Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

как се свързват девиаторни ключове и лампи

Препоръчан отговор

как да свържа две лампи в коридор ,при правилно свързани два дивяторни ключа,но за съжаление смених лампите и не запомних тройките жици на всяка от тях как са групирани.Четох много постове ,но за дивяторни ключове а те при мен вече са свързани правилно и работеха ,но след смяната на двете лампи забравих как бяха свързани и в момента както и да опитвам или гърмят бушоните или свети само едната от тях или светят и двете ,но когато се запалят от единият ключ и се загасят от другия вече не може пак да се запалят от първия?? Благодаря за бързите отговори!!

Редактирано от capnemo
заглавието (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай схемата,все едно че липсва кръстатия ключ.

Благодаря ти Gips ,но на схемата ел.крушки са с по два кабела ,а към мойте крушки отиват по 3кабела два сини и по един черен?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А преди можеше ли да светваш лампите поотделно, или само двете заедно?

преди да смена лампите можех да ги светвам само заедно,както аз искам ,но от всеки ключ без значение на последователноста т.е.

ако паля лампите от ключ А ,а ги загасвам от ключ Б,то аз искам след това отново да ги запаля от ключ А, а не да ходя до ключ Б !

Светвах лампите само заедно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията ти е много оскъдна.В какво се изразява смяната на лампите?На всяка лампа има само и единствено два проводника-фаза и нула,третият е някакво заземяване.Огледай отново схемата,която съм прикачил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Електотехника на новата кооперация в която живея беше свързал жичите на тавана и беше сложил голи крушки като за акт16. Той ми върза и дивяторните ключове към тази схема.2ключа и две лампи-те светят винаги заедно ,но се палят и гасят независимо от един от двата ключа. Но днес аз махнах крушките и сложих нови плафони с халогенни крушки в тях и когато реших да групирам трите жици които стърчат от тавана видях че имам проблем. Ох знам ,че ми е оскъдна информацията ,ама незнам как да опиша по-ясно положението? Схемата я огледах,ама като незнам в тавана как са разположени кабелите ,незнам какво да направя! Единствено връзвам на посоки на принципа "проба-грешка" и естествено или гърми бушона или едната не свети или ключовете не работят както трябва ,т.е. когато запаля от единия и загася от втория после за да запаля отново трябва да го направя само и единствено от втория ключ ,което мисля че е неправилно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре викай електротехник. Или някой съсед, който разбира. Че току виж си оставил кооперацията без ток. Или по-лошо ... Принципно схемата е тази, която ти е дал gyps. Само че трябва да се погледне на място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви са ти познанията и уменията по електротехника.Ще ти трябва и фазомер и мултицет.Но ако не си сигурен в себе си,по добре извикай човек който е правил тези неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бушоните ми падаха няколко пъти ,но те са си само на моя апартамет и аз си ги вдигам,чак цялата кооперация невярвам да пострада ,фазомер имам ,но проблема е че нямам мултицет за "прозвънямане". Абе аз имам някой основни познания,ама тия девяторни схеми нещо ми се опряха. Сега ги свързах двете лампи -светят но ключовете не са както трябва. От там където си загасил от там трябва да запалиш отново-не ми харесва така!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре ще е да се опиташ да си спомниш кой кабел (като цвят) не е бил свързан на временните лампи.Ако може,пробвай с фазомера дали на черният по цвят кабел няма фаза-(това е пак на двете лампи).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При теб е направено нестандартно свързване на девиаторни лампи. Във всеки Ключ ти влизат и фаза и нула ! По третата жица излиза фаза или нула ,според положението на ключа.Във всяка Лампа влиза по една жица от съответния ключ , другите две са директно между тях. Трябва следователно , да се вържат на късо от едната страна жицата от ключа и едната директна ,а от другата - жицата от нейния ключ и другата директна.Така горе се подават или две нули или две фази (не светят) или фаза и нула - тогава светят. Да се определи коя жица, коя е - е лесно с фазомер и временно свързване. Ето ти и принципна схема.

post-9757-0-47522700-1288541296_thumb.jp

Редактирано от heron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@heron,в тази схема няма нищо нестандартно.Само си разместил положението на ключовете.На картинка може по всеки начин,но на практика.... Тук няма многовариантност на свързването,то се определя от самият девиаторен ключ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да свържа две лампи в коридор ,при правилно свързани два дивяторни ключа,но за съжаление смених лампите и не запомних

тройките жици на всяка от тях как са групирани.Четох много постове ,но за дивяторни ключове а те при мен вече са свързани правилно и работеха ,но след смяната на двете лампи забравих как бяха свързани и в момента както и да опитвам или гърмят бушоните или

свети само едната от тях или светят и двете ,но когато се запалят от единият ключ и се загасят от другия вече не може пак да се запалят от първия??

Благодаря за бързите отговори!!

Приятелю добре дошъл в калдата!

Четейки твоите постове, мога само да ти кажа! Повикай си електротехник да ти ги направи . Явно си напълно скаран с електротехниката и няма да се справиш с елементарна верига. Най вече да си навлечеш беля а в случая и на съседите/по твоите думи/ Тока, ако не го познаваш, не прощава на никого. Повече сам не прави нишо.Съвсем искренно ти говоря и съветвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което се сещам да пробваш за последно преди да извикаш някой е следното: Предполагам, че трите проводника които излизат на всеки от ключовете са с различни цветове.  Примерно кафяв, черен и син при единия и при другия. Пробвай да свържеш всеки цвят на едно и също място и в двата ключа. Така и така са ти гърмели бушони и к'во ли не - не ти пречи да пробваш и това. 

Редактирано от icemans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При теб е направено нестандартно свързване на девиаторни лампи.

Във всеки Ключ ти влизат и фаза и нула ! По третата жица излиза

фаза или нула ,според положението на ключа.Във всяка Лампа влиза

по една жица от съответния ключ , другите две са директно между тях.

Трябва следователно , да се вържат на късо от едната страна жицата от

ключа и едната директна ,а от другата - жицата от нейния ключ и другата

директна.Така горе се подават или две нули или две фази (не светят)

или фаза и нула - тогава светят.

Да се определи коя жица, коя е - е лесно с фазомер и временно свързване.

Ето ти и принципна схема.

Това са пълни глупости,което си написал.Изтрий си сам мнението.Ако не - моля модераторите да направят това.

:)

Моля,който чете написаното от heron,включително и схемата, да го приеме като невежество и бързо да го забрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване