Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Спрял съм се на Toshiba 32AV703G .Как во ви е мнението за него?

Ако си видял какъв образ дава в сравнение с други марки!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на Toshiba 32AV703G .Как во ви е мнението за него?

Въпрос на вкус е работата приятелю.

Телевизора като цяло е добър. Всеки си има предпочитания за марка. Аз например за тези пари(приблизително, +- някой лев) бих ти предложил PHILIPS 32PFL5322 или SAMSUNG LE-32A566-R/B .

Незнам до какви пари говорим. Иначе за телевизор, Panasonic са едни от най.

И Тошибата да вземеш, няма да сбъркаш.

Редактирано от FIEND (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

FIEND, къде ги изрови тия антики? Не стига, че са боклуци, ами и мостри на 2-3 години. Тошибата тази година са убиец на конкуренцията с тези си цени. Няма какво да я конкурира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия отговор на въпроса може да ти даде...най-близкия до теб телевизионен техник :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че даже и тоя е втора употреба - тия букви R/B накрая , не бяха ли че е отремонтиран в завода производител :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че даже и тоя е втора употреба - тия букви R/B накрая , не бяха ли че е отремонтиран в завода производител :rolleyes:

Е чак пък толкова! Не се вдъхновявайте кой какво е чул.Тук повечето само се пита, а като отиде човек в магазина, обикновено купува това, което на него самият му харесва най много. Консултациите остават почти винаги на заден план.Парите са си Ваши, а телевизора - ВИЕ ще си го гледате. Някъде из тези теми бях написал...с около минимум 2400 лева, човек може да си купи много добър телевизионен приемник. Кой как го разбира си е негов проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Доколкото разбрах от това че е модел 2008г нисък клас и резолюция няма DVB-C а има DVB-T и вероятно МПЕГ 2 и няма нищо и ефирно да хване - затова е евтин . Как да разчетем модела? Пример 50PK950R: 50 - размера на екрана в инчове P - показва технологията Plazma K - година на модела /+ резолюция на панела/ •К - FullHD 2010г. •J - HDReady /1366x768/ 2010г. •S - FullHD 2009г. •Q - HDReady /1024x768 и 1366x768/ 2009г. •G - HDReady /1366x768/ 2008г 9 - серия и клас •9 - флагманска серия •7 - върхова серия •6 - средна серия •5 - средна серия •4 - бюджетна серия •3 - бюджетна серия •2 - начална серия •1 - базова серия 5 - тунер •9 - DVB-T2/DVB-С за Великобритания •6 - DVB-T/DVB-С •5 - DVB-T 0 - цвят •0 - черен •1 - •2 - светло кафяв/ Pianolackdesign mit Acryl-Dekorleiste in Light Brown R - регионално предназначение •N - скандинавските страни •R - Русия (нямат DVB-C) 0 - тази цифра е само в модели 2008 и 2009г /моделите в Aмерика и Азия са без двете последни цифри/ /PQ, PS са модели 2009г ,докато PК и PJ са модели 2010г/

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах от това че е модел 2008г нисък клас и резолюция няма DVB-C а има DVB-T и вероятно МПЕГ 2 и няма нищо и ефирно да хване - затова е евтин .

Как да разчетем модела? Пример 50PK950R:

50 - размера на екрана в инчове

P - показва технологията Plazma

K - година на модела /+ резолюция на панела/

•К - FullHD 2010г.

•J - HDReady /1366x768/ 2010г.

•S - FullHD 2009г.

•Q - HDReady /1024x768 и 1366x768/ 2009г.

•G - HDReady /1366x768/ 2008г

9 - серия и клас

•9 - флагманска серия

•7 - върхова серия

•6 - средна серия

•5 - средна серия

•4 - бюджетна серия

•3 - бюджетна серия

•2 - начална серия

•1 - базова серия

5 - тунер

•9 - DVB-T2/DVB-С за Великобритания

•6 - DVB-T/DVB-С

•5 - DVB-T

0 - цвят

•0 - черен

•1 -

•2 - светло кафяв/ Pianolackdesign mit Acryl-Dekorleiste in Light Brown

R - регионално предназначение

•N - скандинавските страни

•R - Русия (нямат DVB-C)

