Премини към съдържанието
x-sergo

256MB или 384МБ кое да избера?

Препоръчан отговор

та намерих си тук една машинка преди време, която е доста старичка Пентиум3 на 500 МХц с 32МБ видео карта на АТИ, Харда е Сйгейт АТА100 и 384МБ рам! 2 от паметите са пс133 а едната е пс100! въпроса ми е дали ако махна паметта 128МБ пс100 производителността ще е по-добра тъй като тогава другите памети ще вървят на 133?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма нужда да махаш паметта!!!! Първо провери на колко Мhz ти е шината! Предполагам 100Мhz ,от което следва че всичките ти памети работят на 100Mhz, а не както ти си мислисх двете на 133Mhz a другата на 100Mhz.

Ако честотата на шината (FSB-то) е по голяма от 100Mhz не се притеснявай:wors: По-бавната ти памет ще е клокната и няма да имаш никакъв проблем с нея!

Аз работя с такава клокната памет и те имат много голям потенциал за overcklock, такаче няма нужда от притеснения!!

Моят съвет е - Остави си машината с 384MB !!

Ако все пак мислиш да я махаш кажи каква цена й искаш(пиши на ЛС)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При мен рамта е на PC100 и пробвах с PC133 ама я разпознаваше като половинка.От един много стар компютър си намерих една 128мб и заедно с мойта 128 стана по-добре.Скоро ще сменя цялата конфигурация с нова ама това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

dragozow като смениш конфигурацията кажи какви пари искаш за паметта(ако продаваш де:wors:) (пиши на ЛС)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам намерение да оставя цялото PC в един магазин на приятел който ще ми даде парите веднага и заедно с мойте ще имам някъде към 450-500 лева с които ще взема Селерон Д на 2.53 гигахерца,512 Рам и 80 хард Хитачи.Заедно със Cdrw и кутия и дъно с вградено видео(не играя) ще ми излезе толкова пари.Сегашния ми компютър (450 мегахерца/256 Рам и 20 хард със Cdrw) ще го дам за 100 или може би малко над 100 долара,просто толкова върви.Целта е да го дам цял за да взема парите накуп които ще ми трябват защото ще бъда без компютър.Цялата врътка смятам да ми отнеме(заедно с инсталирането и подреждането) максимум 3 дена.Трябва да го поръчам,да го сглобят и да го взема.Намерил съм си една фирмичка която дава евтинко и ги сглобява за ден защото имат наличност най-ползваните части,аз не искам кой знае какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ми последно реших да не я махам, защото както каза дъното не поддържа пс133 и си оставам така с 384 рам!

п.с. като се върна в бг след около два месеца ако някой още иска рама мога да му дам на добра цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

x-sergo, без да си казал модела на дънната платка мога да предполагам, че пентиумът е Katmai, чрез Slot 1 закачен.При всички положения повече от 112MHz шина едва ли ще подкараш.От тази машина и да искаш повече, не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.