете ? И да знам какъв е пробема,защото това адски много ме дразни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем който адски много ме дразни, имам C:/ 20GB след като си преинсталирам Windows-а и си сложа необходимите драйвери и програми ми остават 15,3GB но след като влезна някаде стават 15,2 или 15,1GB използвам си винга CCleaner за да почистя ненужните файлове и cookies и т,н. Можете ли да ми помогнете ? И да знам какъв е пробема,защото това адски много ме дразни!

И какъв е проблема да имаш 15Г свободни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При изтегляне на обновления на ОС е нормално да ти намалява свободното пространство в системния дял. Друго нещо, което също намалява това пространство е включеното системно възстановяване на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

15 гигабайта свободно място на дял C: си е достатъчно за Windows XP, ако мислиш че Windows Update и System Restore ти заемат много място просто ги изключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...ако мислиш че Windows Update и System Restore ти заемат много място просто ги изключи.

И кошчето и кошчето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих преинсталация.Компютърът работи, няма го този проблем.Но пък зареждането е доста бавно - бялата лента в началото, която се появява за секунди по принцип се зарежда за около 5 минути.Какъв ли да е пък този проблем и дали ще мога да го оправя???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи как си направил преинсталацията. На чисто с пълно форматиране на системния дял или бързо форматиране? Има трети начин, върху старата инсталация, но за него трябва първо да си стартирал ОС (а при теб точно това е проблема). След като вече си инсталирал и ОС зареди опитай да поправиш грешките (ако има такива) на твърдия диск. Стартираш „Моят компютър“ и даваш десен бутон върху системния дял - избираш „Свойства“. От там натискаш бутона „Инструменти“ и в полето „Проверка за грешки“ натискаш бутона „Проверяване“. От новия прозорец слагаш отметките и на двете опции - „Поправяй автоматично грешките на файловата система“ и „Сканирай за повредени сектори и опитай възстановяването им“, след което натискаш бутона „Старт“. Ще излезе съобщение, че тези операции трябва да станат след рестартиране на ОС. Рестартираш и после на син екран ще се изредят 5 стъпки и ще виждаш хода на прогреса в % на съответната стъпка. Изкай търпеливо докато свършат всичките и ОС ще се зареди след това. Ако и след това имаш проблема, може би твърдия диск е за смяна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи как си направил преинсталацията. На чисто с пълно форматиране на системния дял или бързо форматиране? Има трети начин, върху старата инсталация, но за него трябва първо да си стартирал ОС (а при теб точно това е проблема). След като вече си инсталирал и ОС зареди опитай да поправиш грешките (ако има такива) на твърдия диск.

Стартираш „Моят компютър“ и даваш десен бутон върху системния дял - избираш „Свойства“. От там натискаш бутона „Инструменти“ и в полето „Проверка за грешки“ натискаш бутона „Проверяване“. От новия прозорец слагаш отметките и на двете опции - „Поправяй автоматично грешките на файловата система“ и „Сканирай за повредени сектори и опитай възстановяването им“, след което натискаш бутона „Старт“. Ще излезе съобщение, че тези операции трябва да станат след рестартиране на ОС. Рестартираш и после на син екран ще се изредят 5 стъпки и ще виждаш хода на прогреса в % на съответната стъпка. Изкай търпеливо докато свършат всичките и ОС ще се зареди след това.

Ако и след това имаш проблема, може би твърдия диск е за смяна!

ок, ще пробвам.Между другото форматирах дяла, на който инсталирах системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това добре, но как си го направил - бърз или пълен формат? Някои хора не правят разлика, но има!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да направищ следното:

Вземи едно CD от приятел(твоето може да не работи). Закачи го за компа. Направи си нов HirenBootCD. Направи тест на паметта(според мен имаш дефектна рам).

После си преинсталирай Windows като форматираш дял C:

a няма ли да стане с флашка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това добре, но как си го направил - бърз или пълен формат? Някои хора не правят разлика, но има!

Да кажа честно изобщо незнам как, но нищо не се получава.Направих и твоите препоръки, но нестава.сега ми се искада пусна диска със системата, но на Поправка да видя дали ще стане нещо или да започвам отначало.Необходим ми е компа, детенцето е свикнал с него - всички филмчета, песни, приказки са тук и той си ги търси.Помогнете ми ако можете.

Как да го накарам да зареди от СД-то.Биосът ми е с Ф11, но нетръгва и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажа честно изобщо незнам как, но нищо не се получава.Направих и твоите препоръки, но нестава.сега ми се искада пусна диска със системата, но на Поправка да видя дали ще стане нещо или да започвам отначало.Необходим ми е компа, детенцето е свикнал с него - всички филмчета, песни, приказки са тук и той си ги търси.Помогнете ми ако можете.

Ако твърдия диск е SATA - виж си кабела за връзка и евентуално пробвай с друг(жълт ако има). Другото е смяна на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като питаш това, как да разбирам, че си успял да инсталираш отново с формат на дяла? За да успееш да направиш какъвто и да е формат на системния диск ОС не трябва да работи, което означава, че правиш този формат с външна програма, която може да е стартирана от флашка, СД или ДВД диск! Но за да стане това първо трябва да се зареди (буутне) флашката или СД-ДВД дисковото устройство първо. Сега питаш как става това, което ме навежда на мисълта, че инсталацията е правена през ОС, а при този вид инсталация опция за форматиране няма.

п.п. Съвсем ме обърка. Изясни точно какво си правил.

Ето ти няколко линка от Уроци.нет:

Инсталиране на Windows

Инсталиране без бутъбъл диск

Инсталиране

Прочети ги внимателно и изясни какво си правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като питаш това, как да разбирам, че си успял да инсталираш отново с формат на дяла? За да успееш да направиш какъвто и да е формат на системния диск ОС не трябва да работи, което означава, че правиш този формат с външна програма, която може да е стартирана от флашка, СД или ДВД диск! Но за да стане това първо трябва да се зареди (буутне) флашката или СД-ДВД дисковото устройство първо. Сега питаш как става това, което ме навежда на мисълта, че инсталацията е правена през ОС, а при този вид инсталация опция за форматиране няма.

п.п. Съвсем ме обърка. Изясни точно какво си правил.

Ето ти няколко линка от Уроци.нет:

Инсталиране на Windows

Инсталиране без бутъбъл диск

Инсталиране

Прочети ги внимателно и изясни какво си правил.

Да, може би не уточних.

Значи след многократно опитване да стартирам от СД устройството един единствен път се получи и тогава успях да стартирам диска с ОС.Форматирах дял С и смело продължих с инстала напред.Всичко вървеше ОК.Но след като се инсталира и при зареждането видях този проблем.Зарежда до 10 мин. и след това работи без проблем.

И сега питам как да го излъжа отново да стартирам диска от у-вото, защото мисля, че ако дам на диска едно R вместо нова инсталация се надявам да се поправят нещата.Ако греша някъде ме поправете, защото почти нищо неразбирам от инсталации и преинсталации, но когато ми е спешно се опитвам. :(

Ще прочета с голям интерес линковете, но бързам да обясня какво съм направила.

Редактирано от aureus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи марката и модела на дъното, за да ти кажем как точно се влиза в БИОС и от там да направиш първо да стартира диска. Принципно по време на стартиране се изписват на екрана възможните команди и трябва да ги натиснеш съответните клавиши. Сега се сещам и още нещо - при буутване от ДВД устройството с инсталационния диск се появява един надпис, който те кара да натиснеш който и да е клавиш за да стартира инсталацията. Тази покана стои около 1-2 секунди и ако през това време не се натисне нито един клавиш - продължава зареждането на ОС от твърдия диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи марката и модела на дъното, за да ти кажем как точно се влиза в БИОС и от там да направиш първо да стартира диска. Принципно по време на стартиране се изписват на екрана възможните команди и трябва да ги натиснеш съответните клавиши. Сега се сещам и още нещо - при буутване от ДВД устройството с инсталационния диск се появява един надпис, който те кара да натиснеш който и да е клавиш за да стартира инсталацията. Тази покана стои около 1-2 секунди и ако през това време не се натисне нито един клавиш - продължава зареждането на ОС от твърдия диск.

Не съм много компетентна, но дъното е AsRock друго немога да кажа в момента, защото съм на работния компютър.Незнам дали е достатъчно това.След 16 часа ще напиша повече подробности ако трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a няма ли да стане с флашка ?

Може да стане с Флашка стига Bios да има тази опция Boot from USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много компетентна, но дъното е AsRock друго немога да кажа в момента, защото съм на работния компютър.Незнам дали е достатъчно това.След 16 часа ще напиша повече подробности ако трябва.

Смени си кабелите както те е посъветвал колегата.На CD и на Хард диска.Понякога прави такива проблеми заради лош кабел. Въобще преди да правиш каквито и да било преинсталации направи профилактика на компютъра.Във Форума има специална тема затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си кабелите както те е посъветвал колегата.На CD и на Хард диска.Понякога прави такива проблеми заради лош кабел. Въобще преди да правиш каквито и да било преинсталации направи профилактика на компютъра.Във Форума има специална тема затова.

ДОБРЕ, ЩЕ НАПРАВЯ И ТОВА, НО ДА ДОПЪЛНЯ, ЧЕ ПРЕДИ ДА ПРЕИНСТАЛИРАМ СЪМ ГО ПОЧИСТИЛА С ПРАХОСМУКАЧКА ОТ ПРАХТА ВЪТРЕ.НО ПАК ЩЕ ГО РАЗГЛОБЯ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДОБРЕ, ЩЕ НАПРАВЯ И ТОВА, НО ДА ДОПЪЛНЯ, ЧЕ ПРЕДИ ДА ПРЕИНСТАЛИРАМ СЪМ ГО ПОЧИСТИЛА С ПРАХОСМУКАЧКА ОТ ПРАХТА ВЪТРЕ.НО ПАК ЩЕ ГО РАЗГЛОБЯ.

Не знам каква е прахосмукачката, но тя няма да го почисти добре.Виж в самата тема какво трябва да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко off по повод заглавието на темата:

Проблем при преинсталиране на Windows хп

това във връзка с една майтапчийска "статия" в сайта "Всичко за 1 лев"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Първо, искам да се извиня ако има друга такава тема (сигурен съм че е така) Също се извинявам ако съм постнал в грешна секция. Имам проблем с компютъра и ми трябва преинсталиране, а нямам ни най-малка идея как става това, и искам да се науча някак. Като за начало: Трябвало ми "някакъв диск с windows". Ок, обаче нямам такъв диск, от каде мога да го намеря? По на татъка, процеса. Малко е сложен за мен, гледах някои теми от преди 2-3 години но се съмнявам дали още функционират. И така, докато не стане всичко готово Основния проблем е с въпросния диск. Ако някой може да ми помогне някък, ще съм му адски благодарен. Поздрави!

Редактирано от Pandacake (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Първо, искам да се извиня ако има друга такава тема (сигурен съм че е така)

Също се извинявам ако съм постнал в грешна секция.

Имам проблем с компютъра и ми трябва преинсталиране, а нямам ни най-малка идея как става това, и искам да се науча някак.

Като за начало: Трябвало ми "някакъв диск с windows".

Ок, обаче нямам такъв диск, от каде мога да го намеря?

По на татъка, процеса. Малко е сложен за мен, гледах някои теми от преди 2-3 години но се съмнявам дали още функционират.

И така, докато не стане всичко готово

Основния проблем е с въпросния диск.

Ако някой може да ми помогне някък, ще съм му адски благодарен.

Поздрави!

Първо кажи какъв Windows искаш - XP, Vista, 7 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...