0 - тази цифра е само в модели 2008 и 2009г

/моделите в Aмерика и Азия са без двете последни цифри/

/PQ, PS са модели 2009г ,докато PК и PJ са модели 2010г/

От това, което прочетох разбрах, че сте добре осведомен за LCD телевизорите. Много благодаря за информацията и Ви моля да ми помогнете да избера телевизор. Трябва ми 42 инча, но не много скъп. Бихте ли ме посъветвали какво трябва да зная когато купувам такъв телевизор /входове, резолюция,марка и т.н/.Предварително благодаря!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам, но съм сгрешил една буква, а от вашето разяснение разбирам, че всъщност тя е много важна. Модела е LG42pj250. Ще съм много благодарен ако ми напишете това означава ли , че е модел 2010г. и какво друго променя. Предварително благодаря! Поздрав!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм кой знае колко осведомен , но чета и се интересувам от технологийте . Първо , посоченият от теб телевизор е плазма . Трябва добре да прецениш каква технология да избереш . Плазма : + по реални цветове и добър контраст - помещението трябва да е по затъвнено - страдат от прогаряне / на новите модели почти е избегнато / по голяма консумация на ток ЛЦД : + Работят и при по осветени помещения , подходящи за ири - не страдат от прогаряне и не се нуждаят от 200/400 часа разработване , по ниска консумация . - По нисък контраст и не толкова реални цветове / както казват пластмасови / и по малък ъгъл на гледане Прецени си сам каква технология да избереш . Аз съм привърженик на Панасоник но ти като отидеш в магазина , гледаш , сравняваш на една и съща програма защото не е тайна че по лошите модели им пускат HD клипчета за да изглеждат по добре от хубавите телевизори . Никога , ама никога не купувай ТВ Нео , Краун , Беко , Финлукс и др. - довери се на марковите - въпреки че ги правят в други заводи - все още държат на качеството .Вземи ТВ който е модел 2010 - защото другите ще бъдат мостри навъртели по хиляди часове работа а за плазмите е убийственно . Плазмата задължително трябва да е запечатан защото при тях трябва да го разработваш на занижени яркост и контраст а не както в магазина са на динамичен . Не си казал с какви пари си готов да се разделиш ? Ето от мен няколко модела ЛЦД http://www.technomarket.bg/products/09072749/lg-42ld550 http://www.technomarket.bg/products/09070414/panasonic-tx-l42s20e Плазма http://www.technomarket.bg/products/09070419/panasonic-tx-p42s20e

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А коя е буквата ? Ако е тоя http://www.technomarket.bg/products/09079538/lg-42pj250 - то модела е 2010 но другото остава в сила /2/-начална серия /5/-DVB-T - предполагам че има MPEG 4 - и ще хваща цифрови ефирни / нали е 2010 модел би трябвало ама не е сигурно/ /0/-черен Но във всеки случай не е добър - просто за толко пари - толкова 1000 лева за 42 инча са малко пари но все пак определи технологията , кажи какво ще гледаш - аналогова,цифрова кабелна с приемник или с КА модул ,сателитна ,за игри ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизора ми се скапа, а в момента не разполагам с много средства и за това се спрях на този защото е на промоция. Същия е който сте посочил. Имам цифров приемник на кабелна телевизия. Дали без него ще може да приема нещо? Ще го ползвам основно за гледане и евентуално да гледам нещо от компютъра през него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ,тоя няма цифров кабелен тунер DVB-C http://www.technomarket.bg/products/09055052/panasonic-tx-l42u10e - Това е модел 2009 и вероятно е мостра , има всички тунери но няма 100 херца но за толкова пари .... Друго - това http://www.technomarket.bg/products/09072748/lg-42ld450 - модел 2010 има всички тунери но няма 100 херца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, но не разбрах още нещо! Този модел LG също е вариант, но това значи ли, че след 5 г. когато направят цифровизацията няма да лови без приемник цифрова телевизия. Всъщност какво означава, че няма 100 херца. Наистина съм невеж в тази област и затова търся помощ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този който съм посочил има всичко ( цифрова кабелна и ефирна ) но за да се гледат цифровите от кабелната се налага да си закупиш КА модул ( някой кабелни го дават и безплатно срещу подписване на договор ) а 100 херца е хубаво да има за да се избегне замазването при бързодвижещи се обекти - за спорт . Но за бюджет 1000 лева трудно се намира по добър телевизор дори и 32 инча . http://www.mca-sat-tv.com/Cams.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра , за да гледаш директно с телевизора цифрова кабелна телевизия без техния приемник ти трябва и това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да сега разбрах, а този който имам в момента мога ли да го ползвам на този телевизор? Има ли входове за него?

Редактирано от ekzotik (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да сега разбрах, а този който имам в момента мога ли да го ползвам на този телевизор? Има ли входове за него?

Има всякакви входове, но качеството е по-добро ако ползваш посочения модул.

Плюс това разкарваш приемника и работиш само с едно дистанционно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Колебая се между тези 2 телевизора, Кой ще ми препоръчате? TOSHIBA 32LV733G/N 32" (81cm) LCD Телевизор FULL HD РЕЗОЛЮЦИЯ: 1920 x 1080 ЪГЪЛ НА ВИЖДАНЕ: 178° / 178 ° КОНТРАСТ 40 000:1 ЦИФРОВ ТУНЕР: DVB-T/C 2X 10W ГОВОРИТЕЛИ HDMI x 3, AV x 1, Component x 1, SCART x 2, RGB x 1; VGA x 1 USB (Mp3 и JPG) Outputs - Optical http://www.technomar...oshiba-32lv733g или SAMSUNG LE-32C450 32" (81 СМ.) LCD/TFT ТЕЛЕВИЗОР HD READY РЕЗОЛЮЦИЯ 1366 X 768 HIGH КОНТРАСТ ЗВУК SRS Trusurround HD & Dolby Digital Plus ЗВУКОВА МОЩНОСТ 2Х10W ДИГИТАЛЕН КАБЕЛЕН И ЕФИРЕН ТУНЕР (DVB-T/C,MPEG4) ВХОДОВЕ 3X HDMI; 1XSCART; DIGITAL AUDIO (OPTICAL) PC-ВХОД USB Video http://www.technomar...msung-le-32c450 ще съм много благодарен ако дадете вашето мнение и ми помогнете в избора. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване