Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли интернет доставчик да ми забрани да ползвам рутер

Препоръчан отговор

Здравейте, та значи тази сутрин голямо шоу стана аз съм от Разград и сутринта спира някаква кола пред нас, оказва се че са от доставчика ми на интернет (не е БТК), и незнам как но са разбрали че ползвам рутер, а аз с лаптоп, немога постоянно на есно място да го държа този лаптоп и им го казах, но те си знаят тяхното, не немоцело да използвам рутер в противен случай ме отрязват без предупреждение. Та питам аз може ли да ми забранят да ползвам рутера имогат ли да ми прекъснат интернета, ако продължавам да го плзвам. Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да му смениш MAC адреса и имаше нещо дето се пипаше по Time to live Примерно да не им излиза като пуснат ping към теб TTL=64 ami na 32 и някви такива истории :dollars: и така няма да разберат че си с рутерче :down:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, та значи тази сутрин голямо шоу стана аз съм от Разград и сутринта спира някаква кола пред нас, оказва се че са от доставчика ми на интернет (не е БТК), и незнам как но са разбрали че ползвам рутер, а аз с лаптоп, немога постоянно на есно място да го държа този лаптоп и им го казах, но те си знаят тяхното, не немоцело да използвам рутер в противен случай ме отрязват без предупреждение. Та питам аз може ли да ми забранят да ползвам рутера имогат ли да ми прекъснат интернета, ако продължавам да го плзвам. Благодаря предварително

Договор подписал ли си с тях ... какъвто и да е ? И ако ДА в него опоменато ли е че не можеш да ползваш рутер ... и що за интернет доставчик е това където забранява на абонатите си да ползват рутер :dollars: !?! Я ми кажи името ... не че google-то няма да каже интернет доставчиците на Разград ... ама я кажи по - добре да ги видим що за стока са :down: ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва със забраняването на ползване на рутер беше модерно преди години, но явно все още има нагли доставчици. Със сигурност ще имаш и нормални такива в Разград, затова директно им тегли една на тия. В крайна сметка те губят клиента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти не ги мисли как са разбрали, не е чак толкоз трудно ако клиента не вземе мерки да се крие. Можеш да ги изработиш без проблем, но трябва да знаеш как. 1) Клониране на мак адрес - това го може вече всеки рутер. 2) Поправяне на входящ/изходящ ТТл, ако се налага. Има много подробни ръководства, гуглирай. Едно много добре написано с картинки има в сайта на Комелсофт примерно. Единствената врътка е, че ще ти трябва рутер с Линукс - отиваш на dd-wrt.com и там търсиш дали твоя любим модел се поддържа, ако не - ще трябва да го смениш. Проверка дали има ограничение на 1 ТТЛ става, като отвориш команден промпт и пишеш ping dir.bg примерно, ако има ттл=1 значи си ограничен. Ако не значи няма нужда от нов рутер - клонирай мак адреса от настройките на рутера и не би трябвало да те хванат.

Редактирано от teou (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той да отговори на въпроса ми !

Кой от ВСИЧКИТЕ се прави на тарикат ... да го видим що за стока е . А то начини много ... егаси глупостта ... да му забранят рутер ... ами избери си някой от другите 7 доставчика !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

VIVACOM са най-добри.С 1 рутер се позлва и домшания,свързал съм и лаптопа към него,щото е WiFi(кабел за нет лаптопа не ми е виждал-само по wifi и всичко е 6),и телефони съм свързвал.Всичко си работи а 6,само 1-2 пъти ан ден дисконектне,но се кънектвам пак и всичко 6. Пробвай с тях,ако тия нещо продължат. Та кои са тия простаци? P.S.: обожавам ги тия VIVACOM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

с обикновен рутер те хващат на 100% (като се пусне кепчър на пакетите често се виждат вътрешните ip-ta), с линукс и подходящи настройки не могат... но спред мен тегли им 1 майна и ги сменяй...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами тези тъпанари се казват Елит-сат, и все още сам на тях де, плащам 18 лева и тегля някаде със 100-130кБ/с. е те направо се подриграват, не стига че не разрешават рутер ами и скороста им една, нямам думи. та казвате да мина на виваком или близоо кое е по добро?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз за 18лв тегля с 1мегабайт/сек от почти навсякъде, а торентите стигат до 9-10мегабайта/сек ако има сийдъри от моя град... и не съм на договор, сложил съм и рутер (тоест компютър с линукс)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Аз за тая скорост плащах 20 лева едо време,спокойно.Инак верно е прекалено МНОГО,тия големи нахалници. Мини на виваком,там е по-добре,и с рутера няма проблеми(даже той в комплект си идва безплатно).Близу са много зле-постоянно им спира нета,а и поддръжката им е ужасна.Бил съм им клиент и няма да повторя. Прави договор с вива и това е.Само,че трябва да имаш домашен тел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз за 18лв тегля с 1мегабайт/сек от почти навсякъде, а торентите стигат до 9-10мегабайта/сек ако има сийдъри от моя град... и не съм на договор, сложил съм и рутер (тоест компютър с линукс)

18lv. 3a 130kb/s :P

1. Човека е казал мегабайт/сек, а не мегабит

2. И това 130 килобита не знам как го получи.

Не се ядосвай, нищо лично. :ph34r:

Щом са идвали та ти правят проблем за подобно нещо направо ги отсвирвай.

Към автора: За Vivacom няма да сгрешиш, разбира се ако имаш домашен телефон. Ако нямаш става сложно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

KB/s-Килобайти в секунда

Kbps-килобити в секунда. Делим на 8 и получаваме килобайти в секунда.

Човекът е написал 130Килобайта/сек, което е 1Mpbs(1Meгабит). Тая скорост е направо смешна...

Виваком не препоръчвам, сакат ъплоуд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виваком не препоръчвам, сакат ъплоуд.

Той пък сега цъфнал и вързал щото с тоя нет :P

Ако ще се връзваш на Виваком първо отиди и вземи по скъпата оферта ... 31лв на месец но БЕЗ ДОГОВОР. Аз лично съм много доволен от тях ( изключвам ъплоуда ) но има места където мрежата им е под всякъква критика и абонатите с договори ходят по мъките много и не получават това за което са платили. Тествай у вас как ще е 1-2 месеца и ако ти хареса направи си договор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,уплоуда им ис е с ниска скорост,но пък поне не прекъсва. Ако имаш домашен телефон-VIVACOM са първият избор.Ако нямаш...виж дали не можеш да нямаш(ако не ти пречи),или потърси други оферти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На БТК АДСЛ съм от 7-8 години сигурно, а м/би повече, няколко месеца преди да почнат да рекламират услугата. Сигурно съм един от първите 500 абоната. Сега около мен имам много възможности, но не смятам да ги сменям, а ъплоуда не ме интересува изобщо. Доволен съм от тях и за сега не смятам да ги сменям. Онзи ден ми се обаждаха от Мтел да ми предлагат някаква двойна или тройна услуга, май за 30 лева - домашен, ТВ и Интернет. Не звучеше чак толкова зле, но лично за мен не е привлекателна, но важното в случая е, че където и в Бг да се намираш, мисля, че има достатъчно добри предложения и времето на кварталния/селския доставчик, с опънатите между блоковете кабеляци, отдавна е в историята. Камо ли някой да ти казва колко компютъра можеш да ползваш или подобни - те трябва да са луди тези хора, при положение, че всеки се бори за клиенти, а може и лудите да са тези, които са се вързали за подобни, при толкова много и добра конкуренция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ISP-то те ебава заради рутера - махай се от тая мрежа. Можеш с MAC-clone на рутера да го излъжеш, но със TTL-а пак ще те ебава ... затова смени провайдъра си :mark: Обикновено провайдърите се договарят да държат цени около лев на мегабит и съотношение даунлоуд:ъплоуд (DOWN:UP) 3:1, всичко по-малко от тези стойности намирисва на измама ... :) Съвестният провайдър е с линукс машини, платил си е за шейпъри, плаща на добри администратори и техници, дава ти това за което плащаш по договора и го боли - рутер ли имаш, или на колко машини делиш трафика, който ти е пуснал !!!!!!! :) Аз също съм "провайдър" и в моята мрежа клиент примерно с договор за 25 лв. получава 25 мегабита 3:1, но на шейпъра ограничението му е поставено на 30 мегабита, така, че ако мрежата не е много натоварена, ще си тегли филм с три-четири мегабайта в секунда (симетричните са за фирми и са доста по скъпи) ... така, че сменяй провайдъра и тествай поне два месеца преди да подпишеш договор за година. Не се хващай на уловки от сорта плати 5 месеца и получаваш един бонус ... ще страдаш с трафика - безплатен обяд няма!

http://www.speedtest.net/result/1216745989.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване