Премини към съдържанието
lpa

Проблем със записа на iso

Препоръчан отговор

Значи свалих си уин хп исо формат и се опитвам да си направя един буут сд, но вече 4ти диск ми изгаря. Давам на нерото бърн имидж, процесът започва, но по някое време излиза някаква грешка и записът прекъсва. Между другото този уин хп го свалям като исо, но когато се свали целия файл е рар формат. Тябва ли да го разархивирам преди да го запиша?

Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами значи виж сега, свали си целия рар файл и се увери че е правилно свален, разархивирай го и ако се разархивира без проблеми можеш да сапишеш исо файла. Отвори нерото и отиди на Recorder -> Burn Image. Избираш исо файла и ти се отваря прозорец за записване, избери някоя по-бавна скорост и му дай бърн. Ако пак даде грешка по време на записване, значи исо файла е повреден или имаш друг проблем който пречи за записа. Ако имаш активна антивирусна програма е желателно да я изключиш докато записваш. Ами пробвай така и дано стане, успех cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Значи свалих си уин хп исо формат и се опитвам да си направя един буут сд, но вече 4ти диск ми изгаря. Давам на нерото бърн имидж, процесът започва, но по нкое време излиза някаква грешка и записа прекъсва. Междудругото този уин хп го свалям като исо, но когато се свали целия файл е рар формат. Тябва ли да го разархивирам преди да го запиша?

Мерси.

<{POST_SNAPBACK}>

Значи ти трябва Alcohol 120% и с нея програма го записваш на подложката. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи ти трябва Alcohol 120% и с нея програма го записваш на подложката. :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Защо пък точно Alcohol 120%. Програмата си има много достойнства, които уважавам, но ...

@lpa - Разпознава ги като RAR , защото сигурно .iso разширението ти е асоциирано с WinRAR. Съветвам те в Nero да пуснеш само Simulation на запис и да видиш къде и защо дава грешката. И на мен ми се е случвало да тегля повредени image файлове.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах и с алкохол, но там пък стоя 40 мин на 0% и го изключих. Има ли проблем заедно с исо файла да запиша и кейген?

Как точно става с алкохол всъщност?

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Пробвах и с алкохол, но там пък стоя 40 мин на 0% и го изключих. Има ли проблем заедно с исо файла да запиша и кейген?

Как точно става с алкохол всъщност?

<{POST_SNAPBACK}>

Трябва първо да вкараш кейген-а в iso-то. С Ultra ISO например.

Пробва ли симулация на запис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е не 6ти диск вече, симулацията минава без проблеми, но при записа пак дава грешка!

Сега видях че исо-то е е малко по голямо от 700мб.

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Значи свалих си уин хп исо формат и се опитвам да си направя един буут сд, но вече 4ти диск ми изгаря. Давам на нерото бърн имидж, процесът започва, но по нкое време излиза някаква грешка и записа прекъсва. Междудругото този уин хп го свалям като исо, но когато се свали целия файл е рар формат. Тябва ли да го разархивирам преди да го запиша?

Мерси.

<{POST_SNAPBACK}>

В мрежата съм срещал iso-файлове, които са архивирани в rar-формат. Ако твоя случай е такъв, първо разархивираш, и после печеш получения iso-файл.

П.П. Каква е грешката?

Редактирано от Boco67 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи аз си свалих няколко и с всичките се получава така. Когато тръгна да го свалям си е исо, но когато се свали е рар формат. Като разархивирам, вътре има доста папки и файлове, но не и исо.

Грешката е could not perform fixation.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Значи аз си свалих няколко и с всичките се получава така. Когато тръгна да го свалям си е исо, но когато се свали е рар формат. Като разархивирам, вътре има доста папки и файлове, но не и исо.

Грешката е could not perform fixation.

<{POST_SNAPBACK}>

Значи това, което аз си мисля е, че си задал формата .iso да ти се отваря с WinRar. За това го отваряш като архив, но то не е. Значи, трябва да оправиш асоциацията на формата .iso с нерото и тогава като ти го отвори с нерото, действаш по нататъка, като рекордера ти е правилното записващо устройство.

Значи, според мен в това е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Някаква идея как да го направя?

<{POST_SNAPBACK}>

Ако за асоциацията говориш, начини много. Най - лесният е като от свойствата на файла с въпросното разширение натиснеш бутона change, който е срещу полето open with и от там си избираш с коя програмка винаги да ти отваря този формат. Но това става само ако си на xp. Също може от tools(или view в зависимост от уин версията)-folder options. Там избираш таба file types, след което намираш формата .iso, и му казваш да се отваря винаги с нерото. Може и от контекстното меню на файла .iso - open with, може и по - други начини. Нядавам се в това да е проблема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз като дам Рекордер -> Бурн имейдж и иска да ми го сейфа като .nrg файл и след това какво трябва да се направи?.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.