Премини към съдържанието
Fifa

Хиляди живеят в тунели под София

Препоръчан отговор

Цял подземен град живее под улиците на София. Столицата е прорязана от стотици километри тунели. Някои са толкова големи, че в тях дори може да се движат автобуси. Сега катакомбите са свърталище на хиляди клошари. Според очевидци там се крият между 10 и 20 хил. Бройката е нереална, отсече кметът Бойко Борисов, но не можа да уточни колко бездомници живеят в тунелите. Шест групи катакомби има София. Първата е т.нар. тунел на властта. Той започва от парламента, минава под Президентството, Министерския съвет, ВМА и завършва в Южния парк, в близост до Правителствена болница. Това е единственият тунел без клошари. Той се пази денонощно. Застлан е с бетон и през него спокойно минава камион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това истина ли е?-прилича на фантастичен филм на ужасите...ако е вярно,колко жалко за нас българите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    това истина ли е?-прилича на фантастичен филм на ужасите...ако е вярно,колко жалко за нас българите...

<{POST_SNAPBACK}>

Статията е от в-к 'Стандарт'

Не знам дали е истина, но съм чувал от доста места, за тези тунели, които са най-вече предназначени за 'важните' хора да се изнесат на сигурно място при опасна ситуация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Шест групи катакомби има София. Първата е т.нар. тунел на властта. Той започва от парламента, минава под Президентството, Министерския съвет, ВМА и завършва в Южния парк, в близост до Правителствена болница.

<{POST_SNAPBACK}>

Имаше разклонение и от бившия мавзолей. Друг такъв, за който знам свързва катедралата "Александър Невски" с Художествената академия, но от там накъде отива не зная. cool.gif

Ако наистина толкова народ се крие отдолу... Майчице...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оле това звучи като някой филм.... и главния герой се налага да слезе долу и някви плъхове ми се въртят в главата... Офффф ужасно ще да е, но сигурно е по- добре от колкото в този студ да се седи на открито :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.