Премини към съдържанието
lost in

Самостоятелни видео тестове (Solo video tests) на програми в защита-част3

Препоръчан отговор

Щях да забравя участието и на nikssi, който ме снабдяваше с вируси, понеже мен не ме бива в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм го засичал с 77.77.30.169 :ph34r:

nikssi

Погледни в ЛС, точно преди месец съм ти го показъл :ph34r:

Публикувано изображение

77.77.30.169 си го засякъл , защото преди около месец и половина махнах рутера , а 77.77.31.212 не можеш защото все още е зад рутер :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С рутер едно IP, без рутер друго IP, не те разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С рутер едно IP, без рутер друго IP, не те разбирам?

Този който остана без рутер е в работата ми. Да не говорим че като съм махнал рутера съм забравил да включа стената на уина и около месец съм бил без защитна стена Публикувано изображение може би тогава си го засякъл. Сега засичаш ли въпросното IP ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не, кой знае с колко защитни стени си вече.

Редактирано от nikval (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, кой знае с колко защитни стени си вече.

Както винаги само COMODO Firewall.

Като вещо лице по мрежи и защитни стени един въпрос , какво е можело да се случи докато съм бил без защитна стена , как мога да разбера дали системата ми е била компрометирана ( например от крадливото човече Публикувано изображение) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като вещо лице

Чак пък вещо лице не съм, знам колкото да се оправям.

един въпрос , какво е можело да се случи докато съм бил без защитна стена , как мога да разбера дали системата ми е била компрометирана

Съмняваме това да се случи само поради липса на защитна стена, освен ако не си бил споделил някой от дяловете си с пълни права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък вещо лице не съм, знам колкото да се оправям.

Съмняваме това да се случи само поради липса на защитна стена, освен ако не си бил споделил някой от дяловете си с пълни права.

Не съм споделял дялове , но толкова ли е сложно да се намъкнеш в нечий компютър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам представа, но едва ли става с щракване на пръсти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

например от крадливото човече

Такова човече може да вършее само в локална мрежа,така че ако не си в такава няма от какво да се притесняваш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова човече може да вършее само в локална мрежа,така че ако не си в такава няма от какво да се притесняваш :)

Така е, но ако някой има контрол над компютър от неговата мрежа, Мохикан. увисва :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но ако някой има контрол над компютър от неговата мрежа, Мохикан. увисва :ph34r:

Това означава че хакера трябва да се предвижи през няколко локални мрежи ( ако например се намира в Русия или Плевен ) за да може да атакува компютъра ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това означава че хакера трябва да се предвижи през няколко локални мрежи ( ако например се намира в Русия или Плевен ) за да може да атакува компютъра ми ?

:speak: Не знам...ама гледайки последните постове,най-спокойно може да започнеш да се притесняваш,че тия двамцата(nikval&nikssi)са ти спретнали нещо... :biggrin: (шегувам се)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:speak: Не знам...ама гледайки последните постове,най-спокойно може да започнеш да се притесняваш,че тия двамцата(nikval&nikssi)са ти спретнали нещо... :biggrin: (шегувам се)

Няма такова нещо, не съм такъв човек :giggle1:

Не, дирекно пробива компютър от твоята мрежа и ако компютъра има някакви права в мрежата ти, (не ги разбирам тея неща), то той автоматично получава достъп на всякъде.

Иначе компютъра ти може да бъде атакуван от всякъде в интернет (глобалната мрежа), зависи какви услуги си пуснал на него.

Сега като си прочетох мнението, нищо не разбрах Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още какво да се желае но... [media=]http://www.youtube.com/watch?v=PKLKQ3e_YKE&feature=youtu.be

Редактирано от Мохикан. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да уплаши Китайското чудо XueTr. Няма скриптове , няма рестарти на ОС , няма чалъми , стартираш го трие каквото си пожелаеш и си свиркаш :chinese:

http-~~-//vbox7.com/play:76e3b4e1b6

Дори и вирусите които се водят трудни за премахване ги трие като 2+2=5 :P

Редактирано от Мохикан. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с 64-те бита не се справя. Публикувано изображение

То пък на 64-те бита колко програми работят :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То пък на 64-те бита колко програми работят :giggle1:

Почти всички...не съм срещал такива които не работят! :)

http://forums.softvisia.com/index.php/topic/15069-win7-32bit-%D1%81%D1%8A%D1%81-4gb/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всички...не съм срещал такива които не работят! :)

http://forums.softvisia.com/index.php/topic/15069-win7-32bit-%D1%81%D1%8A%D1%81-4gb/

Говорите за този инструмент - http://rghost.net/39414881 (паролата е : kaldata), който при 32 битовите системи разпозната и 4-те РАМ :)

Пробвано е на много системи и работи много добре, стартирайте като Администратор !!!

Редактирано от hUstle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не говорех за този инструмент...даже ако сте прочели в линка, не е препоръчително да се стартира, защото води до проблеми. :)

Говорех, че щом нямам проблеми със следните стари игри, какво остава за съвременен софтуер:

Night_RaveN:

Дори стари игри се играят без проблеми под 64-битова версия на Windows 7. Лично съм тествал игри като Quake 2, Half-Life, StarCraft: BroodWar, MechWarrior 3 и Thief: The Dark Project. Това са все игри, които са издадени преди 2000-ната година, още по времето, когато Windows 98 беше топла и прясно извадена от фурната. Това, че тези игри могат да имат проблеми/конфликти с по-нови операционни системи по принцип или нови видео драйвери, е съвсем отделен въпрос и няма нищо общо със спора "32- срещу 64-бита".

Реално погледнато 64-битовите версии на Windows си разполагат с емулиращ слой, който се грижи въпросните приложения въобще да не разберат, че са стартирани в 64-битова среда.

Аз:

Не помня да съм имал проблеми с приложенията и стари игри като Attack of the Mutant, F-22 Lightning 3, Quake 2 - Ground Zero, Quake 2 - The Reckoning, Red Alert 2, Yuri's Revenge, StarCraft BroodWar, GTA Vice City, The Ur-Quan Masters, Volley, WinKawaks...Нарочно изброявам само старите...някои от тях са писани дори за Windows 95. http://forums.softvisia.com/public/style_emoticons/default/smile.gif

Не само, че си вървят, но дори не се налага да използвам режим на съвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ползвам този инструмент от 1-2 години и до сега няма никакви проблеми, и на машините, които съм преинсталирал а те са доста ;) аз вярвам на убеждения не на писаници (разбира се всеки има право на мнение, аз уважавам твоето и на всички други, просто аз съм с други убеждения) ;) Лека вечер ;)

Редактирано от hUstle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднах на това Phishing Trojan Uses ICMP Packets To Send Data

Споменава се за пренасяне на данни чрез ICMP

Публикувано изображение

На снимката пингвам 194.153.145.104 (abv.bg) и abv.bg ми връща отговор което е нормална реакция и няма нищо нередно.

Но заедно с пинга съм пратил и текст, kak e, v 8 te 4akam, който текст не му е работата да е там.

Та реших да пробвам някои защитни стени дали ще засечат този скрит метод на пренасяне на данни.

Kaspersky и Symantec не засякоха нищо, но Nod се справи.

Ето и снимка

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде са тестващите ?? Бих искал да се включа с китайска комплексна защита (сбир щайн,но все пак,имам претенции за добро представяне)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване